Öitä kansalle.

On tullut mietittyä paljon. Ja yhtä sun toista. Lopulta palaan aina kahteen johtopäätökseen: Mun pitää alkaa nauttia elämässä. Ergo ei palstailua, vaan ulkoilua ja ihmisiä. Rauhaa ja rakkautta.

Toinen on se, mitä suhteesta ja suhteeseen alkamisesta ylipäätään ajattelen. Mä en laita tikkua ristiin, vaikka olisinkin kiinnostunut, jos se toinen ei usko minuun ja yhteiseen tulevaisuuteen. Totta kai se usko ja luottamus tulee tutustumisen myötä, jos tulee. Jos sekään ei etene molemminpuolisen yrityksen ja joskus erehdyksen kautta, pitää antaa olla. Itse asiassa sanalla sanoen mä en halua mitäön perässä vedettävää. Piste.


Nyt täytyy pistää groovea täysille. Muuten jää elämättä tämäkin kesä.
https://m.youtube.com/watch?v=etviGf1uWlg
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Voi kun pääsisi kyökkipiiaksi johonkin. Hemmottelisin miestä ruoilla ja herkuilla. Tietenkin minä siivoaisin. Mies tekisi ulkotyöt. Välillä koputtaisin ikkunaruutuun silmää iskien. Pikku vihjailuja pitkin päivää. Illalla olisi sitten mukava nauttia kypsää lihaa.

Äänestä
  • Arkisista asioista minäkin haaveilen. Siitä että saisin pitää huolta jostakin, ruokkia, helliä ja rapsutella masusta. Kunhan siinä on jokin käsitys yhteisestä suunnasta. Ja kasvusta yhdessä ja erikseen.

    En pysty mihinkään vähempään kuin parhaaseeni. Väsyn jos se on haparointia laidasta laitaan, horjuntaa, kuohuntaa, torjuntaa. Siksi en harrasta puolivälimallin hommeleita.

    Äänestä

  • vedän käteeni aamuisin :) kyllä vedän :)

    Äänestä

  • lerppu_kulli kirjoitti:

    vedän käteeni aamuisin :) kyllä vedän :)

    yläkerta.

    Äänestä

Itseksesikö olet vain miettinyt? Toivottavasti se kenen panosta odotat tietää varmasti että panostus on tervetullutta, eikä esim kiellettyä. Ei sellainen ole mikään perästävedettävä joka antaa sulle tilaa kun luulee sun sitä pyytäneen. Olethan varma ennen kuin hylkäät kaiken egosi vuoksi.

Äänestä
  • Tilan antaminen voidaan tulkita perässä hiihtelyksi ja avuttomuudeksi.

    Äänestä

Hankalan sen toisen sinuun on uskoa, jos et auta yhtään tikkujen kasaamisessa. Varmasti ollut ihan susi se jota kaipaat. Joten eikun heipat. Kannattaa oottaa täydellistä ja tikkua ei kannata laittaa ristiin. Perässävedettävää kukaan ei halua.

Äänestä
  • Ei ollut susi. Enkä tiedä, mitä ajattelee vai ajatteleeko mitään. Pidän hänestä valtavasti. Olen kyllä viestinyt kiinnostukseni. Ei kyse ole tässä perässä vetämisestä, vaan siitä ettei ollut molemminpuolista.

    Äänestä

  • Eisaahaukkua kirjoitti:

    Ei ollut susi. Enkä tiedä, mitä ajattelee vai ajatteleeko mitään. Pidän hänestä valtavasti. Olen kyllä viestinyt kiinnostukseni. Ei kyse ole tässä perässä vetämisestä, vaan siitä ettei ollut molemminpuolista.

    Jos et tiedä mitä toinen ajattelee, et voi sanoa sen olleen yksipuolista. Kai sen verran fiksu olet, että tajuat sen. Kaikille kiinnostuksen näyttäminen ei ole helppoa.

    Äänestä

Ihan vapaasti. Ma itse armastan häntä, koska mun sydän sykkii vain hänelle <3

Äänestä

Niinpä.. En tiedä kenelle kirjoitat mut kommentoinpa minäkin..
Kyllähän kummankin pitää tehdä jotain asioiden eteen.. Eihän mikään muuten etene.. Eilen näin jotain.. Sellaisen söpön tummahiuksisen miehen.. Kai siihen olisi voinut jäädä pidemmäksikin aikaa mut piti mennä.. Mut mietin häntä koko loppupäivän.. Kyllä minulle ainakin kelpaisi.. En vain tiedä hänen ajatuksista mitään.. Miten voisinkaan.. Eihän me tunneta.. Mut voin todeta minäkin et olen tullut vähän araksi miesten suhteen.. Mut kai siitä pääsee yli jotenkin..
Jospa me vielä nähdään.. Uskoisin niin.. :)

Äänestä
  • Ja voisinhan minä jotain tehdäkin asioiden eteen.. Tuli jo jotain mieleen.. Mut nyt poistun palstalta muihin touhuihin.. Heippa! :)

    Äänestä

Sanoisin näin ulkopuolisena. Tikkujen kanssa pelaamisesta ei tuu mitään. Ryhdy onnelliseksi pala kerrallaan.

Älä mieti mitä huomenna, et olenko silloinkaan onnellinen. Tee tästä päivästä sinulle se päivä kun näet laajemmin perspektiivissä maailmasi. Ilo tulee myös kaikenlaisen tekemisen kautta. Päivä on ollut hyvä ( ja sehän riittää) jos illalla voi sanoa et on aika tyytyväinen tähän päivään.

Minä huomasin taas uudelleen miten paljon hyvää mieltä sain vastavuoroisesta hymystä, päätin hymyillä yhdelle vain koska niin tuntui ja nyt me jo jutellaankin. Mulla oli tarve saada hymy ja siksi jaoin ensin omani.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Saveaprayer kirjoitti:

On tullut mietittyä paljon. Ja yhtä sun toista. Lopulta palaan aina kahteen johtopäätökseen: Mun pitää alkaa nauttia elämässä. Ergo ei palstailua, vaan ulkoilua ja ihmisiä. Rauhaa ja rakkautta.

Toinen on se, mitä suhteesta ja suhteeseen alkamisesta ylipäätään ajattelen. Mä en laita tikkua ristiin, vaikka olisinkin kiinnostunut, jos se toinen ei usko minuun ja yhteiseen tulevaisuuteen. Totta kai se usko ja luottamus tulee tutustumisen myötä, jos tulee. Jos sekään ei etene molemminpuolisen yrityksen ja joskus erehdyksen kautta, pitää antaa olla. Itse asiassa sanalla sanoen mä en halua mitäön perässä vedettävää. Piste.


Nyt täytyy pistää groovea täysille. Muuten jää elämättä tämäkin kesä.
https://m.youtube.com/watch?v=etviGf1uWlg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu