ei ehtinyt kauan olla blogissa jonkun livekäyttäjän totuudet Jasminin Rhodoksen keikoista, oli ollut paikan päällä ja kertoi Jasminin vikitelleen muitakin asiakkaita sekä saaneen porttarin ko. hotelliin. Ei tainnut Skotlannissa muistua mieleen sanktiot, kun pikkolon kanssa sekstaili tai tekstaili niin kuin nykyään on tapana.
On se Jasmin nopsa
mäoonnopeempi
37<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 37
Vanhimmat
taidat päivystää 27/7 seiskan blogia, mutta niin minäkin, tuo vain jäi huomaamatta, kyllä me vaan ollaan huonossa parisuhteessa tai liekö koko suhdetta enää , toista se on Jasminilla, laskee kuin lapsi päiviä jouluun. Onkohan hänellä kilpailu meneillään?
juu mäkin näin ne kommentit. Aika juttu. Onko ne kommentit poistettu vai?
Taitaa olla paljon luurankoja kaapissa kahdenmaan politikolla.
Noinhan ne pikkuhiljaa tulee julki.
Kun Jasmin kerran kertoo elämästään mitään salaamatta mitään siihen lisäämättä, luulisi itsensä kertoneen tuonkin asian, paitsi jos on ollut muistamattomassa humalassa, eikä tuo mene enää nuoruuden piikkiin.
"Taidat päivystää 27/7 seiskan blogia, mutta niin minäkin"
Luuseri, hahaha!
hahhahhahhaaa niin oonki, ja meitä on monta huonossa p-s:ssa olevia, jos Jasminiin vertaa. Se totuus kun ei häviä mihinkään, että ei se Jasu ole mikään työmyyrä. Minä tämän totuuden kestän luuseriudestani, Jasu ei vaan kestä muuta kuin nuoleskelua peräkammarin aikamies pojilta.
Joo, tässä olisi taas oikeaa jutunjuurta juorulehtiin. Menisine lehdet kaupaksi, eikä tarvitsisi valittaa talousvaikeuksia.
Miksi juorulehdet yrittävät valkopestä tyrkkyjä? Eihän kukaan sellaisia juttuja halua ostaa..
Joopa, joo, kaiken te uskotte, mitä joku vaan nekatiivista hänestä keksii kertoa.
voihan tuon ymmärtää positiivisena totuutena, Jasmin on vain huonomuistinen tai valikoivan muistin omaava. Tämä maailma on pieni ja pyöreä, ei täällä mikään pysy salassa, on nimittäin muitakin kansainvälisiä tyyppejä maailmalla. Kommentitkin häipyivät tod. nopeaa. Kantsii blogissa kysellä, jos kiinnostaa, vaan eipä se rouva vastaa. Onko valehtelija valehtelija vasta kun kiinni jää.
Mitä on tapahtunut? Tarkempaa tapahtumankuvausta kitoosh. Vikitellyt muita, millä lailla?
kännipäissään oli vikitellyt muitakin kuin Dennistä, joka sitten jäi saaliiksi ja kaikki muut ovat niiiiin kateellisia, varmaan ymmärrät miksi. Todellinen adonis-Dennis. Myös Dennis oli hävennyt tulevan vaimonsa käytöstä. En ole ilkeä ihminen enkä nauti toisten kiusaamisesta, olen vain tavan luuseri.
oikein urakalla poistelee kommentteja tämä Jassukka. Sitä pitää näköjään nuoleskella, jotkut jaksaakin. Missä Pekka vaan luuraa?
Pikkulinnut liversi, että rohdoksella jäi työvuoroja väliin, syynä krapula / laiskuus? Aika monta tuhnuhotellia, joihin ei ole enää mitään asiaa?
Marja Oulusta = JassuHekla
Mies Turusta = JassuHekla
Pekkavaan = JassuHekla
Jas on taas ylittänyt uutiskynnyksen iltasanomissa. Aiheena oma naamakuva kymmenen vuoden takaa ja nyt. On se niin tärkee julkkis, poliitikko ihan.
