Tytölle nimi Yrsa

Kaustinen

Onko teidän mielestä Yrsa kaunis nimi? Mitä muita etunimiä voisimme tytöllemme antaa? Olemme ajatelleet Yrsa Gurli Oliviaa :-) mitä mieltä olette?

6

184

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fgggrawet4

      En tykkää tuosta nimestä sori vaan yhtään :(

    • Bello-Insomnimibile

      Minun mielestäni nuo Yrsa ja Olivia ovat kauniita, perinteisiä ja jotenkin "sointuvia" kielellisesti, mutta tuota Gurlia en ole ennen kuullutkaan, tai siis lukenutkaan. Minkämaalainen nimi se on ja miten se siellä alkuperäismaassa lausutaan? Näin suomalaisena ja suomenkielisenä minulla tulee Gurlista mieleen Kulli.Minun mielestäni nuo Yrsa ja Olivia ovat kauniita, perinteisiä ja jotenkin "sointuvia" kielellisesti, mutta tuota Gurlia en ole ennen kuullutkaan, tai siis lukenutkaan. Minkämaalainen nimi se on ja miten se siellä alkuperäismaassa lausutaan? Näin suomalaisena ja suomenkielisenä minulla tulee Gurlista mieleen Kulli.

      • gurlingia

        Tai gurling


    • Bello-Insomnimibile

      No voi Virrlu! Minulle tapahtui tuon edellisen viestini laatimisvaiheessa joku copy-paste -fiba. Käpäläni on jotenkin vapissut siinä vaiheessa kun siirsin viestiäni Wordista tähän kirjoitusikkunaan niin että olen vahingossa läpyttänyt Control-V:tä kahdesti, kuin sarjatuliase.

      Pyydän anteeksi, kaiffarit. Ei nyt sentään ollut aikomukseni kahteen kertaan samaa litaniaa esittää, kyllä se yhdelläkin olisi tullut selväksi.

      My Moka.

    • Hyihyi

      Hyi. Aina sääliksi käy niitä, joiden nimi on Yrsä. Tulee mieleen kärsä, kyrsä tai yäk, yrsä

    • aikauheedfddsff

      vähän ku kyrsä :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      16
      6768
    2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      197
      2500
    3. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      100
      1928
    4. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      76
      1507
    5. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      191
      1059
    6. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      41
      980
    7. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      46
      949
    8. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      77
      843
    9. Sä tiedät rakas

      Mitä toivon. Olisit vain rohkea ❤️
      Ikävä
      45
      719
    10. Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."

      Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka
      Tv-sarjat
      7
      708
    Aihe