sähän voit laittaa mulle tekstarilla hyvän juhannuksen toivotukset... Sehän ei ole lainkaan vaikeaa niin päästään alkuun sitten.. ;)
Hei mulla on idea
taijotainmuutapientä
21<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Säkö et itse muka voi? ;)
Viimeksi kun olen laittanut pientä, ei tullut minkäänmoista vastausta. Oon nopea oppimaan...
Soittaisin mieluiten nyt heti kohta, jos sopii? Olen aivan tosissani, että käykö ?
mutta kun en uskalla kuitenkaan vastata :O ja oikeastaan en usko että olisit edes hän.
Puhelimessa tietty pitää olla virtaa sinulla. Mutta hyvä olis vastata, kun se on minulle tärkeää: )
Soita sä, itse asiassa yhden pitäis varmaan mulle soittaakin, oletan-
Katotaan kenen känny pärähtää.
Soita nyt koska sain hetki sitten tietää, että mun puhelimeen ei ole saatu yhteyttä n.vuorokauteen.
Minusta tuollainen toivotus olisi kiva saada ihan keneltä tahansa, mutta jos pelkona on ettei sellaista saa takaisin niin se olisi aika ikävää.
Helpointa ja parasta on kun itse ilmaaiset jotai, anonyymi käy hyvin.
Oikeastaan ainoa.
Mulla on parempi idea! Laitetaan jussina terveiset tänne palstalle niin nettikeijut vie ne sitten perille meidän ihastuksille :) Mitään tunnistettavaa ei tarvitse kirjoittaa koska keijut osaa ne lajitella ilmankin.
Ei pliis näitä palstoja enää. Häivytään jo täältä :)
Mä en ainakaan juhannusta palstaklla vietä :D Kaukana oon.
Eihän me osata olla enää toistemme seurassa kun ollaan totuttu palstailemaan :)
Pitää mennä vieroitushoitoon ;)
Vierihoito voisi toimia.
NIin voisi :)
Selityksiä voi aina keksiä vaikka pinollisen, täällä on huomattu sellainen tapa ja ehkä siksi useimmat ihmiset ovat täällä. Jos halua ja kipeä ikävä on niin silloin ei ajatella mitään muuta kuin sitä että miten päästä tekemisiin kaivatun kanssa lähemmin ja edes yrittää kertoa mielenkiinnosta toista kohtaan. Näin se vaan valitettavasti toimii, silloin ei ole niitä oikeasti välittämisen tunteita jos jää laakereille vain makaamaan ja odottamaan josko tuotaisiin tarjottimella. Tunteiden takia pitää nähdä tietynlaista vaivaakin ja tahdonvoimaa jotta ne toteutuvat. Jotkut ovat jumittaneet siihen pelkkään haaveiluun ja luulevat että kaikki hyvä ja upea tipahtaa jostakin taivaalta. Minusta silloin on edes turha valittaa ja vaikeroida jos ei ole mitään itsekään tehnyt. Se on kaikista kauhistuttavinta että mikään edes pienikin yritys toiselta joka on kerännyt kenties kaikki rohkeuden rippeet, niin ajatellaan vielä toisen yrityksistä huolimatta että kun pitäisi vetää "rautalangasta" vaikka toinen on kuitenkin aika selvästi yrittänyt, sellainen käytös on niin itsensä yläpuolelle asettamista että parempi kuin sellaiset jättää muille harmiksi ja menee eteenpäin.
Aivan niin suupuhtaaksi355 irl, jos kerrot tunteistasi ja ikävöiväsi niin silloin pitäisi toisen ottaa koppi siitä ja kertoa omista tunteistaan avoimesti ja rehellisesti. Ihastumisen ja rakastumisen tunteista kertominen irl on tärkeää.
Mut hei Sinulla on vielä paremmat mahkut: jos et vielä juhannuksena uskalla niin seuraavalla viikolla voit laittaa synttärionnittelut. Vakuuttavinta olisi saada molemmat:D
mutta kun sun/ hänen pitäisi tietää etten uskalla viestiä yhtään mitään ennen kuin annat siihen luvan ja sitä paitsi kun en tiedä sun syntymäpäivää niin vähän vaikeaa onnitteluja laittaa. Jos tehdään niin että sä laitat sen juhannus viestin niin mä laitan sitten ne synttärionnittelut :) ;)
Ja kun sun/hänen pitäis tietää että ei toivonut yhteydenottoja kesän aikana jolloin sun/hänen pitäis ensin laittaa jussina se viesti ja siten antaa lupa kutsua synttäreille;) On se vaan vaikeaa... Olis paljon helpompaa nähdä ja toivottaa hyvät juhannukset ihan ohimennen, oli lupa tai ei, kuten kelle vain!