Töyssy Impi

Mitenkö me saatas jonkinlaiset pompputöyssyt tuohon uutelle asvaltille joka juontaa
paloaseman kohalta valijolle päin. Liian tasasta oli aatolla mennä saa pian ylinoppeussakot jos sattus polliisit paikalle. Siinä on se kaappaki ihan puolessa välissä josta autua suikkassee tämän tästä ja jos sattuu maato auto tulleen alamäkkeen niin jopa pukkoo vuaranpaekkoo.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Sinähän äläkäpään päästit,eipä taideta töyssyjä tehä,meinnaan on sen verran rekka liikennettä ettei onnistu,ei,ei.Korvijen välissä täytyy olla järkiä,ettei tien hyvä kunto anna lupaa polokasta kaasua.

Äänestä

Mitenkähän ne siellä autokoulussa opettivat?
Pitäisikö ne varovaisuudet olla pääkohdiltaan sieltä pihoilta tulevilla huipussaan?

Äänestä

Täytyyhän sitä osata kahtua ja hiljentää,jos tarve vaatii ilman töyssyjäki.Meleko holhuamista nyky ajan kaupunkilaisille.Osata kahtua tien nopeusrajotukset eikä ajaa kun reikäpäinen kun tie on tasainen.Tuon vertasilla tien pätkillä,eikä kyllä vouhkaaminen jouduta mitään.

Äänestä
  • on niin ihanaa langeta.

    Äänestä

Kukas IMPI sä oot??? ethän vuan Impi Majaana?

Äänestä

Kyllä met abc jäärätkin tykätään niin kunnon töyssyistä ja kurveista. Ai ai, näin Jussina sellaasilla on naatinto ajella ja pelemuta.

Äänestä

Johan oli aloittajalla perustelu! Tie on niin hyvässä kunnossa, että tulee helposti ajettua ylinopeutta. Voi herranjee! Pitäisiköhän poliisin selvittää aloittajan henkilöllisyys ja ottaa ajokortti hyllylle. Tuollaisia luupäitä ei pitäisi päästää ollenkaan liikenteeseen autoa ajamaan.

Äänestä
  • mennään ,että elä valita.

    Äänestä

  • sitä impimpi jytky. sano soiniki.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


maetoauto kirjoitti:

Mitenkö me saatas jonkinlaiset pompputöyssyt tuohon uutelle asvaltille joka juontaa
paloaseman kohalta valijolle päin. Liian tasasta oli aatolla mennä saa pian ylinoppeussakot jos sattus polliisit paikalle. Siinä on se kaappaki ihan puolessa välissä josta autua suikkassee tämän tästä ja jos sattuu maato auto tulleen alamäkkeen niin jopa pukkoo vuaranpaekkoo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu