Tv:n kuva pätkii

Syksystä lähtien on pätkinyt lähetys antennissa Jimillä,Foxilla ja TV5:sella. Jokuaika sitten alkoi pätkimään myös Sub,Nelonen ja Frii. Pahinta pätkiminen on iltoisin.

Pätkiikö muilla kuva keskustassa? Johtuisiko Syksyllä alkaneet pätkinnät tästä? http://taajuustalkoot.fi/ajankohtaista/

Entäs tuulimyllyt?

6

209

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mustaruutu

      Vika johtuu tuulimyllyistä ja lisää tulee jos ei väki herää näihin ,verorahoilla tuettuihin härveleihin.

    • Miikamiikami

      Tuulimylyt, noiden terroristi vihreiden ihannoimat voimalaitokset aiheuttaa no katkot, myös lintukuolemia odotettavissa jne. Kohta myös marjastuis ja mesästys kielletään,kun tuulimyllyjä joka puolella ja ovat vaarallisia.

    • K.Kallio

      Itse asun Nivalassa ja aivan samat oireet televisiollani. Yleensä kärjistyy kovan tuulen aikana, jota nyt viime aikoina on riittänyt.

      • K.Kallio

        Lisätään vielä, että kuitenkin Ylen kanavat toimivat moitteetta aina.


    • ideaako

      Merenojalla pätkii kanssa.
      Taajuustalkoot sysäsi vastuuta vain itelle, tuuliwattia voisi kalajokiset lähestyä addressin kera, josko loppuisi pätkiminen?

    • Näköradiomies

      Mihinkäs mastoon olet antennisi suunnannut? Haapavesi ja Kruunupyy vaativat Kalajoen keskustassakin hyvän antennin ja vahvistimen. Tulos vaihtelee siltikin kanavanipuittain, joten Yle voi näkyä, mutta toiset ei tai päinvastoin. Voi olla, että keskustaan äskettäin rakennettu 4G-lähetin häiritsee TV-lähetystä jos se on samassa suunnassa kuin TV-asema.

      Suuntaa antennisi Pääkkösen varikolle päin Oulaisten tie risteykseen, siellä on täytelähetin ja voimakas signaali Kalajoen keskustaan. Tai hanki satelliittikanavat, saat näkyville aidot teräväpiirtokanavat, etkä sen jälkeen enää suostu katsomaan tavallisia sumeapiirtokanavia.

      Vai onko talossasi keskusantenni? Jos on, et voi muuta kuin valittaa isännöitsijälle.

      Älä missään nimessä lankea nettikanavia kauppaavien operaattoreiden ansaan. Ne tyypit ovat suulaita veijareita, ja se puuha on täyttä huijausta, ellei sinulla ole valokaapelia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa

      Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m
      Maailman menoa
      72
      4184
    2. Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki

      Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o
      Maailman menoa
      96
      3607
    3. Mistä se kertoo

      Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä
      Ikävä
      36
      3329
    4. Eräs on taas viettänyt kokoyön täällä!!

      Etkö sä nuku koskaan??
      Ikävä
      51
      2860
    5. Nyt on sanottava että sattuu kipeästi

      Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu
      Ikävä
      18
      2329
    6. Kohdataanko me

      Enää?
      Ikävä
      40
      2318
    7. Rakkaalle miehelle

      Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest
      Ikävä
      22
      2052
    8. Olipa turha tämä

      Rakkaustarinamme
      Ikävä
      23
      1646
    9. UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?

      Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami
      Euroviisut
      14
      1517
    10. Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?

      Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?
      Maailman menoa
      32
      1506
    Aihe