http://www.polarartistit.fi/ajankohtaista/viihteen-jättiläiset-finnhitsien-jalan-jäljillä
Loistovaa meininkiä ja tunnelmaa tiedossa !
Viihteen jättiläiset !
4
126
Vastaukset
- Kansalla_on_huono_maku
Mauttoman maun fäneille:
Siinä neljä todellista epämusikaalista epäartistia.... : j-ä-r-k-y-t-t-ä-v-ä-ä !!!
* Eini paistattelee yhä nuoruusnäöllään, nyt vain rupsahtanut. Ääni? Mikä ääni? Koskaan ääntä ollutkaan. Yksi,kaksi sulla on faksi. Yes Sir I cannot sing.
* Vicky Rosti: Bää, bää lampaita... se siitä äänestä! Lammaskin voittaa. Tuolta saapuu Vicky Rosti ja kun musiikki kuoli.
* Reetu: Suuret puheet, pienet teot, alushousujen keräilijä. Ääni kuin navetan ruostunut ovi. Rapsutin, rapsutin. Persettäni rapsutin.
* Tapsukka: Tekotaiteilija sanan varsinaisessa merkityksessä, olevinaan jotain mitä ei ole. Kiukkupussi joka katsoo muita nokanvartta pitkin ja sitä nokkaa piisaa kun sieltä nasaalista yrittää "laulaa"! Ääni? Mikä hiton ääni? Nasaali-anaaliääni! Äidin pikkutyttö, Ttulkaa pjat takaisin ja P-A-S-K-A.
Suomalaisen viihteen nykytila? S-Ä-Ä-L-I-T-T-Ä-V-Ä ! ! !- Skeidaa
Unohditko yhden? Onhan siellä viidentenä kukkona vielä Danny.... herra Lipsanen!!! Siinä on kanssa yksi ikäloppu munanheiluttaja. Sopii tuohon joukkoon kuin pera tapsukkaan! :)
Ne taannoiset Finnhits-konsertit oli mahtavia ! Jummetun hieno juttu , että pääsee uudestaan kuulemaan ja näkemään yhdessä tuota loistojengiä yhdessä esiintymässä :D Varmasti vetävät huikeen showt. Tapsa on mun ylivoimainen suosikkini, mutta kyllä nuo muutkin menettelee siinä samalla.
- Skeidaa
Nikkini kertokoon kaiken mitä tuosta porojengistä olen mieltä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2494514Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1232949Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412712Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761695Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061538Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn161421- 511261
- 911201
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2031064- 471035