Halal liha

Raakaateurastusta

Onko rauman city-marketissa myynnissä halal lihaa?Jumbo vantaalla joutui ihmisten boikottiin halal lihan myynnin takia.

16

1031

    Vastaukset 16

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Possuonparas

      Ei ole, eikä tule. Sianläskipihviä naamaan ja sillä hyvä. Jos ei tarjonta miellytä kehoitan muuttamaan lähi-itään.

      • Anonyymi

        Hyi sianliha on epäterveellistä.Lääkäri kielsi sen


    • aus_raus

      Juuri näin, jos ei possu kelpaa voi lähteä sinne mistä on tullutkin ja viedä sata parasta kaveria mukanaan.(ja loput saa seurata perässä)

    • rahallasaa

      Näin on ei muuta kun ulos maasta. Saavat ottaa mukaansa seuraavat Suomalaiset. Läskit, köyhät, Perussuomalaiset, laiskat, vanhukset, vammaiset, vuokralla asuvat, mielisairaat, no oisko tuossa noin suurin piiretein Suomen syöpää aiheuttavat ja kansakuntaamme alas ajavat luuserit. Jos joku keksii lisää, voi jatkaa listaa. Olen siis sopusuhtainen painoltani, varakas omistusasunnossa asuva, tarmokas, nuorehko, kokoomuslainen, mieleltäni terve ihminen. Voi kunpa kaikki olisivat kaltaisiani, olisi suomi ihana yhteiskunta asua, mutta ei. No vedetään me hyväosaiset luusereita perässämme, kunnes heidät poistetaan, niin mihin???

      • Rahatpois

        Läskit ja vuokralla asuvat saavat jäädä, koska he kartuttavat porvarin kukkaroa.


      • riittat

        jos et ois trolli niin kyseenalastaisin "mieleltäsi terveen" ja"kokoomuslaisuuden" samassa lauseessa.


    • työtönjamasentunut

      Luuserit on jo poistettu jaa että mihin?RAUMALLE

    • rahallasaa

      No niin niin, mihin ne luuserit täältä lähetetään. Kuten tuossa yllä kerroin itsestäni ja statuksestani, voi jokainen ymmärtää, miten vaikeaa minulla on. Björn sanoi, että 80% ihmisistä on idiootteja, luuleeko joku, että minun on niitä idiootteja helppo katsella. Tää on niin tätä, aina meitä rikkaita ja intellektuelleja sorretaan. Niin, juuri nyt nautin shampanjaa, hinta 300 euroa pullo ja ihan hiton pahaa, mutta pakko juoda, status vaatii.

    • Vra

      Mä luulen että ei ole, ei ainakaan tiukan linjan Halalia. Sehän on Suomessa kiellettyä, eläinsuojelu perustein. Jos laskee suomalaisittain teurastetun naudan ja kalat halaliksi niin toki Cittarissa niitä myydään :)

      • Ugala

        Mitä tiukan linjan?Samalla tavallahan se tehdään eli päästetää eläimestä veri kurkku katkaisemalla.Muuten luin erään pizzafirmankin käyttävän halal lihaa.


      • Lihalogi

        Päivitys parempi myöhään kuin ei lainkaan: tiukan linjan halalissa eläintä ei tainnuteta ennen viiltoa. Suomessa kaikki luotetut Halal-myyjät pistää elukalta tajun kankaalle ennen teurastusta.


    • Citymarketista en tiedä, mutta mikäli raumalaisia naisihmisiä on uskominen, niin mamu-keskuksista saa. Noin HK-sinisen kokoisina pätkinä ja on nannaa.

      • Mimmulitipuli

        Varmaan siks naiset käy raumal mamujen halal-lihaa nauttimassa HK:n sinisen kokosina pätkinä, ku ei niit kiinnosta paikallisten prinssinakit!


    • Ibramim-Abbullar

      Kulla pitaa olla halal-liha.Sine voida suoda sika mine ei.
      Mine ei ikina suoda sika.Sika ei olla ihmisen ruoka.
      Mine suoda vain halal-liha ei muuta mine suo.

    • Isosika

      Joulutoril myydähä hallllaaa- lihaa, meinaan siel joulutoril ming isopoik lait raumlaisil pystyhyhy

    • Vaihehe.poik

      Raumlaise naise tykkävä halat pakolaiste lihaha ha ha.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan

      Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes halli­tus­puolueiden omat kannattajat Kes
      Hallitus
      126
      1486
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      142
      1304
    3. Kelan mukaan veronpalautukset ovat tuloa tuet lähti

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012225387.html Verohallinnon maksama veronpalautus tulee niille, jotka ovat mak
      Maailman menoa
      109
      784
    4. Sinkkujen tilanne kiinassa katastrofaalinen

      800 naista osallistui sinkkujen iltaan, paikalle saapui 0 miestä. Ei mahdollisuuksia, kun nainen on 38 -vuotias, ja
      Sinkut
      118
      750
    5. Mies, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, naisesta?
      Ikävä
      55
      653
    6. 47
      618
    7. Aloitan kiertotalouden

      Aloitin tänään kiertotalouden, ei mulla nyt oikeastaan muuta MOI
      Lieksa
      36
      568
    8. Minne katosi Sofian Jeff-rakas ystävä?

      Seiskalehden mukaan Jeffreytä ei ole näkynyt, kuin kesäkuussa maininta Sofian ommissassa insramissa. Onko jo tullut ero
      Kotimaiset julkkisjuorut
      144
      539
    9. Kuka hukkui

      Kuka hukkui eilen kätkytniementiellä?
      Pyhäjärvi
      6
      505
    10. Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?

      https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt
      Maailman menoa
      279
      485
    Aihe