Onko mitään keinoa millä päästä pois täältä? Voisiko joku vaan ajaa mun päältä niin että muut ei ainakaan luulin että itsemurhaa oon tehny. Mitään millä "lavastaa" omaa kuolemaa? Koska en jaksa enää.
Vinkkejä miten päästä pois?
Hhhelllp
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Niin ja psykoterapeutilla oon käyny mut ei ne pysty mun oloa muuttumaan, että ei tarvi tulla sinne käännyttämään..
-aloittaja
No näännyttämien on yksi keino eli syömisen lisäksi lopetat kaiken nesteen nauttimisen niin eiköhän siinä 2-5 viikossa ole jo kuolla kupsahtanut. Tosin se vaatii sen, että saat rauhassa tehdä sen jossain mielellään sellaisessa paikassa, että kukaan ei löydä sua ainakaan vähään aikaan.
Kannattaa vuokrata joku asunto jostain, vaikka kuukaudeksi ja mennä sinne kaikessa hiljaisuudessa eikä kertoa kellekään läheiselle eikä tutulle minne menee. Tosin voit sanoa läheisellesi meneväsi jonnekin, mutta et sano minne.
Tuo läheiselle ilmoittaminen on vähän niin kuin pakko koska muuten kuvasi saattaa ilmaantua pian iltasnomiin ja se pilaa tietenkin sen näännytämisen koska pian ainakin vuokranantaja on ovellasi.
Varaa aika lääkärille. Masennuksesta voi parantua! Älä tee läheisillesi niin, he tulevat kärsimään teostasi ikuisesti! Ajattelet varmasti, että entäs oma kärsimyksesi. Sille voi aivan varmasti tehdä jotain. Varaa siis se lääkäriaika!! Kaikkea hyvää sulle.