Tv:n kuva pätkii

Syksystä lähtien on pätkinyt lähetys antennissa Jimillä,Foxilla ja TV5:sella. Jokuaika sitten alkoi pätkimään myös Sub,Nelonen ja Frii. Pahinta pätkiminen on iltoisin.

Pätkiikö muilla kuva keskustassa? Johtuisiko Syksyllä alkaneet pätkinnät tästä? http://taajuustalkoot.fi/ajankohtaista/

Entäs tuulimyllyt?

6

226

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mustaruutu

      Vika johtuu tuulimyllyistä ja lisää tulee jos ei väki herää näihin ,verorahoilla tuettuihin härveleihin.

    • Miikamiikami

      Tuulimylyt, noiden terroristi vihreiden ihannoimat voimalaitokset aiheuttaa no katkot, myös lintukuolemia odotettavissa jne. Kohta myös marjastuis ja mesästys kielletään,kun tuulimyllyjä joka puolella ja ovat vaarallisia.

    • K.Kallio

      Itse asun Nivalassa ja aivan samat oireet televisiollani. Yleensä kärjistyy kovan tuulen aikana, jota nyt viime aikoina on riittänyt.

      • K.Kallio

        Lisätään vielä, että kuitenkin Ylen kanavat toimivat moitteetta aina.


    • ideaako

      Merenojalla pätkii kanssa.
      Taajuustalkoot sysäsi vastuuta vain itelle, tuuliwattia voisi kalajokiset lähestyä addressin kera, josko loppuisi pätkiminen?

    • Näköradiomies

      Mihinkäs mastoon olet antennisi suunnannut? Haapavesi ja Kruunupyy vaativat Kalajoen keskustassakin hyvän antennin ja vahvistimen. Tulos vaihtelee siltikin kanavanipuittain, joten Yle voi näkyä, mutta toiset ei tai päinvastoin. Voi olla, että keskustaan äskettäin rakennettu 4G-lähetin häiritsee TV-lähetystä jos se on samassa suunnassa kuin TV-asema.

      Suuntaa antennisi Pääkkösen varikolle päin Oulaisten tie risteykseen, siellä on täytelähetin ja voimakas signaali Kalajoen keskustaan. Tai hanki satelliittikanavat, saat näkyville aidot teräväpiirtokanavat, etkä sen jälkeen enää suostu katsomaan tavallisia sumeapiirtokanavia.

      Vai onko talossasi keskusantenni? Jos on, et voi muuta kuin valittaa isännöitsijälle.

      Älä missään nimessä lankea nettikanavia kauppaavien operaattoreiden ansaan. Ne tyypit ovat suulaita veijareita, ja se puuha on täyttä huijausta, ellei sinulla ole valokaapelia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      156
      1441
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      128
      1160
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      216
      859
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      64
      772
    5. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      58
      658
    6. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      39
      604
    7. 48
      603
    8. Annan aikaa jos sitä vielä tarvit

      mutta loputonta odottamista en kestä. Naiselle
      Ikävä
      52
      562
    9. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      558
    10. En osaa kirjoittaa sulle edes anteeksipyyntöä

      Koska en tiedä miten voit. Olen hieman kauhuissani ja järkyttynyt, jos olen sinua ahdistanut. Tunteiden prosessointi o
      Ikävä
      29
      542
    Aihe