Elikkäs oon aatellu tota kemmuu harkkaluval ja pitäs tietää nyt kohta haluunko sen vai en jouvun maksaa ite kaiken vai pitäskö vaa ajaa mopol viel kaks vuotta? Moottoripyörän varmaan hommaan aikuisena.
KEVARI VS MOPO
KvsM
2
263
Vastaukset
- mopollllaagggfd
Ei siin oo vittu mitää järkee jos asut kaupungis etkä metän keskel
- JALMARINEN
kevari tietty, kyllä mopollakin pääse a paikasta b, mutta ihan hanurista kun autoilijat vetää törkeesti eteen kolmion takaa ja tekee vaarallisia ohituksia.
hommaat jonkun kevarin joka näyttää joltain 300cc niin suurin osa ei enää kiilaa eteen eikä enää tarvitse omalta osalta nähä vaarallisia ohituksia kun autoilijan muka pakko päästä ton "mopon" ohi hinnalla millä hyvänsä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %
Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o363974Sofia Virta: bänet!
Matkailuautoilija metsänomistaja puoliso on nyt entisen teeren poikia, ja Sofia tekee comebackin vapaille markkinoille.901854"Suomi voisi ottaa taloudessa oppia Espanjasta"
"Espanjassa talouspolitiikka on löysempää, mutta velka-aste on kääntynyt jopa laskuun.", pohdiskelee Suomen seuraava pää1411703Kokoomus: SDP johtaa kansalaisia harhaan
(Umpityhmät palstademarit ovat taas uskoneet Lindtmanin höpötykset Espanjasta.) SDP harhaanjohtaa kansalaisia talouspol221357Talousasiantuntija sanoo säästämisestä
" parin kuukauden tulo on sellainen, joka voi olla vaikka tilillä tai jossain korkorahastossa, eikä se ole tuottohakuine2621168Lieksa tukee kuntoutumista reilusti
Lieksan sosiaalitoimi käynnistää uuden tukihankkeen – työttömille veneitä hyvinvoinnin edistämiseksi Lieksan sosiaalito65953Siinäpä jäät
Punapää kaipaamaan, kun päätän maallisen vaellukseni. Oma oli valintasi. Sillä minä en jaksa enää kovin pitkää tätä. Ole78892Nato on käytännössä kuollut!
Puolustusliitto Nato on toki natissut liitoksistaan ennenkin, mutta koskaan aiemmin sen vahvin maa Yhdysvallat ei ole uh271840Nyt se on varmaa tieoa - kuntaliitos
Alavus ja Ähtäri liitetään Seinäjokeen. Näin on erään edustajan mukaan päätetty ja asia tulee julkiseksi ensi viikolla.27739Oot mun sielunpuolikas
Nainen. Harmi vaan että tavattiin väärään aikaan ja synnyttiin tälle planeetalle eri aikaan. 👩❤️👩❤️39734