Virtsarakonsyöpä

Tiku50

Millaisia ensioireita olette kokeneet? Miten pian pääsitte hoitoon? Millainen on hoidon vaikuttavuuus?

4

194

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Itsellä ei ole ollut, mutta hyvällä kaverilla oli.
      Hänellä alkoi tulla virtsassa verta, ensin vähän, sitten enemmän.
      Hoito tehoaa sitä paremmin mitä aikaisemmin pääsee siihen.
      Kaverini pääsi liian myöhään kun lääkärit vain vähätteli.

    • pinnallinen

      Mulla ei ollut muita oireita,kuin verta tuli virtsassa pari kertaa.Pääsin pian tähystykseen,jonka jälkeen tuli kutsu rakon höyläykseen 3 päivän kuluessa.Siitä on aikaa 2 vuotta,eikä ainakaan vielä ole syöpä uusiutunut.Muuta hoitoa en ole saanut.

    • syyslapsi

      Ensin verta tuli virtsassa, ensin ultralla ei näkynyt mitään hälyttävää, jonka jälkeen höyläyksen jälkeen suosittelivat rakon poiston leikkausta. samalla poistivat kohdun, munasarjat ja imusolmukkeet joissa ei patologin tutkimuksissa ollut syövän levinnäisyyttä. Mitään muuta hoitoa en ole saanut. leikkauksesta on nyt kulunut 2 vuotta 8 kuukautta, ja elelen ulkopuolisen rakon kanssa . Konrollit ovat olleet puhtaat, joissa olen käynyt puolivuosittain.

    • Jatkoajalla

      Runsaasti verta virtsassa yhden kerran. Päivystyksestä lähete urologille ja leikkauksessa olin jo kahden viikon päästä. Aikaa on kulunut pian 3 vuotta eikä syöpä ole uusiutunut. Kontrolleissa käyn säännöllisesti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      79
      1090
    2. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      104
      1075
    3. haluaisin paljastaa

      Kuka tämä :/ on
      Ikävä
      67
      512
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      47
      473
    5. Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?

      Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/
      Ikävä
      112
      441
    6. Taiteiden yö

      Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...
      Kuhmo
      8
      436
    7. Hyvää yötä kaipaamalleni

      Vanhwmmalle naiselle, olet rakas❤️❤️
      Ikävä
      13
      430
    8. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      42
      422
    9. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      15
      396
    10. Kysymys palstalaisille: kuinka moni nainen sietää miehen "pakkomielteistä" sekaantumista elämäänsä?

      Siedättekö tai sietääkö teidän naisenne miehen "pakkomielteistä" sekaantumista naisen harrastuksiin, ulkonäköön, työhön
      Sinkut
      83
      391
    Aihe