Miks Iltis julkaisee tuollaista....
miksi oli aikoinaan ruokolahden leijonaa sun muuta. uutispula ja kaivetaan instasta aiheita, varmaankin tämä Maiju on Jassun tuttavapiiriin kuuluva.
Voi Jassu, missä et olisikaan mokaillut? Työnteko ei vain luonnistu, kaikkialta tulee kenkää. Sopimusrikkomuksia, tissuttelua, potkuja...
Niin, eipä ole enää jäljellä muuta kun äiskän vinttikamari ja paapan komeron kokoinen slummiluukku! Ajan kysymys milloin jälkimmäisestäkin tulee kenkää... #woopwoop#hupsistakeikkaa#minä#ja#kaikki#mokaNI
Onnellinen Jassu näyttää olevan. Teistä ei voi sanoa samaa.
omien tarinoidensa mukaan juonut pahaan oloon.
on milloin mitäkin, jos vain joku kiinnostuisi. yak.
Sinä kumminkin olet kiinnostunut, oli asia kuinka hyvänsä.
Kannattaisi Jassun olla kiitollinen, että joku jaksaa kiinnostua edes sen verran, että kommentoi ruokatunnillaan jotain juorua.
Jassu muistaa kiitellä seiskaa (voiko olla hassumpaa: "kiitos seiska") mutta ei koskaan muista kiitellä kommentoijiaan, jotka viime kädessä maksavat Jassun taskurahat. Paitsi tietty niitä elämämkoulun uimamaistereita, heh.
Mitä tulee tuohon uusimpaan juoruun, jonka mukaan Jassu olisi Rhodoksella mokaillut ja vikitellyt miehiä urakalla, niin ihan uskottavaa. Tyhmä on sellainen ihminen, joka kuvittelee, että asiat säilyisivät salassa jossain turistirysän hotellissa, missä suomalaisia asiakkaitakin on vilisemällä.
Mutta aika hemmetin paljon saa sikailla, ennen kuin napsahtaa porttari johonkin paskahotelliin. Tietysti myös työtehtävien laiminlyönti saattaa suututtaa johtajan sen verran isosti, että se porttari sitten napsahtaa. Varsinkin jos on ylimielinen ja yrittää länkyttää pomolle jotain takaisin. Että ihan uskottava juoru on tuo porttarikin. Voin hyvin kuvitella, miten Jassu toimii, jos joutuu esim. puhutteluun.
Että kovasti nyt Jassulle onnea vaan työuralle! Vielä on reilu 30 vuotta aikaa opetella työelämän pelisääntöjä, ennen kuin eläkeikä on mittarissa.
Jasmin yritti ekaksi hotellin johtajaa, tarina löytyy netistä, kun johtaja ei lämmennyt yötä pitempään niin, Jasmin piiritti kaikkia mikä vähän mieheltä näytti, ja se oli Denniksen menoa se. Ei siinä altaalle joudettu jumppaa vetämään, mikä on ihan ymmärrettävää, eikä sielläkään päin sovi että asiakkaiden kanssa aletaan oikein asumaan työsuhde-asunnossa, niinpä he vuokrasivat hellahuoneen muualta, ja tarina jatkuuuuuuuuuu
Kuka sen tarinan on keksinyt?
Ahaa, no nyt ymmärrän...
Minä olin ollut siinä luulossa,että johtajalle ei ollut kelvannut tarjottu piirakka lainkaan.
Eli johtaja oli siis maistanut tarjottua torttua kun oli tyrkytetty, mutta ei halunnut enää santsia? Tämä oli tietenkin Leipuri-tyttöä raivostuttanut, joten oli ryhtynyt markkinoimaan Oulun ihmepiirakkaa aggressiivisesti kaikille. Toiveenaan varmaan oli saada johtaja mustasukkaiseksi ja sairaaksi piparinhimosta?
Toisin kuitenkin kävi, ja meni päin mäntyä. Ei päässyt piirakka äveriäisiin piireihin.
Noh, Pork Pie on brittiläisten herkku. Menee kaupaksi huonohampaisillekin geezereille, varsinkin kun on tuopillinen nestemäistä viljaa kyytipoikana.
