Ei hyvää päivää

http://www.savonsanomat.fi/savo/katso-taalta-31-vaihtoehtoa-milta-uusi-molymaki-voi-nayttaa/2069240

Onkohan nuo kaikki suunitelmat tehty tosissaan?

1180000 on grynderin märkä unelma. Hattivatit on lastentarhan palikkaleikki. Yksi näyttää Itä-Saksan parakkikylältä.

Oikeastaan ensimmäinen näyttää aika hyvältä.
955
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Nykyinen kupla - tai sitä vastaava näyttää olevan lähes kaikissa: eikös se pitäisi purkaa?!

Äänestä

Pysyykö ne vanhat nikun kivitalot vai puretaanko ne?

Äänestä

Mitä täällä meitä monia viisaammat aiemmin tästä hankkeesta ovat kirjoitelleet niin kaikki tapahtuu yksityisen rahoituksen turvin!

Äänestä
  • Niin?

    Äänestä

Ihan liian täyteen ahdettu!! Hirvittäviä tekeleitä, rahat pois meininki noin ahtaassa rakentamisessa. Ja "the potkupallokenttä" siirtoon Puijon montun suuntaan kiitos.

Äänestä
  • "Missä asukkaat näkevät puiston, on grynderi aina nähnyt hukattua tonttimaata."

    Nimeltä mainitsemattomassa kuopiolaisessa "rakennusliikkeessä" nähdään märkiä unia kunhan päästäisiin tuo mäki täyttämään betonipaskalla mahdollisimman halvalla.

    Monessa noista suunnitelmista mäki on ahdettu täyteen taloja, että naapuri voi kätellä toisen talon asukasta parvekkeelta ja alimman kerroksen asuntoon ei aurinko paista.

    Äänestä

  • Voi voi nyt, eikö kuopiolaiset ole vielä omaksuneet uutta ja nykyaikaista ekovihreää kaupunkikulttuuria, jonka avulla säästetään rahaa ja pelastetaan maailma. Ihmiset, varsinkin köyhät, joutaakin kärsiä. Maailman tuho kun on ihmisten syytä.

    Äänestä

Missään ei ole kuvaa miltä tuo hirvitys näyttää kauempaa katsottuna. Olisiko ne keskuskentän valot noin 30 metriä korkeita. Niitä kun jatketaan toiset 30 metriä niin ollaan lähellä korkeimpien talojen korkeuksia. Kuvitelkaa miltä tuollainen 60 metriä korkea tönö näyttää korkean mäen laella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rosinante kirjoitti:

http://www.savonsanomat.fi/savo/katso-taalta-31-vaihtoehtoa-milta-uusi-molymaki-voi-nayttaa/2069240

Onkohan nuo kaikki suunitelmat tehty tosissaan?

1180000 on grynderin märkä unelma. Hattivatit on lastentarhan palikkaleikki. Yksi näyttää Itä-Saksan parakkikylältä.

Oikeastaan ensimmäinen näyttää aika hyvältä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu