Huonoja ovat ensiarviot Facelift Avesta

floppi.siitä.tuli.taas

"ei ole sen dynaamisempi kuin ruostunut kattila"

"edes Sergio Pininfarina ei olisi pystynyt tekemään noista lähtökohdista tyylikästä autoa"

"Toyota tarvitsee uuden muotoiluosaston. Nykyinen on kauhea"

"Toyota tarvitsee tyylikonsultin"

Jne. jne.

Näin siis Britanniassa.

9

61

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Avensisnro1
      • lukutaitoinen

        Irlantilaisten kommentit ovat kyllä lähinnä kohteliaita. Eivät mitenkään ylistäviä.


      • aasijakärryt
        lukutaitoinen kirjoitti:

        Irlantilaisten kommentit ovat kyllä lähinnä kohteliaita. Eivät mitenkään ylistäviä.

        Eikä kaikilta irlantilaisilta ole kysytty.


    • Sam-nujooma

      Täysin uusi Avensis. Nyt saatavana. Edullinen huoltaa. Tehokkaat ja luotettavat dieslemoottorit. Ripeät ja taloudelliset automaatit. Luotettava maahantuoja joka ei ämpyile takuuasioissa. Mahtava lisävarustevalikoima.

      • nappi-valinta

        Uuden Avensksen varustelu on aivan ylivoimainen muihin vastaviin. 32000€.lla saa kaistavahdit, liikennemerkkien lukijan, perään ajoeston, erinomaisen navigaattorin muista pienistä puhumattakaan. Kilpailijoilla nämä varusteet tulee yli 40000€ maksavissa malleissa, jos ollenkaan saatavissa. Täysin ylivoimainensenkin varusteiden määrällä ja kaupanpäälle rautaisen luotettavuuden , vikavapaan auton vuosikausiksi. Kolonskvaageni , kylkiäisineen hajoaa , hyvä kun myymälän portista ulos pääsee nykyään, citikoista nyt puhumattakaan, eihän se ole edes auto.


    • 2.4STW

      Mitähänaloittaja tarkoittaa dynaamisuudella? Jos on samaa kuin BMWn ajettavuus niin minä olisi mieluusti ilman sitä dynaamisuutta. Tasainen harmaus sopisi parhaiten autoon. Egon pönkittäjäksi ja fanituksen kohteeksi voi sitten valita laitteen markkinointiosastojen viestin perusteella, jos haluaa olla vietävissä. Kysehän on halusta olla jotain mitä ei ole ja mihin ei kykene.

      • Huojuuse

        Huoltohinnat ovat dynaamiset, eli voivat kohentua huomattavasti. Kuten uudessa Toyota Plussassa esitetään. BMW-taso on jo saavutettu sekä hinnassa että kestossa. Huojakka meno ja suuntavakavuuden puutteet ovat tuttua BMW:stä.


    • Averitsa

      Pistin tilaukseen diesel automaatti nelivedon. Ruksin listalta sähköisen takaluukun liiketunnistemella ja adaptiivisen cruise controllin.

    • n.m.o

      osaako toyota tehdä itse dieselin,vai onko bmw kone?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      88
      2924
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      81
      2399
    3. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      75
      2228
    4. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      26
      2197
    5. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      7
      1716
    6. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      12
      1475
    7. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      83
      1267
    8. Taas alkoi soidinmenot.

      Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis
      Ikävä
      8
      1140
    9. Mitä eniten haluat

      Kaivatustasi.
      Ikävä
      69
      1097
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      119
      1054
    Aihe