Vihdoinkin ABC Hankasalmelle!

vakio-asiakas

Vihdoinkin! On sitä odotettu kuin kuuta nousevaa, kylmä polttoaine-asema ABC uuden S-marketin kylkeen, hyvä juttu, on sen verran monta kertaa nyppinyt tuon nesteen korkea poltto-aineen hinta, muualla hinnat aina putosi mutta nesteellä se oli jäätynyt paikoilleen tai hinta putosi hyvin pitkällä viiveellä ja samalla kun nousi hinta muualla niin Nesteelläkin pompsahti hinta eli ei paljon Nesteellä tankkaava hyötynyt hintojen alenemisesta.

Nyt en enää tankkaa missään muualla kuin ABC:llä. S-marketissa muutenkin iloinen ja mukava porukka töissä ja siellä on hyvä käydä kaupassa kun viitsii hyllyjen täyttäjätkin sanoa huomenta ja hymyillä vaikka varmaan kiire on. K-kaupassa aivan eri ilmapiiri. Miksi?

3

146

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tenhhgdf

      Ei paljon suosiota saa uusia ABC-asema Hankasalmella, mitä juntteja täällä asuu kun kukaan ei edes kommentoi mitään, eivät varmaan edes omista tietokonetta, nuorin taitaa minun jälkeen olla 85 vuotias ja loput on juoppoja ja hulluja.

    • onkallidta

      Kuka ostaa ABC:ltä polttoainetta, paljon kalliimpaa kun muualla?

    • Vihdointänneki

      Tulis vaan vielä ABC-huoltoasema/kahvila/kauppa. Ei tarttis porvarihihhulien asemalla enää käydä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 99
      1736
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1494
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1427
    4. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      58
      1346
    5. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1308
    6. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      10
      988
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      36
      847
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      781
    9. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      774
    10. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      755
    Aihe