haluaisin tietää onko millä todennäköisin syin yhdeltä tutultani voi lähtee huoltajuus lapsiinsa kun on nyt kesällä menossa oikeuteen syytettynä pahoinpitelystä ja törkeästä vapaudenriistosta..? jos naisella ei ole aikasenpaa rikosrekisteriä mutta voiko tuo riittää ottamaan huoltajuuden pois?
huostaanotto
åpoiuytrewq
1
101
Vastaukset
- raharatkaisee
Syyte ei ole tuomio. Mutta väkivalta ei ole rajallista, henkilö joka käy käsiksi ei hillitse käytöstään. Huostaan otto on kallista, joten lapset pääsevät toiselle vanhemmalleen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723043
- 552685
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322295- 792178
- 951976
- 361803
- 121566
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171527Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301360Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?291329