Elikkäs oon aatellu tota kemmuu harkkaluval ja pitäs tietää nyt kohta haluunko sen vai en jouvun maksaa ite kaiken vai pitäskö vaa ajaa mopol viel kaks vuotta? Moottoripyörän varmaan hommaan aikuisena.
KEVARI VS MOPO
KvsM
2
147
Vastaukset
- mopollllaagggfd
Ei siin oo vittu mitää järkee jos asut kaupungis etkä metän keskel
- JALMARINEN
kevari tietty, kyllä mopollakin pääse a paikasta b, mutta ihan hanurista kun autoilijat vetää törkeesti eteen kolmion takaa ja tekee vaarallisia ohituksia.
hommaat jonkun kevarin joka näyttää joltain 300cc niin suurin osa ei enää kiilaa eteen eikä enää tarvitse omalta osalta nähä vaarallisia ohituksia kun autoilijan muka pakko päästä ton "mopon" ohi hinnalla millä hyvänsä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1293917Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans143371- 193315
- 793257
Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe573214- 292885
- 472697
- 542617
- 682421
- 192357