Onko Nelosen kanavien musapäälliköllä liikaa hommia kun soittolistat päivittyy niin harvoin, jos ollenkaan?
Nelosen kanavien soittolistat
palkatkaa_toinen
13<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
päivittyykö ne sbs:llä sen nopeammin?
Ainakin Voicella päivittyy.
Samat kappaleet pyörii pääosin, ei liene kova homma. 1-3 kappaletta lisäävät maksimissaan viikossa. Loopinkin kappalelistat päivitetään luultavasti suoraan mm. nrj:n ja seafm:n soittolistoilta. nelonen kerää hedelmät muiden asemien töistä.
Hehheh, Kimmo hei, haista PIIP!
mutta ethän sitä voi kiistää että sea fm on edelläkävijä uuden musiikin osalta? biisit.info kertoo kuka soittanut ekana.
loopin lista on pakko pitää tuoreena.
Livetaajuus.fi kertoo, mitkä asemat ovat viikon kuunnelluimpia. Missä on Sii ÄF ÄMMÄ? ;)
Ööö.. valtakunnallinen vs paikallinen. Varmaan kärjessä, jos peitto olisi 90% Suomessa.
Kaikki Suomen netissä lähettävät radioasemat ovat nykyään valtakunnallisia ja globaaleja!
Miksi suomalaisia asemia sitten kuunnellaan vain murto-osa siitä kuin 'gloobaaleja' asemia Saksassa, jenkeissä tai briteissä? :D Vähän ontuu tuo teoria.
Aika vähän tätä suomen kieltä osataan saksassa ja jenkkilässä. Ai niin, Sii ÄF ÄMMÄ lähettää puhdasta englanninkielistä juonnettua lähetystä joka arkipäivä klo 6-18 välillä. ;)
Mitä hemmettiä sää jauhat muista kuin nelosen radioista nyt?Huomaan, että olet selvästi siellä duunissa, kun kohdennat keskustelua johonkin ihan muuhun. Ei ihan aukea tämä huumorisi minulle. En ole tuttavasi, olet jotenkin ymmärtänyt väärin. Ihan tavallinen radion kuuntelija. Huomaan radion suurkuluttajana, että kuka tekee ensin ja kuka taas seuraa. Esimerkiksi Loopissa ei ole mitään omaperäistä, kopioitu vähän kaikesta. Hirvittävää tuubaa muutenkin kaikki nelosen radiot. Jos joku kääntää työpaikalla vahingossakin Suomipopille, niin vaadin kääntämään pois. Asema on täynnä paskan jauhantaa, jota kaikki muutkin ovat täynnä. Ihan sama mitä radioasemaa kuuntelet, samaa jauhantaa tulee tekonauruineen. Suomipopin tuntiin mahtuu ehkä mainosten lisäksi 6 kappaletta. Mieluummin siis kuuntelen niitä asemia, jotka sitä musiikkia soittaa. Toiseksi, ihan idioottimaista verrata pienten radioiden kapasiteettia valtakunnallisiin tai noihin ulkomaisiin. Ihan eri koneistolla tehdään. Markkinointikin vaikuttaa ihan kaikkeen. Luulisi olevan yksinkertaisemmallekin ihmiselle yksinkertainen asia.
Se on sellaista uutista valmistelevaa mahtipontista musiikkia, kaikki kuuntelee mikäs sieltä nyt alkaa no ur-heiluruutuhan se siinä eikun uutislähetys. Se on melkein kuin entinen sunnuntairaportin tunnari tarpeetonta peltien paukuttelua sisältöön nähden.
Esim. tämän kappaleen soittamista ei lopeteta kirveelläkään ja kas Nelosen radiothan ne enää pääasiassa luukuttaa tätä. Tietysti silmällä pitäen syksyn Vain elämää-ohjelmaa!
https://biisit.info/kappale/8248/49554