Trendi kaihdin Kari pukkilalta EI kannata tilata!

Punainenmatto

Tilasimme tältä firmalta kylpyhuoneeseen kaapistot ja tason. Koko homma oli tehty päin honkia ja tasossa oli näkyviä kuoppia ja rikkoontuneita pintoja ja rakoja joka puolella. Asiasta valitettuamme saimme koko firmalta johtajaa myöten erittäin tylyä käytöstä. Sanoimme että voisitteko korjata tason paremmaksi ja yhden kaapin liukuoven ja sieltä asentaja vaan rupesi puolustelemaan omaa työjälkeä että on se ihan hyvä ja tein minkä osasin työvälineet ovat huonoja ja yms kaikenmaailman selityksiä. Samat puheet toisti firman johtaja ja suunnittelija. Meitä asiakkaita EI kuunneltu yhtään ja firma ei todellakaan osaa asiakaspalvelutyötä tehdäkään. Huoh pitkällisen kädenväännön ja kinastelun jälkeen saimme asentajan vastentahtoisesti tekemään tason kokonaan uudestaan ja saa nähdä mimmoinen tulee. Ja asiakkaana haluan saada erittäin hyvää jälkeä ja minähän se tästä maksaakin, mutta nyt jäi paha maku suuhun tästä firmasta ja saa kyllä olla viimeinen kerta kun täältä enää mitään tilaan!! Sapettaa maksaa lasku huonosta työstä.
Varoitan teitä kaikkia älkää ees harkitko kyseistä firmaa! Eli TrendiKaihdin Kari Pukkila Tampere. Eivät ota vastuuta työstään vaan sälyttävät kaiken asiakkaan syyksi.
T. Pettynyt asiakas

12

5751

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tolkkua

      Ihan samanlaisia kokemuksia, en suosittele, härski tyypp, huono työnjälki ja kallisi. On lisäksi ottanut eri vapauden sotkea taloyhtiöitten ilmoitustauluja ilmoituksillaan eikä suostu siivoamaan ja laittaa aina vaan uusia vaikka asiasta huomautellaan.

      • Tyytyväinenasiakas

        Meillä tämä Trendi Kaihdin on aina toiminut moitteettomasti!! Olen tilannut asuntoihini kymmeniä liukuovikaapistoja sekä erilaisia suihkuseiniä ja verhotankoja.
        Aina ollut miellyttävä palvelu ja osaava henkilökunta.


      • VVVqweerty

        Oot varmaan siellä töissä..
        Joo ei toimi homma täällä.


    • Kuikku

      Olis hienoa tietää kuka kirjoiti tuon ensimmäisen ,,jutun,,jotenkin,,tuntuu oudolta,,
      Mut selvitetään,,,
      😳 kaikkea hyvää
      Kari Johannes
      V 1972.....valmistus,,ei vielä kaatunut eli joku on onnistunutkin🤔
      Valmistettu kaihtimia arviolta yli 400.000 kpl
      Liukuovia ,,kaapistoja tuhansia,,,
      Tre liukuovitehdas,,,👍Trendi kaihdin 👍...
      Palvelemme nyt Hki,,,Tre,,,Jyväskylä,,,Kuopio,,Uusikaupunki,,Turku,,
      Tehdas Luopioinen Pirkanmaa

    • Anonyymi

      Hei,
      Taas uusi tapaus Trendikaihdin Kari Pukkila!! Liike tampereella Sammonkadulla.
      Herra on ensin hyvin ystävällinen ja tekee mittauksia asunnossa. Sen jälkeen sähköpostit ovat hyvin epäselviä ja hintatiedot kirjoitetaan väärin ja selityksiä löytyy. Uusia tarjouksia tulee päivittäin sähköpostilla ja hinnat muuttuvat. Ehtona annetaan et pitää tilata x-päivään mennessä. Kun herra kuuli, että otetaan muitakin tarjouksia muilta firmoilta, tuli hyvin tyly käytös. Trendikaihtimen tarjous eroaa muista huikeasti monta sataa euroa enemmän ja kyseessä ihan samat tuotteet eri firmoilta. Onko oikeasti näin, et kukaan muu ei tee niin hyvää jälkeä kuin tämä firma ja heillä on mahdollisuus pyytää useita satoja euroja enemmän samasta työstä... En vain usko. Mutta käytös tällä sisustussuunnittelija Kari Pukkilalla olisi hyvä oppia uudelleen ja malttaa mieltä... En todellakaan suosittele tätä firmaa kenellekään!!! On muitakin ja kilpailu on vain kovaa nykyään alalla millä tahansa.

    • Anonyymi

      Oma kokemus tästä firmasta on kyllä huikean timanttinen. Asuntosijoittajana olen vaatinut deluxe-tason ratkaisuja kiinteistöihini ja tältä kioskilta olen sen kyllä saanut! Karismaattinen ja huolellinen palvelu!

    • Anonyymi

      Kyllä nykyään on ihmisiltä järki ja suhteellisuuden taju kadonnut. Hulluja pääosin..

    • Anonyymi

      Onpa kitkerää puhetta ?

    • Anonyymi

      Kari Pukkilan piti tulla meille suunnittelukäynnille yksi lauantai, hän itse ehdotti sitä aikaa meille. Odotimme puoli tuntia ja soitimme perään onko tulossa, ei vastannut. Eikä ole palannut asiaan. Eipä tulla mitään Trendikaihtimelta hankkimaan.

    • Anonyymi

      Mua harmittaa... moneen päivään ei kodissani ole tehty mitään, nyt on perjantai, maanantaina remonttimiehet olivat hommissa, jopa iltakuuden jälkeen, sittemmin ei, remonttu alkoi pääsiäisen jälkeen keskiviikkona... eli kuukausi on vierähtänyt... kävin eilen katsomassa mikä tilanne, ja kas, olohuoneen katto maalaamatta... eteisen kattoa ei oltu edes pohjustettu... ja kuitenkin sanoivat että loppusiivous on tekemättä... ja rosetit, vanhat siis, vielä katossa, eli poistamatta, keittiössä oli uusi rosetti kun olimme itse poistaneet vanhan rosetin... keittiö näytti valmiilta, nyt en muista oliko kattolistat laitettu, mut tämä että loppusiivous tekemättä-kommentti, vaikka noin paljon on tekemättä, ihmetyttää, ja se että päiväkausiin ei ole tehty mitään, ymmärrän että lakan pitää antaa kuivua, mut haloo, ei noin kauan...

    • Anonyymi

      Firmassa, tuotteissa ja ulkopuolisissa asentajissa ei ole mitään vikaa. Tässä kyseisessä kauppamiehessä sen sijaan on paljonkin parantamisen varaan. Tästä syystä ei tarvitse jatkossa täältä tilata mitään.

    • Anonyymi

      Mulla ihan samanlainen kokemus. Kun valitin toimituksessa olevasta virheestä, käytös muuttui järkyttävän huonoksi. En tilaa täältä enää koskaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi tyttöä putosi

      Minkä takia ne tytöt katolle oli kiivenny?
      Helsinki
      113
      3864
    2. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      41
      3203
    3. Mitä haluaisit tänään sanoa kaivatullesi?

      Onko sydämelläsi jotain?
      Ikävä
      236
      2866
    4. Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?

      En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?
      Suomussalmi
      40
      2386
    5. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      1684
    6. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      24
      1496
    7. Salilla oli toissapäivänä söpö tumma

      Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen
      Ikävä
      41
      1476
    8. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      14
      1371
    9. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      18
      1345
    10. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      22
      1271
    Aihe