Tytölle nimi Yrsa

Kaustinen

Onko teidän mielestä Yrsa kaunis nimi? Mitä muita etunimiä voisimme tytöllemme antaa? Olemme ajatelleet Yrsa Gurli Oliviaa :-) mitä mieltä olette?

6

194

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fgggrawet4

      En tykkää tuosta nimestä sori vaan yhtään :(

    • Bello-Insomnimibile

      Minun mielestäni nuo Yrsa ja Olivia ovat kauniita, perinteisiä ja jotenkin "sointuvia" kielellisesti, mutta tuota Gurlia en ole ennen kuullutkaan, tai siis lukenutkaan. Minkämaalainen nimi se on ja miten se siellä alkuperäismaassa lausutaan? Näin suomalaisena ja suomenkielisenä minulla tulee Gurlista mieleen Kulli.Minun mielestäni nuo Yrsa ja Olivia ovat kauniita, perinteisiä ja jotenkin "sointuvia" kielellisesti, mutta tuota Gurlia en ole ennen kuullutkaan, tai siis lukenutkaan. Minkämaalainen nimi se on ja miten se siellä alkuperäismaassa lausutaan? Näin suomalaisena ja suomenkielisenä minulla tulee Gurlista mieleen Kulli.

      • gurlingia

        Tai gurling


    • Bello-Insomnimibile

      No voi Virrlu! Minulle tapahtui tuon edellisen viestini laatimisvaiheessa joku copy-paste -fiba. Käpäläni on jotenkin vapissut siinä vaiheessa kun siirsin viestiäni Wordista tähän kirjoitusikkunaan niin että olen vahingossa läpyttänyt Control-V:tä kahdesti, kuin sarjatuliase.

      Pyydän anteeksi, kaiffarit. Ei nyt sentään ollut aikomukseni kahteen kertaan samaa litaniaa esittää, kyllä se yhdelläkin olisi tullut selväksi.

      My Moka.

    • Hyihyi

      Hyi. Aina sääliksi käy niitä, joiden nimi on Yrsä. Tulee mieleen kärsä, kyrsä tai yäk, yrsä

    • aikauheedfddsff

      vähän ku kyrsä :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1974
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1720
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      57
      1370
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      77
      1344
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      1038
    6. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      936
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      933
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      882
    9. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      73
      866
    10. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      109
      863
    Aihe