Tapahtui USA:ssa 90-luvun alussa: Kaverukset olivat viettämässä iltaa yökerhossa LSD:n vaikutuksen alaisena kun yksi heistä alkoi luulla olevansa metsuri ja alkoi sahaamaan ihmisiä moottorisahalla. 10 ihmistä kuoli ja loukkaantui. Vasta poliisin ampumat 25 laukausta pysäyttivät hänet!
LSD on vaarallista
Oobsis
393
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tsekeissä pariskunta oli menossa ulos viettämään iltaa ja sitä varten palkattiin lastenvahti. Lastenvahti oli ottanut LSD:tä. Kun pariskunta palasi lastenvahtia ei näkynyt missään, mutta lastenvaunut olivat päätyneet yläkertaan. Oli aivan hiljaista. Kun pariskunta meni tarkistamaan lapsen kuntoa niin lastenvaunuissa odotti kasa dynamiittia. Sytytyslanka paloi. Paikalle sattui onneksi Jari Aarnio puutarhasakset kädessään ja leikkasi langan poikki.
Helsingin satamassa oli mystinen tynnyri. Kukaan ei tiennyt mistä se oli tullut. Kun tullin miehet avasivat sen, tynnyrissä piilotellut Jari Aarnio tuli esiin hasispiippuineen, puoli miljoonaa euroa rehellisellä työllä ansaittua huumerahaa takaplakkarissaan.
Mun yks kaveri kokeili kannabista ja jäi heti koukkuun. Se vaa rupes piikittää kannabista suoneen ja yritti tarjota mullekkin. Onneks kieltäydyin koska jo yks kannabispiikki voi tappaa. Yks kerta ku olin sen kaverin luona niin se otti LSD:tä. Se rupes luulemaan itteensä appelsiiniksi ja alkoi kuoria ihoaan. Kun mä rupesin estämään sitä niin se tajuski olevansa lintu ja hyppäs parvekkeelta alas.
Sen jälkeen päätin, että hengaan vain ihmisten kaa, jotka käyttää alkoholii. Ne on aina rauhallisia, eikä tee mitää typerii juttui. Niil on myös aina hauskoja ja mielenkiintoisia juttuja kerrottavana, joita on kiva kuunnella.