Hallitus ei vastustanut EU:n päätöstä pakottaa ottamaan lisää pakolaisia, Suomen lisäosuus on 800 uutta pakolaista 800 kiintiöpakolaisen lisäksi. Siis 1600 uutta pakolaista joka on 100% lisäys.
Soini käänsi taas takkinsa, monesko kerta se oli nyt?
Väyrynenkin vetosi Soiniin, mutta turhaa. Se mustan Audin takapenkki tuntuu niin hyvältä.
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/83117-paavo-vayryselta-avoin-kirje-timo-soinille-pakolaisista-tartu-asiaan
Soini käänsi taas takkinsa, monesko kerta se oli nyt?
Väyrynenkin vetosi Soiniin, mutta turhaa. Se mustan Audin takapenkki tuntuu niin hyvältä.
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/83117-paavo-vayryselta-avoin-kirje-timo-soinille-pakolaisista-tartu-asiaan
Vastaukset 16
Vanhimmat
JAABAAADAABAAADU!!!!!!!!
Selkärangatonta ja myös ilmeisen munatonta porukkaa. Paljon tyhjää puhetta, ei oikeita tekoja. Aivan kuten "ystävämme" epärealisti-Kivelä.
Höpö puhetta tuo 1600,persut tuplaa tämävuotisen 3000. Orpo sanoo, että jopa 7000 pakolaista, Soini on yhä hiljaa.
Lukekaa:
"Orpo korostaa, että Euroopassa eletään ennennäkemättömän maahanmuuttotulvan keskellä.
– Minusta kannattaa huomioida, kuinka paljon tämä muuttoliike näkyy jo nyt Suomessa. Meille tuli viime vuonna reilu 3000 turvapaikanhakijaa ja tänä vuonna ennustetaan, että luku menee 6000–7000:een vuodessa. Nämä luvut kertovat, mihin tämä kehitys on menossa, hän sanoo.!"
http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/orpo-eu-taipumassa-turvapaikanhakijoiden-pakkosiirtoihin-unionin-sisalla/5188654
Immonen juhlii "natsien" kanssa ja poseeraa heidän kanssaan samassa kuvassa ja Soini vetää lisää pakolaisia. Mikä on puolueen linja?
Miksi TR on hiljaa? Onko kissa vienyt kielen?
Hän on häpeästä sanaton, varmaan miettii loikkausta. Mikähän olisi hänen uusi "poliittinen koti"?
RKP olisi luonnollinen valinta perhon miehelle. Osaa viittä kieltä ja jos on opiskellut omasta vapaasta tahdosta 13 vuotta ruotsia, niin eihän tuota tarvitse edes miettiä. Onnea Reijo RKP:n riveissä.
Ja niin paljon kuin palstalla tuo esille sateenkaariperheiden asiaa.. Ihan Ilmi selvä ärkoopeeläinen.. vaikkei ehkä haluaisi tuoda sitä julki?!
pakolaistulva on PerusSuomalaisten vika ? Eihän PS ole edes Pääministeripuolue.Eikö Sipilässä tai Stubissa ole vikaa ?
Muistelehan ihan tarkasti mitä Soini vaalipuheissaan puhui ja lupasi äänestäjilleen. Lyhyt on muisti vaalikarjallakin, jos eivät muista Soinin puheita edes parin kuukauden päästä. Onnea persut äänestäjien täydellisestä unohtamisesta.. joillakin sentään vielä muisti toimii.
Persut tekee nyt kompromisseja.. ei se ole takinkääntämistä.. vaan vaalilupaustensa täydellistä unohtamista äänestäjiä kohtaan.
Vastaa nyt jo kysymykseen : eli,miten pakolaistulva on PerusSuomalaisten vika?
Pyydän anteeksi kirjoituksiani,itseni,ja poikakaverini puolesta.Aiomme rakastella juhannuksena ensi kertaa.On ihanaa olla homo.
Helppo on vetää asiakysymykset tällaiseen paskaan.
Avaaja, siis oikea Maalaiskylän_mies, yllä oleva Maalaiskylän_mies on varmasti TR:n käsialaa.
http://m.iltalehti.fi/uutiset/2015061719882868_uu.shtml
Olipa uutinen, nyt on Halla-ahon kirjoitus asiaa, hänellä olisi nyt toiminnan paikka. Soini sivuun nyt nopeasti.