Virtsarakonsyöpä

Tiku50

Millaisia ensioireita olette kokeneet? Miten pian pääsitte hoitoon? Millainen on hoidon vaikuttavuuus?

4

133

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Itsellä ei ole ollut, mutta hyvällä kaverilla oli.
      Hänellä alkoi tulla virtsassa verta, ensin vähän, sitten enemmän.
      Hoito tehoaa sitä paremmin mitä aikaisemmin pääsee siihen.
      Kaverini pääsi liian myöhään kun lääkärit vain vähätteli.

    • pinnallinen

      Mulla ei ollut muita oireita,kuin verta tuli virtsassa pari kertaa.Pääsin pian tähystykseen,jonka jälkeen tuli kutsu rakon höyläykseen 3 päivän kuluessa.Siitä on aikaa 2 vuotta,eikä ainakaan vielä ole syöpä uusiutunut.Muuta hoitoa en ole saanut.

    • syyslapsi

      Ensin verta tuli virtsassa, ensin ultralla ei näkynyt mitään hälyttävää, jonka jälkeen höyläyksen jälkeen suosittelivat rakon poiston leikkausta. samalla poistivat kohdun, munasarjat ja imusolmukkeet joissa ei patologin tutkimuksissa ollut syövän levinnäisyyttä. Mitään muuta hoitoa en ole saanut. leikkauksesta on nyt kulunut 2 vuotta 8 kuukautta, ja elelen ulkopuolisen rakon kanssa . Konrollit ovat olleet puhtaat, joissa olen käynyt puolivuosittain.

    • Jatkoajalla

      Runsaasti verta virtsassa yhden kerran. Päivystyksestä lähete urologille ja leikkauksessa olin jo kahden viikon päästä. Aikaa on kulunut pian 3 vuotta eikä syöpä ole uusiutunut. Kontrolleissa käyn säännöllisesti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      91
      7284
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      35
      3851
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      45
      3450
    4. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2582
    5. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      213
      2496
    6. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      41
      2392
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      130
      2303
    8. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2199
    9. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      19
      1913
    10. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1898
    Aihe