Hiontameteli parvekkeella

TeaJay

Entisöin vanhaa tuolia ja olen hionut sen lukuisia puuosia parvekkeella hiomahiirellä. Meteliä tulee sen verran, että kuulosuojaimet ovat tarpeen, joten hiukan on mietityttänyt, mitä naapurit mahtavat olla mieltä.

Tänään ensimmäistä kertaa tuli yksi pihalla paljon viihtyvä naapuri kysymään, meinaanko vielä pitkään jatkaa (olin silloin työstänyt käsinojaa alta 10 min).

Mitä mieltä olette? Onko touhuni ylipäätään normaalien käytöstapojen mukaan luvallista (yhtiöjärjestyksen hiljaisuusaikoja en ole käynyt lähelläkään) vai pitäisikö suosiolla hylätä projekti?

2

149

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • LOPETAHETItaihuomenna

      Fiksua olisi aina laittaa rappuun lappu missä kerrotaan kauanko häiriö kestää ja yhteystiedot mihin voi tulla valittamaan. Tuo ei nyt kuitenkaan ole normaalia asumisen ääntä.

    • rälläkkä_tälläkkä

      Pistä kulmahiomakone käymään ja laikka leikkaamaan jotain teräslevyä, hionnan äänet peittyvät rälläköinnin äänen alle :P

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe