Natsit Ukrainan armeijassa

Sakari42

Huolimatta länsimaiden tiukasta lehdistösensuurista, julkisuuteen on paljastunut, että viime vuonna Ukrainassa tapahtuneen vallankaappauksen takana, missä vaaleilla valittu presidentti syöstiin vallassa, lieneekin ollut Ukrainan armeijassa oleva Azov-pataljoona, joka koostuu avoimesti natseista, jotka käyttävät ss-joukkojen tunnuksia.
USA ja EU tukivat avoimesti kyseistä vallankaappausta.
Nyt USA:n kongressi on kieltänyt varojen myöntämisen kyseiselle pataljoonalle. Näin on selvinnyt, että USA todennäköisesti rahoitti viime vuoden vallankaappauksen Ukrainassa ja josta koko Ukrainan kriisi sai alkunsa. Ukrainan kriisin vyyhti alkaa vähitellen selvitä ja sen jäljet johtavat Washingtoniin.
Kun presidentti Niinistö matkustaa pian Moskovaan keskustelemaan presidentti Putinin kanssa, niin uskon, että hän siellä saa myös kuulla totuuden Azov-pataljoonasta, mutta tuskin hän sitä kertoo suomalaisille kun palaa Moskovasta, eikä lehdistökään sitä julkaise. Sensuuri on todellisuutta Suomessakin.
Tästä natsipataljoonasta voit kuitenkin lukea ohi sensuurin suomenkieliseltä nettisivulta fi.sputniknews.com

10

169

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hodomor

      Totuuden, Putinilta. Entinen KGB-mies ei edes tiedä mitä totuus on. Hän vain vihaa - kaikkea.
      Putin julisti: "Venäjä on avoin ja vapaa maa". Tämän aiheuttamat valtaisat naurukohtaukset ovat vahingoittaneet miljoonia ihmiksiä.

      Onhan niitä natseja Ukrainan maaperällä, monta spenatsia on otettu kiinnikin.

      Ukrainassa muistetaan hyvin Stalinin toteuttama massamurha 1930-luvulla . Venäläiset NKVD:n miehet varastivat kyläläisten elintarvikkeet, maalaiset suljettiin kyliinsä ja operaation seurauksena viisi miljoonaa ukrainalaista kuoli nälkään. Toki avustajina olivat venäjämieliset kommunistit Nikitan johdolla.

      Venjäjällä on kammottava historia viattomien siviilien murhaajina, asia on läpiläymättä. Tosin moni venäläinen on aikanaa kuullut, kuinka teloituksiin osallistuneet NKVD:n miehet pontikkahuuruissaan kiljuvat menneisyyden haamujen kanssa. Murhattuje haamut kmmittelevat Venäjällä.

      Muuten, miksi Putin pelkää pikkutyttöjä? Taas pari Pussy Riotia otettu kiinni.

      • Stalin ei ole koskaan ollut Venäjän johdossa. Hän kuoli v. 1953, lähes 40 vuotta ennen kuin nykyinen Venäjä oli edes perustettu.
        Nykyisen Venäjä historia alkaa vuodesta 1990 , eikä sen aikana Venäjä ole syyllistynyt mihinkään siviilien massamurhiin. Ei pidä sekoittaa toisiinsa kommunistista Neuvostoliittoa ja nykyistä länsimaista, demokraattista ja vapaata Venäjää.


      • warewatestujyt
        Sakari42 kirjoitti:

        Stalin ei ole koskaan ollut Venäjän johdossa. Hän kuoli v. 1953, lähes 40 vuotta ennen kuin nykyinen Venäjä oli edes perustettu.
        Nykyisen Venäjä historia alkaa vuodesta 1990 , eikä sen aikana Venäjä ole syyllistynyt mihinkään siviilien massamurhiin. Ei pidä sekoittaa toisiinsa kommunistista Neuvostoliittoa ja nykyistä länsimaista, demokraattista ja vapaata Venäjää.

        Sama paskasakki, eri nimi.


      • hjöl
        Sakari42 kirjoitti:

        Stalin ei ole koskaan ollut Venäjän johdossa. Hän kuoli v. 1953, lähes 40 vuotta ennen kuin nykyinen Venäjä oli edes perustettu.
        Nykyisen Venäjä historia alkaa vuodesta 1990 , eikä sen aikana Venäjä ole syyllistynyt mihinkään siviilien massamurhiin. Ei pidä sekoittaa toisiinsa kommunistista Neuvostoliittoa ja nykyistä länsimaista, demokraattista ja vapaata Venäjää.

        Venäjä ei ole demokraattinen, vapaa eikä varsinkaan länsimainen. Se on sekoitus bysanttia ja aasialaista kulttuuria.


    • AjatteleeErkki

      Sakarille suosittelen muuttoa Venäjälle tähän ihanuuksien maahan, jossa länsimainen demokratia jyllää. Lähtijöitä on ollut ennenkin ja osite oli varsin nopeasti Siperia tai maan yläpuolinenkin paratiisi.
      Pahoin pelkään Sakari , että olet jo Venäjällä, kun tiedät asiatkin noin hyvin ja ilmeisesti töissä siellä propagandaa levittämässä jossain kerrostalossa, muiden länsimaita vihaavien kanssa.
      Eikö voitaisi vain jatkaa tätä rauhan aikaa ja rinnakkaiseloa, joka hyödyttäisi meitä molempia, miksi syöttää tuollaisia trolleja päivät pitkät ja suorastaan valehdella kansakunnille.
      Kyllä se täälläkin tiedetään, että Venäjä haluaisi olla suurvalta ja toimia kuten konkurssiin mennyt Neuvostoliitto aikoinaan.

    • Palkintoraati

      Sakari jatka samaan malliin olet kohta voittanut Ladan jakopäänketjun. Trollaat niin hyvin, että uskot itsekin asiaasi

    • saulnimionenne
    • natohomot
    • Ivanovits

      Munaton Sakari-ruuna piereskelee taas Pietarin trolitehtaalta. Inkeriläisenä häpeän puolestasi!

    • NäinMeillä

      Venäjä kiukuttelee kuin pahainen kakara joka ihmettelee kun kukaan ei halua leikkiä sen kanssa. Se syyttää muita maita siitä että ne haluavat mielummin leikkiä lännen kanssa (eli liittyä EU:hun ja Natoon) kuin Venäjän kanssa. Ei tule sitten kuitenkaan koskaan miettineeksi että miksiköhän näin mahtaa olla.
      Ja sitten se keksii kaikkia mahdollisimman ikäviä juttuja (olette kaikki natseja) ja esittää että "en minä oikeasti halunnutkaan teidän kanssa leikkiä".
      Lapsellista menoa...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. kolme tunnistetta kaivatustasi

      Anna kolme tunnistetta kaivatussasi!
      Ikävä
      79
      1561
    2. Kai mua vähän

      Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine
      Ikävä
      139
      1213
    3. Onko karhukanta jo liian iso? Lenkkeilijä kohtasi kontion juoksulenkillä

      Rantasalmella lenkkeilijä kohtasi karhun. Kylällä karhun näkeminen on ollut tosi harvinaista. Onko karhukanta jo liian i
      Maailman menoa
      121
      910
    4. Vanhat konkarit ulos Elämäni biisistä - Yle selittelee

      Elämäni biisi starttaa taas tänä syksynä. Mukana on ripaus uutta, mutta poissa on iso osa vanhaa... Poissa ovat Markku
      Tv-sarjat
      25
      810
    5. S-ryhmän Israel-boikotti liiketalouden opintojen tapausesimerkkinä

      Tätä S-ryhmän Israel-boikottitapausta käsitellään jo kauppakorkeakoulujen ja johtamiskorkeakoulujen esimerkeissä. Se ant
      Maailman menoa
      31
      787
    6. Oot upea nainen, älä vähättele ittees

      Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀
      Ikävä
      41
      738
    7. Mitä tehdä kun rakastan yhtä ja olen rakastunut toiseen

      Kamala tilanne. Voinko pitää molemmat? 😁
      Ikävä
      67
      647
    8. Mitä vit,,tua!

      Mikä hiivatin kommunistien teltta oli kirsikan nurkalla, olivat vähällä jäädä telttoinensa auton alle kun olivat sen kul
      Suomussalmi
      29
      636
    9. KP-Sesongilla ongelmia?

      Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi
      Ylöjärvi
      14
      624
    10. Hyvä Kukkola! toitte tänne taas jotain uutta

      Niin sitä pitää! Kehittää oikeasti tarjontaa. Nyt on maut kohdillaan! Käykäähän herkuttelemassa wingseillä ja siipiweikk
      Haapavesi
      69
      610
    Aihe