Jassu itse korjasi asian, kyse ei ollut hotellin johtajasta, vaan Jassun tiimin vetäjästä.
Mutta jokin trauma hotellin johtajista Jassulla on; oli kovin esim. otettu siitä, kun Denua luultiin hotellin johtajaksi sen juostessa Jassun perässä Jassun työmaalla. Ja case Hörökorva Skotlannissa.
Ketähän tässä nyt pitäisi uskoa? Jassua, teitä, vai tarinan kertojaa.
No, uskotaan niin kuin Dr.Phil sanoo:
"Parhaiten ihmisen tulevaa käytöstä ennustaa hänen aiempi käytöksensä".
Eli Jassun kohdalla miesten jahtaaminen on ollut jo nuoresta iästä lähtien elämäntapa. Myöskin surkuhupaisat, ylidramaattiset reagoinnit silloin, kun Jassun toiveet eivät toteudu (tyyliin Ilkka Kanervan ikkunan alla huutelu ja poliisit paikalle).
Että taidanpa uskoa niin, että samalla tyylillää mennään ja on menty. Lopullinen totuus saattaa olla vielä yököttävämpi, ja silminnäkijät eivät häveliäisyyssyistä (sääli ja myötähäpeä) halua kaikkea kertoakaan Rhodoksen tapahtumista.
Minä kyllä kertoisin, varszinkin Jassun tapauksen tiimoilta. Oikein kauppaamalla kauppaisin silminnäkijälausunnon jollekin paskalehdelle.
elä ainaskaan Jasua usko, vaikka näistä tarinoista raakais puolet pois, niin eipä kummoselta hänen elämänsä vaikuta. Nyt ootellaan malttamattomana murun saapumista Oulun vinttikammariin.
Jotenkin minusta tuntuu, että Borootin paappa pysyy Borootissa tämän kesän.
Saatan olla väärässäkin :)
Säälittävä tapaus tämä Mäntyskä. Toistaa samaa kaavaa, vaikka on vitsin aihe. Kiitos vaan siitäkin Seiskalle. Missä on mummo1/2:n itsekunnioitus?
Myyty tarpeettomana.
Jassu laskee sevenin plogissa päiviä milloin muru saapuu Ouluun....monta päivitystä samasta tyhjästä jo viikon aikana. Kaksi päivää... huomenna.... Illalla varmaan päivittää vielä tuntitarkkuudella. En voisi olla onnellisempi. En voisi enempää pyytää.
Tuksu on pahasti kirinyt Jassua sevenin blokkausten määrässä. Tuksu tykittää kerralla tulemaan viisikin kirjoitusta, joten Jassun on pakosti postattava sinne edes tätä Tenun odotusta... Tuksu nousee tätä menoa Jassun ohi postausten määrässä. jassu ei halua olla kakkonen.
http://www.seiska.fi/channel/2/JulkkisLivey
Sehän on hyvä, kun postaa. On teilläkin jotain päivienne kuluksi.
Jassu "uutinen!!!" Saapui ilta sanomiin ti 16.6 n klo 19.30. Ei vuorokauttakaan, kun uutinen listalla sija 142. TODELLA, TODELLA TÄRKEÄ JA VARSINKIN KIINNOSTAVA UUTINEN. AI JAI JAI... MITÄHÄN SUURENMOISTA KEKSINYT? Saanut nobelin? Palkittu apurahoilla? Ei, vaan pelkkää pinnallisuutta. Kuka muistaa vielä vuonna 2115? "Toi miehen enklannista. 40 v. Vanhempi. " siihen aikaan 2115 ei ymmärretä edes "tavanomaisia " suhteita, saati englannista jonkun eläkeläisten rahtaamista "rakkaustarkoituksessa" . Silloin nykyisten kaikkien homemökkien paikoilla kasvaa horsmaa tai uusia kerrostaloja....
Se on jo vanha uutinen.
Kyllä, se muuttui vanhaksi uutiseksi samantein.... Joka kertoo jostain hyvin tärkeästä.....