Kaikki suomalaiset ryhtykää ajamaan virolaisia pois suomesta ja käräyttäkkää virolaiset. Toivon että kaikki suomelaiaet tekis niin muuten jää tunne että suomalaiset ei rakastaa omaa maata vaan annavat virolaisten asua täällä ajakaa kaikki viroliset pois niin suomessa rikollisuus vähenee 90% ja tämä on totta. Turhan tänne viruloisten tulla sanomaan että ei ma ei ole tehnyt rikos suomessa kaikki viroliset tekevät jo rikoksia laivalla raiskaammalla naisia
auttaakaa mm
11
82
Vastaukset
- viranomainen1
Verorikollisuus taitaa olla suurin rikollisuuden muoto. Autoveron maksamatta jättäminenkin on vakava rikos, mutta kiinnijäämisriski on edelleen toistaiseksi liian pieni.
- Apuatarvitseville1
Eikös se olisi parempi auttaa ja kouluttaa noita naapurimaan heikoimpia poikia, jotka eivät enää pysy kotimaansa kehityksen kyydissä mukana ja lähtevät tänne helpompaa elämää etsimään.
Samalla laillahan 60-luvulla suomalaisten heikoin porukka ei pärjäillyt Ruotsissa ja joutui puliukoiksi Slussenin siltojen alle.
Tärkeää Suomelle olisi, että naapurimaamme olisi saman henkinen ja hyvin toimeentuleva. Yhdessä kaksi pientä pystyy toimimaan tehokkaammin.- wweeee
Virulaiset yrittävät paljolti vaan pelkällä rahan pyörittämisellä, krääsäkaupalla ja hintojen kiristyksellä talouttaan ylläpitää, hintoja yritetään kiristää nimenomaan suomalaisilta.
- 233666
wweeee kirjoitti:
Virulaiset yrittävät paljolti vaan pelkällä rahan pyörittämisellä, krääsäkaupalla ja hintojen kiristyksellä talouttaan ylläpitää, hintoja yritetään kiristää nimenomaan suomalaisilta.
Hyvänä esimerkkinä tästä suomalaisilta kiskomisesta on nyt tämä viinaverojen korottelukin. Sanovat sillä yrittävänsä vähentää viinan juontia, mutta tosiasissa sillä on tarkoitus vaan rokottaa suomalaisilta viinan ostajilta. Se vaan että näin he kyllä karkottavat suomalaiset matkaajat, ja viinansa jää heiltä myymättä. Toinen paha juttu on se jos tai kun aletaan yhä enemmän käyttää palveluista(esim. terveyspalvelut ja vaikkapa autorempat) kaksihinnoitusjärjestelmää, suomalaisille korkemmat ihan omat hintansa kuin mitä muille ja paikalliisille. Nää tällaiset on myrkkyä jos mikä, eikä ne todellakaan jää huomaamatta.
Muuten nykyään virulainen Tallink kiskoo laivamatkoistakin selvästi enemmän kuin suomalaiset Ecerö lines ja Viking lines. - mitäryppynaama
Siitäkö se katkeruutesi johtuu, vanha narsistinen elämässään epäonnistunut juoppo luulee kaikkien muidenkin olleen luusereita. Oikeasti alueet joissa on paljon suomalaisia kuuluvat Ruotsissa keskiluokkaan muutamaa poikkeusta lukuunottamatta.
- lololll
Ettekö te ymmärrä virolaiset on ajettava pois ja se suomalainen joka on virolaisten ystävä pitää laittaa linnaan. Virolaiset ja viro on paska ja ne hyökkäs suomeen eikö ole muistikuvia. Ja virolaiset pitää häätää pois. Me ollaan venäjän kans sovittu mutta ei viromaisten kans. Ne tuhoaa tämän maan niitten presidentti haukkuu suomalaisia homoiksi.
- Lingvisti
En ihan ymmärrä miksi virolainen trollaa tänne - kirjoitustyylistäsi paistaa läpi viron kielen rakenteet.
- Suomisuomalaisille
Lingvisti kirjoitti:
En ihan ymmärrä miksi virolainen trollaa tänne - kirjoitustyylistäsi paistaa läpi viron kielen rakenteet.
Ehkä todellisuuteen herännyt virolainen, joka tuntee kansansa eikä siksi halua enempää maanmiehiään Suomeen.
- Murmeli1234
Onneksi olet itselle parhain nimen löytänyt. Käännettynä "tyhmä" :)
- ruuuu
Hohhoijaa. Ota lääkkeet ja opettele kirjoittamaan.
- exotehd
Sisäsiittoinen voroloinen vesipää taas projisoi muihin alhaista luonnettaan ja pohjatonta tyhmyyttään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.3794076Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1121509- 1241375
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko651114Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?
The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass14947Perjantaita!
Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔62941Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"
Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise12897- 38890
- 65871
Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua
Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään60869