Mökki Kalajoelta. Oma ranta [ESITTELYVIDEO!]

Mökkiherra

13

98

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mökkiherra

      Tarjoa rohkeasti!

    • Raparperikesä

      Mahtavan näkönen paikka! Mitä kaikkea tuossa on rempattu?

    • Mökkiherra

      Viiden vuoden sisään:
      -Käyttövesiputket uusittu liittymästä asti
      -Uudet Tiivi ikkunat koko taloon
      -Ilmalämpöpumppu asennettu
      -Laminaatit laitettu
      -Sisäkatto paneloitu
      -Seinät tapetoitu
      -WC paneloitu
      -Uudet kaapistot (Keittiö, WC, MH, OH)
      -Höyrysuihkukaappi asennettu
      -Keittiöremontti tehty
      -Kiertovesipumppu vaihdettu
      -Ulkomaalaus tehty
      -2x Terassi rakennettu
      -Ulkosauna laitettu/käsitelty
      -Laituri rakennettu
      -Parkkipaikka sepelöity
      -Laatoitettu pihapolku tehty
      -Peltikatto uusittu
      -Ulkorakennus maalattu ja ovet uusittu
      -Suihkulähde ja kukkapenkkejä laitettu
      -ym. pientä

      Niin ja huonekalut kuuluvat kauppahintaan!!!

    • Mökkiherra

      Niin ja kohde tosiaan heti vapaa! Vaihdetaan isompaan perheenlisäyksen myötä. Ollut ympärivuotisena asuntona.

    • Raparperikesä

      Pitääkin jutella tuon ukon kanssa, kun olen havitellut mökkiä jo pidemmän aikaa.

    • Ryhmysauva5353

      Loistava video! :DD Kyllä alko tehä kummasit mieli päästä mummolle!!!!!!!! Harmi vaan et mummo joutu sairaalaan! Itekkin uinu tuolla monet kesät

      • Puolet_pois

        Onko se mummon asunto vai nuoren perheen, jolle tuli perheenlisäystä? Päätä jo!

        Ukko kirjoitti itsensä pussiin. Eikä tuo ole hintaansa nähden hääppöinen paikka.


      • Mökkiherra

        En ole tainnut mummoista puhua. Kyllä se ihan meillä on ollut ympärivuotisessa käytössä ja nyt olisi tarkoitus isompaan vaihtaa perheenlisäyksen myötä. Eikä kyse ole mistään murjusta vieri viereen tuputetulla alueella, vaan hyväkuntoisesta remontoidusta kohteesta omalla rannalla ja silti lähellä palveluita. Hinta on täysin kilpailukykyinen ja voit ilmoitella, jos löydät tämän tasoisen kohteen jostain halvemmalla muualta kuin korvesta. Olishan se mahtavaa, jos kaiken sais aina ilmaiseksi. ;)


      • Puolet_pois
        Mökkiherra kirjoitti:

        En ole tainnut mummoista puhua. Kyllä se ihan meillä on ollut ympärivuotisessa käytössä ja nyt olisi tarkoitus isompaan vaihtaa perheenlisäyksen myötä. Eikä kyse ole mistään murjusta vieri viereen tuputetulla alueella, vaan hyväkuntoisesta remontoidusta kohteesta omalla rannalla ja silti lähellä palveluita. Hinta on täysin kilpailukykyinen ja voit ilmoitella, jos löydät tämän tasoisen kohteen jostain halvemmalla muualta kuin korvesta. Olishan se mahtavaa, jos kaiken sais aina ilmaiseksi. ;)

        Ilmoita sä tänne kun saat sen myytyä. Hälytyskellot soivat tuosta "Ryhmysauvan" kommentista.


      • Mökkiherra

        Kyllä lupaan päivittää tänne, kun kohde on myyty, jotta vältyttäisiin turhilta yhteydenotoilta. Kyseistä kommentoijaa (Ryhmysauva5353) en tunne. Kohde on välittäjällä myynnissä ja siihen tehdään asianmukainen kuntotarkastus ennen myyntiä. Maksoimme kohteesta viisi vuotta sitten saman hinnan mitä nyt pyyntinä ja olemme laittaneet siihen rahaa n. 30 000€:n edestä. Lisäksi annamme huonekalut samaan hintaan, jotta muutto kohteeseen olisi helpompaa (ja koska ne eivät sovi uuden asuntomme sisustukseen). Emme siis missään nimessä tavoittele voittoa / yritä huijata ihmisiä. Haluamme vain kääntää uuden sivun elämässä ja siirtyä eteenpäin. Pelaamme täysin avoimin kortein ja vastaamme mielellämme kysymyksiin. Laitoin tänne vain ilmoituksen tehostamaan mainontaa, jotta kohde tavoittaisi mahdollisimman monta kiinnostunutta. Kiitos huolenpidosta!


    • Ryhmysauva5353

      Hahaha! Nauroin niin kun luin noita kommentteja! xD En mä tuolla oo uinu ku mummolassa tossa lähistöllä!!!

    • Reissaaja72

      Millos tota vois tulla kattelee? Asun Helsingin seudulla ja oon tulossa sinne päin tuossa heinäkuun lopulla. Onnistuuko joskus siinä 25-31.7.?

    • Mökkiherra

      Kyllä tuo hyvin käy. Kohde on välittäjällä myynnissä, joten näyttöjä voi varata myyntisivustolla olevasta numerosta. Myös videon lopussa on banneri, josta numero löytyy. Voi kyllä olla, että kohde on jo siihen mennessä mennyt. On ollut hyvin kyselyitä ja yleisnäyttöäkin tulossa tuossa heinäkuun alussa tulossa. Katsotaan kuka kohteen ehtii napata itselleen. :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      78
      2747
    2. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      91
      1656
    3. Tiesitkö mies

      Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
      Ikävä
      72
      1431
    4. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      64
      1385
    5. Nuorempi mies

      Olen tänään ajatellut sua paljon, miten toimittaisiin makuuhuoneessa jne! 😏🔥
      Ikävä
      129
      1325
    6. Miksi teillä meni...

      ...välit poikki kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      146
      1226
    7. Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen

      Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍
      Ikävä
      157
      1194
    8. Onko sinulla

      Joku nyt huonosti? :(
      Ikävä
      74
      1107
    9. Jos siis saamme

      Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j
      Ikävä
      90
      1089
    10. Mies, mitä minun pitäisi tehdä

      Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur
      Ikävä
      76
      1088
    Aihe