Onko oikea kaupunginjohtaja jo kutsuttu hoitamaan virkaansa? KHO on asian ratkaissut päätöksillään. Muuta oikaisivaatimusta ei ilmeisesti tarvita. Teillä on ollut jo pitkät ajat vt kj täysin väärällä mandaatilla. Pahinta asiassa lienee oikean kaupunginjohtajan virkaanpaluun estäminen lailliselta virkavapaalta elokuussa 2013. Aiotteko tosiaankin kävellä yli KHO:n päätökset? Se olisi jo uraauurtavaa kunnallispoliittista historiaa. Alkaisi jo tuoksahdella demokratian halventaminen. Olisiko jo kultainen aika ottaa järki kouraan ja lopettaa lapsellinen änkyräpolitikointi. Jos tuosta vielä jatkatte, niin lopputulos todella synkkä. Tähän nyt oikeasti sopii lempilauselmanne ”kun muuta mahdollisuutta ei ole”. Ai niin sitten vielä, jo kerran valittua kaupunginjohtajaa ei tarvitse valita valtuustossa uudestaan. Ja valtuuston kannattaisi ehkä miettiä mikä on hallituksen luottamus.
Ja sitten ne ikävät jääviysongelmat. Ja lopuksi, yrittäkää nyt ihmeessä laittaa se NAMO-nettilähetys toimimaan seuraavassa valtuuston kokouksessa, veronmaksajat ja muualla asuvat Pyhisläiset kaipaavat oikea tietoa. Muuten mukavaa juhannuksen odottelua.
Ja sitten ne ikävät jääviysongelmat. Ja lopuksi, yrittäkää nyt ihmeessä laittaa se NAMO-nettilähetys toimimaan seuraavassa valtuuston kokouksessa, veronmaksajat ja muualla asuvat Pyhisläiset kaipaavat oikea tietoa. Muuten mukavaa juhannuksen odottelua.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Luuletko Lemm että KHO:n päätöksistä voi jättää oikaisupyynnön? No ei voi! Ja luuletko että veronmaksajat saa vääriä tietoja asioista jos nettilähetykset ei toimi? No ei saa! Eikä nettilähetyksiä tietenkään pidetä muualla asuvien vuoksi!
onsetyhmä-nimimerkille. Katsopa peiliin ja harkitse asiaa!!? Tämä saatu KHO:n päätös on tietysti niin rankkaa ymmärrettävää, että vieläkin sinunlaisesi yrittää kääntää asiaa . Nettilähetykset pidetään ihan kaikkia varten, niin sinunlaisia kuin muualla (sukulaisten) katsottavana. Tuskin se muita kiinnostaa. Ainoastaan paikkakunnalta poismuuttaneita, sukua ja tietysti jokaista savua Pyhäjärvellä. Nyt, jos koskaan, Namo näkyville kesäkuun valtuustoon.
Mauno Ranto , hoidapa hommat Denniksen kanssa.