Koirani söi tänään muurahaismyrkkyä (oksentanut pois, eläinlääkärin ohjeiden mukaan hoidettu) ja huomenna ois koiranäyttely. Saako sinne mennä vai lasketaanko se dopingiksi? Asiallisia vastauksia kiitos!
Vastaukset 3
- elsoittoakys
Eläinlääkäri varmaan osaa tuossakin neuvoa.Jos koira tullut myrkystä kipeäksi, niin onko se sitten hyväksi näyttelyyn viedä....riippuu varmaan tapauksesta.Soita sille eläinlääkärille, ja kysy hältä.
- ap123456789
Koira ei ole tullut kipeäksi ja iloisesti on häntäänsä koko päivän heilutellut. Mietin vaan sitä, että koirassa varmaan vielä on jäänteitä siitä aineesta, joten lasketaanko semmonen dopingiksi.
Ja ylipäätään voiko koiranäyttelyssä vanhingossa/tietämättään "harrastaa" dopingia? - vääkiö
ap123456789 kirjoitti:
Koira ei ole tullut kipeäksi ja iloisesti on häntäänsä koko päivän heilutellut. Mietin vaan sitä, että koirassa varmaan vielä on jäänteitä siitä aineesta, joten lasketaanko semmonen dopingiksi.
Ja ylipäätään voiko koiranäyttelyssä vanhingossa/tietämättään "harrastaa" dopingia?Voi! Jos koiran omistaja menee juovuksissa/kamoissa..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tuot pöytään parisuhteessa?
Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä4111703Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä29311322 km on nykyään liian pitkä koulumatka
Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk86955Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma28926- 55858
- 40809
- 60790
Miia Heikkinen avautui !
Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa75787- 62773
- 65756