Tervehdys...
Omistan vm. 2004 Avensiksen ja mittariin tuli juuri 160tkm. Moottori 1,8l bensa, automaattilaatikolla. Auto on säännöllisesti huolettu Toyotalla.
Olen uudesta asti huomioinnut sisätilan korkean melutason. Nyt vanhemmiten olen pistänyt merkille et melu vaan kovenee. Onkohan mitään tehtävissä asian korjaamiseksi. Vai pistänkö auton kiertoon... muuten olen ollut tyytyväinen autoon
Avensiksen melutaso
6
109
Vastaukset
- Näillämennäännyt
Laita 195/65r15 kokoiset matalan nopeusluokan renkaat, eli "pehmeät" renkaat. Rengasmelu vähenee. Varsinkin pk-seudulla on karkea meluava päällyste.
- Rattoisia_koeajoja
Koeaja kilpailijatkin, ja valitse se hiljaisin. Samalla tulee katsastettua nykymallisto kautta linjan.
- 5678
Japanin ydinsäteily aiheuttaa IDÄN IHMEESSÄ näitä vikoja,kommareiden auto!
- 3232
Tutustuppa Saksan ammattiyhdistystoimintaan Work Councileihin niin huomaat aika pian että Saksa on euroopan sosialistisin valtio.
- Sitävaantulee
3232 kirjoitti:
Tutustuppa Saksan ammattiyhdistystoimintaan Work Councileihin niin huomaat aika pian että Saksa on euroopan sosialistisin valtio.
Mutta kaikkein valitettavinta on, kun on Tojotassa vikaa!
- ExAveMään
Ruotsissa maahantuoja joutui tekemään lisä-äänieristyksen noihin panssarimallin Aveihin reklamointien vuoksi, Aveahan aluksi mainostettiin erityisen hiljaisena. Suomessa kuluttajat on senverran lussuja alamaisia että kärsivät julmasta metelistä alistuen. Niin, itse myin ko. mallin pois reilun 2 vuoden pitämisen jälkeen, tyytymättömänä mm. meluun. Rengasmelu oli tolkuton ja kojelauta narskui kuin pärekoppa. Lisänä vielä muita pikkujuttuja kuten tuulilasin halkeilu a' 1000e per vaihto, kolmen kk:n välein poksahtelevat polttimot ja kitkarenkailla täysin tunnoton ajo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomessa on meneillään boomereiden kosto
1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä1063031Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?
Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri1582138IPCC romahtaa
Mitenkäs tässä nyt näin kävi? Ilmastohourimoinnin tukijalka myöntää, ettei mitään ilmastokatastrofia olekaan. Eikös tääl632092Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al421792- 1471464
Pelolla pakottaminen
Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha6241006- 100896
- 50764
- 79749
- 56729