Hyvää yötä turha toiveeni

Viimeisen kerran tällä viikolla ja aika kiukkuisestikin vaihteeksi, mutta mitta alkaa täyttyä ja hyvä varmasti niin - Eipä tälläkään viikolla mitään suurempaa väliä ollut elämäni kannalta. Vietä sinä hyvä yö siellä jossakin. Minä vietän täällä. Enkä ajattele meitä missään. Jos tekee mielikin, ajattelen jotakuta muuta, vaikka väkisin! Huomenna ripustan kuvasi tikkatauluun ja tähtään napakymppiin. (Olen surkea tikassa.) Nyt riitti!
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Onneksi olet surkea tikassa pelkäsinkin jo itseni puolesta. Toisaalta, jos sinulla on kokovartalotaulu niin sitten voi osua arempíin paikkoihin. Ota ap yhteyttä kaivattuusi, voihan olla ettei hän tiedä sinun kaipaavan?

Äänestä

Jos tämä olisi minulle niin pitäisikö minun tulla aina iltaisin tänne toivottamaan öitä takaisin? Haluan käyttää tai tuhlata aikaani muulla tavoin kuin täällä. Tuhlattua on kyllä tullut sitä meidänkin aikaa joten saako sen jollain tavalla lopetettua on mielenkiintoinen kysymys kyllä.

Äänestä

Ainoastaan keskustelu oikrasti oikean ihmisen kanssa johtaa jonnekin. Nämä ovat vain yksinäisten pohdintoja itsensä kanssa. Rehellisyys on myös hyvä lisä, jos haluaa jotakin oikeasti. Ei kenellekänn ei keneltäkään.

Äänestä

Sanoa tuo irl jos haluat todella asiasi perille.

Äänestä
  • Tämä oli lähinnä itselleni ja täysin epärealistisille toiveilleni. Itselleni raivoan ja hyvästä syystä! Joskus on terveempää suuttua ja purkautua siitä mitä ei saa kuin elätellä turhia haaveita pitkin kesäöitä itsensä kiusaksi. Laitella hempeitä yöntoivotuksia tyhjyyteen ilta illan perään. Valitan että jouduitte sivustalukijoiksi, ei tarvitse kannustaa enää!

    Äänestä

Viittitkin valittaa kun aloit varattua vonkaamaan. Häpeä ja kärsi!!!

Äänestä

Palstalaiset, palstalaiset..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kunentiedäkuka kirjoitti:

Viimeisen kerran tällä viikolla ja aika kiukkuisestikin vaihteeksi, mutta mitta alkaa täyttyä ja hyvä varmasti niin - Eipä tälläkään viikolla mitään suurempaa väliä ollut elämäni kannalta. Vietä sinä hyvä yö siellä jossakin. Minä vietän täällä. Enkä ajattele meitä missään. Jos tekee mielikin, ajattelen jotakuta muuta, vaikka väkisin! Huomenna ripustan kuvasi tikkatauluun ja tähtään napakymppiin. (Olen surkea tikassa.) Nyt riitti!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu