auttaakaa mm

lololll

Kaikki suomalaiset ryhtykää ajamaan virolaisia pois suomesta ja käräyttäkkää virolaiset. Toivon että kaikki suomelaiaet tekis niin muuten jää tunne että suomalaiset ei rakastaa omaa maata vaan annavat virolaisten asua täällä ajakaa kaikki viroliset pois niin suomessa rikollisuus vähenee 90% ja tämä on totta. Turhan tänne viruloisten tulla sanomaan että ei ma ei ole tehnyt rikos suomessa kaikki viroliset tekevät jo rikoksia laivalla raiskaammalla naisia

11

148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • viranomainen1

      Verorikollisuus taitaa olla suurin rikollisuuden muoto. Autoveron maksamatta jättäminenkin on vakava rikos, mutta kiinnijäämisriski on edelleen toistaiseksi liian pieni.

    • Apuatarvitseville1

      Eikös se olisi parempi auttaa ja kouluttaa noita naapurimaan heikoimpia poikia, jotka eivät enää pysy kotimaansa kehityksen kyydissä mukana ja lähtevät tänne helpompaa elämää etsimään.
      Samalla laillahan 60-luvulla suomalaisten heikoin porukka ei pärjäillyt Ruotsissa ja joutui puliukoiksi Slussenin siltojen alle.
      Tärkeää Suomelle olisi, että naapurimaamme olisi saman henkinen ja hyvin toimeentuleva. Yhdessä kaksi pientä pystyy toimimaan tehokkaammin.

      • wweeee

        Virulaiset yrittävät paljolti vaan pelkällä rahan pyörittämisellä, krääsäkaupalla ja hintojen kiristyksellä talouttaan ylläpitää, hintoja yritetään kiristää nimenomaan suomalaisilta.


      • 233666
        wweeee kirjoitti:

        Virulaiset yrittävät paljolti vaan pelkällä rahan pyörittämisellä, krääsäkaupalla ja hintojen kiristyksellä talouttaan ylläpitää, hintoja yritetään kiristää nimenomaan suomalaisilta.

        Hyvänä esimerkkinä tästä suomalaisilta kiskomisesta on nyt tämä viinaverojen korottelukin. Sanovat sillä yrittävänsä vähentää viinan juontia, mutta tosiasissa sillä on tarkoitus vaan rokottaa suomalaisilta viinan ostajilta. Se vaan että näin he kyllä karkottavat suomalaiset matkaajat, ja viinansa jää heiltä myymättä. Toinen paha juttu on se jos tai kun aletaan yhä enemmän käyttää palveluista(esim. terveyspalvelut ja vaikkapa autorempat) kaksihinnoitusjärjestelmää, suomalaisille korkemmat ihan omat hintansa kuin mitä muille ja paikalliisille. Nää tällaiset on myrkkyä jos mikä, eikä ne todellakaan jää huomaamatta.
        Muuten nykyään virulainen Tallink kiskoo laivamatkoistakin selvästi enemmän kuin suomalaiset Ecerö lines ja Viking lines.


      • mitäryppynaama

        Siitäkö se katkeruutesi johtuu, vanha narsistinen elämässään epäonnistunut juoppo luulee kaikkien muidenkin olleen luusereita. Oikeasti alueet joissa on paljon suomalaisia kuuluvat Ruotsissa keskiluokkaan muutamaa poikkeusta lukuunottamatta.


    • lololll

      Ettekö te ymmärrä virolaiset on ajettava pois ja se suomalainen joka on virolaisten ystävä pitää laittaa linnaan. Virolaiset ja viro on paska ja ne hyökkäs suomeen eikö ole muistikuvia. Ja virolaiset pitää häätää pois. Me ollaan venäjän kans sovittu mutta ei viromaisten kans. Ne tuhoaa tämän maan niitten presidentti haukkuu suomalaisia homoiksi.

      • Lingvisti

        En ihan ymmärrä miksi virolainen trollaa tänne - kirjoitustyylistäsi paistaa läpi viron kielen rakenteet.


      • Suomisuomalaisille
        Lingvisti kirjoitti:

        En ihan ymmärrä miksi virolainen trollaa tänne - kirjoitustyylistäsi paistaa läpi viron kielen rakenteet.

        Ehkä todellisuuteen herännyt virolainen, joka tuntee kansansa eikä siksi halua enempää maanmiehiään Suomeen.


    • Murmeli1234

      Onneksi olet itselle parhain nimen löytänyt. Käännettynä "tyhmä" :)

    • ruuuu

      Hohhoijaa. Ota lääkkeet ja opettele kirjoittamaan.

      • exotehd

        Sisäsiittoinen voroloinen vesipää taas projisoi muihin alhaista luonnettaan ja pohjatonta tyhmyyttään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      131
      1374
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      103
      889
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      723
    4. 51
      615
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      15
      543
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      484
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      153
      461
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      35
      432
    9. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      182
      401
    10. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      26
      399
    Aihe