Halpa se ainakin on, iso tavaraluukku, perusauto, onko
hyvä ajaa esim. maantiellä?
Onko tuosta Toledosta autoksi?
12
181
Vastaukset
- ostajaomista
Totta mooses on, sehän on saksalaista tekniikkaa, jota käytetään folkkareis, muttei audeis!
- MladaBoleslav
Se on ehdottomasti hyvä, sehän valmistetaan Skodan tehtaalla Tsekissä!
- seataudiskodaVWsama
googlaa VW tsi ja dsg viat.
päätä sitten. - 3plus19
Kootaanhan toinenkin halvoista Seat-malleista Tsekeissä, eli Mii. Se on järkevääkin, koska kopio noista malleista löytyy myös Skodan logolla varustettuna. Toinen syy taisi aikanaan olla Audin Q3 valmistuksen siirtyminen Seatin tehtaalle. Suhteellisen pienen tehtaan kapasiteetti ei ilmeisesti kyennyt noin moneen malliin.
Hintaansa nähden hyviä autoja.
- hjhgjhghghh
No meillä on toledo vm 2015 toiminut jo 6000 km. valoissa oli häikkää, joka meni takuuseen jo toisella viikolla. Muuten pelaa hyvin. Uskoisin, että kestää sen 50 000 km. jonka jälkeen uus toledo tilalle :) Ehdottoman hyvä auto!
- Lysmyinen
Luukaksen sähkövehkeet ja alkeellinen englantilainen paska.
- espanjanfiat
Kahenviikon päästä alko jo valot vilkkuu?
- toledomies
espanjanfiat kirjoitti:
Kahenviikon päästä alko jo valot vilkkuu?
Joo näin valitettavasti kävi, että vilkut toimi n. joka toinen päivä. Mutta siis se oli vain kannoissa vika. Muuten olen tosi tyytyväinen. Aloittaja kysyi maantie ajosta- on oikein hyvä maantielläkin.
Parasta kun kulutus! Ennätys yhdistetyllä ajolla maantie ja pätkä kaupunkia 5 liikennevaloilla 4,2!! Matkaa oli 35km. Öljyt vasta tarkastin ja 7000 km jälkeen mittatikku hivenen alle ylärajan..
Mitähän negatiivista löytäisin.. Ehkä tylsät värivaihtoehdot ja miksi toledoon päädyttiin niin oli väri jota ei enää tätä vuonna saatu. Mutta kun päätös oli tehty niin piti ostaa ja valkoisena.
- seataudiskodaVWsama
http://www.tuulilasi.fi/uutiset/tsi-ja-tfsi-moottorit-syovat-liikaa-oljya-tyyppivika
pitää tietää mitä hankkii. - GKS-
2013 1,4 tsi dsg ajettu nyt 65000km toimii kuin unelma ja kulkee erittäin hyvin ja vähällä bensalla. Suosittelen.
- oukkisoukki
Onko sulla hihna vai ketju? Onko kilinöitä, kolinoita tai rapinoita?
- tsoukki-tsoukki
oukkisoukki kirjoitti:
Onko sulla hihna vai ketju? Onko kilinöitä, kolinoita tai rapinoita?
polkupyörässäni on ketjut ja housut hoituu remmillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986328KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3555825Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602813Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072248Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071938- 1251754
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191633Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811300- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331098