Koirani söi tänään muurahaismyrkkyä (oksentanut pois, eläinlääkärin ohjeiden mukaan hoidettu) ja huomenna ois koiranäyttely. Saako sinne mennä vai lasketaanko se dopingiksi? Asiallisia vastauksia kiitos!
Vastaukset 3
- elsoittoakys
Eläinlääkäri varmaan osaa tuossakin neuvoa.Jos koira tullut myrkystä kipeäksi, niin onko se sitten hyväksi näyttelyyn viedä....riippuu varmaan tapauksesta.Soita sille eläinlääkärille, ja kysy hältä.
- ap123456789
Koira ei ole tullut kipeäksi ja iloisesti on häntäänsä koko päivän heilutellut. Mietin vaan sitä, että koirassa varmaan vielä on jäänteitä siitä aineesta, joten lasketaanko semmonen dopingiksi.
Ja ylipäätään voiko koiranäyttelyssä vanhingossa/tietämättään "harrastaa" dopingia? - vääkiö
ap123456789 kirjoitti:
Koira ei ole tullut kipeäksi ja iloisesti on häntäänsä koko päivän heilutellut. Mietin vaan sitä, että koirassa varmaan vielä on jäänteitä siitä aineesta, joten lasketaanko semmonen dopingiksi.
Ja ylipäätään voiko koiranäyttelyssä vanhingossa/tietämättään "harrastaa" dopingia?Voi! Jos koiran omistaja menee juovuksissa/kamoissa..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2532095
Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2601214- 211151
- 41766
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i125716Martina ja Muhis
Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤232689Rasismi ahdistaa.
Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa208640- 51485
- 38448
Olenkohan tunteideni kanssa yksin?
Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell42442