Syksystä lähtien on pätkinyt lähetys antennissa Jimillä,Foxilla ja TV5:sella. Jokuaika sitten alkoi pätkimään myös Sub,Nelonen ja Frii. Pahinta pätkiminen on iltoisin.
Pätkiikö muilla kuva keskustassa? Johtuisiko Syksyllä alkaneet pätkinnät tästä? http://taajuustalkoot.fi/ajankohtaista/
Entäs tuulimyllyt?
Tv:n kuva pätkii
6
204
Vastaukset
- mustaruutu
Vika johtuu tuulimyllyistä ja lisää tulee jos ei väki herää näihin ,verorahoilla tuettuihin härveleihin.
- Miikamiikami
Tuulimylyt, noiden terroristi vihreiden ihannoimat voimalaitokset aiheuttaa no katkot, myös lintukuolemia odotettavissa jne. Kohta myös marjastuis ja mesästys kielletään,kun tuulimyllyjä joka puolella ja ovat vaarallisia.
- K.Kallio
Itse asun Nivalassa ja aivan samat oireet televisiollani. Yleensä kärjistyy kovan tuulen aikana, jota nyt viime aikoina on riittänyt.
- K.Kallio
Lisätään vielä, että kuitenkin Ylen kanavat toimivat moitteetta aina.
- ideaako
Merenojalla pätkii kanssa.
Taajuustalkoot sysäsi vastuuta vain itelle, tuuliwattia voisi kalajokiset lähestyä addressin kera, josko loppuisi pätkiminen? - Näköradiomies
Mihinkäs mastoon olet antennisi suunnannut? Haapavesi ja Kruunupyy vaativat Kalajoen keskustassakin hyvän antennin ja vahvistimen. Tulos vaihtelee siltikin kanavanipuittain, joten Yle voi näkyä, mutta toiset ei tai päinvastoin. Voi olla, että keskustaan äskettäin rakennettu 4G-lähetin häiritsee TV-lähetystä jos se on samassa suunnassa kuin TV-asema.
Suuntaa antennisi Pääkkösen varikolle päin Oulaisten tie risteykseen, siellä on täytelähetin ja voimakas signaali Kalajoen keskustaan. Tai hanki satelliittikanavat, saat näkyville aidot teräväpiirtokanavat, etkä sen jälkeen enää suostu katsomaan tavallisia sumeapiirtokanavia.
Vai onko talossasi keskusantenni? Jos on, et voi muuta kuin valittaa isännöitsijälle.
Älä missään nimessä lankea nettikanavia kauppaavien operaattoreiden ansaan. Ne tyypit ovat suulaita veijareita, ja se puuha on täyttä huijausta, ellei sinulla ole valokaapelia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 113968
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka443636- 1553587
Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1032775Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv772659Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t61888- 441455
Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli4031198Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos601181Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m121158