On suuri häpeä Paatelaiselle, että hänen työsopimuksensa on purettu.
Häpeästä osan saa kantaa myös Palloliitto koska palkkasi Paatelaisen ja joutui purkamaan heidän välisen työsopimuksen;-)))))
Häpeästä osan saa kantaa myös Palloliitto koska palkkasi Paatelaisen ja joutui purkamaan heidän välisen työsopimuksen;-)))))
Vastaukset 11
Vanhimmat
Eli näiden potkujen jälkeen Suomen pelaajat ovat entistä parempia ja huippuseurojen kiikarissa.
Hehheh.
paatelainen on parempi runoilija kuin valmentaja............... HEHEHEHEHEHEHEHEEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHE
Olihan paatelaisella "mahtavat näytöt" Potkut olisi pitänyt antaa jo kauan,kauan sitten !
https://www.youtube.com/watch?v=0uW7hZYBPSM Ja Mixu laulaa: "Joulukuusi on ehdoton! Ja näin.."
Urheilussa mukana olleena tiedän, että ei kannata pullistella, ellei ole tietoa.
Paatelaisella ei kai ollut kykyjä johtaa ja motivoida hyvää taitoa ja osaamista omaavia pelaajia. Ehkä Litille olisi käyttöä.
Järkevintä olisi lopettaa tuo itkupallo Suomesta ja keskittyä oikeisiin urheilulajeihin.
Kuten edellinen kirjoittaja asianosaavasti ilmaisi, niin seuraavalta valmentajalta pitää löytyä kyky peluuttaa meidän erittäin taitavia pelaajia riittävän hyvin.
Sen verran fiksu Mixu kuitenkin oli ettei itse eronnut vaan odotti erottamista niin tällä varmisti palkanmaksun jatkumisen sopimuksen loppuun asti. Nyt Mixu menee takaisin britteihin ja tilalle varmaankin Hyypiä jolla taitaa olla jo parit potkut cv:ssä. Suomalaisten kuitenkin pitäisi ymmärtää että Suomi on potkupallon kehitysmaa eikä valmentaja ole mikään ihmemies McGyver.
Ei ole niin epätoivoista seuraa, että se Mixun neuvoja tarvitsisi.
Mikä ongelma...? Meillä on kotona Suomessa kaikkien aikojen menestynein maajoukkuevalmentaja,suomalainen ja valmentaa edelleen...Hän sai aikoinaan potkut isojen tulojen takia..parin kateellisen toimittajan takia.Jos paras halutaan...ja tää ulkolaisten valmentajien "roudaaminen"tänne,on kyllä ollut surkeaa historiaa...
Vain hame puuttuu päältä. Tämä on nyt seurausta siitä, kun junioreista on kaikenmaailman rotaryvalmentajien toimesta tehty munattomia neitejä. Joukkueurheilussa on aina oltava valmis vaikka tappamaan vastustaja.