kauankos kestää toytaaan vm-89 vaihtaa jarruputki??vaikeetako??
jarruputki oikealle taakse
jarppali
7379
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
niin kaikki paikat jumissa / ruosteessa ja joutunee uusimaan pitkän pätkän jarruputkea samalla. Jos taas tuontiauto niin paljon vähemmällä selviää.
Tuontiautona -89 Corolla, mutta eihän semmoisia enää ole missään muualla liikenteessä kuin suomessa :D
Jarruputket on uusittava alkuperäisistä liitoksistaan, välille ei saa tehdä uusia liitoksia. Työ on korjaamolla niin kallis että ei kannata enää tuon ikäiseen autoon, paaliin vaan ja uudempaa tilalle.
Jos on Saksantuonti, niin suolaus on hapertanut koko pohjan ja hapettanut liitokset ettei niitä saa auki ehjänä.
Viikko menee jos homma annetaan stadin duunareille! Vaikeusaste on ysi jos pullea asentaja!
Pitää olla lukkopihdit ja hyvät hanskat, pieni Bunsen-poltin auttaa asiassa.
Veemäisiä hommiahan nuo jarruputket. Onko rahaa Daciaan? Laitat tojopottasi paaliin ja haet Dacia Sanderon esim? Toimii kuin junanvessa.
Hep, ammattimies par tuntii tuhertaessa.