Jassu yrittää IP-lehtiin.

Kyllä on rintavako niin esille nyt, eka kuvalla ei tärpänny jos toisella. Kulkee Martinan jalanjäljissä, Mara tosin onnistui ekalla ja vaikka oli Juhannus. #Niinmua #kiitosiltalehti #kiitosiltasanomat #kiitosseiska #kiitoshymy #nostaakaajokumuaesille
46<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 46

Vanhimmat

Tottah!

Huomasitko muuten, että instagramin "tykkääjissä" oli jassulla sellainenkin "tyyppi", jonka nimi oli "getIGf0llowers". Taitaa olla maksullinen jutska ?

Hiukan pisti hymyilyttämään :D

Äänestä

Onko jasmin kateellinen martinalle ?

Äänestä
  • Miksei olisi? Martinahan on saanut ip- lehtien tumpelot nuolemaan persettään. On kuumia kuvia, siskon muistoa, miestäni ja eroa, avautumista, whatever. Salapano on hoitanut hommansa paremmin kuin riettaan paappaseksin hehkuttaja.

    Äänestä

Liikkuuko sillä yläpäässä mitään?

Äänestä
  • kulli suussa eestaas.

    Äänestä

Löllykät turistettu liiveihin niin, että tissihikeä puskee.

Äänestä

Käkikellon punnukset.

Äänestä

Jasminin instasta:

r_jokuEt kai vain ottanut Martinalta mallia?

Äänestä
  • jasminmantylaofficial@r_joku Äh, onhan näitä samantyylisiä kuvia vaikka ja kuinka - kyseinen tyyppi ei kuulu heihin, joita seuraan ja kun on kuuma, niin silloin mennään sen sään ja tunnelman mukaan

    Äänestä

  • Jasmin on kateellinen Martinalle. koska Martinalla on instassa yli 40 000 seuraajaa, kun taas Jasminilla vain 830, joista suurin osa on ostettuja seuraajia.

    Tässä kuva upeasta Martinasta, joka on ihan toista tasoa kuin roikkotissinen Jasmin :)

    http://www.iltalehti.fi/viihde/2015062219910641_vi.shtml

    Äänestä

  • Upea? No ei ihan.

    Äänestä

  • nolo.vosu kirjoitti:

    Upea? No ei ihan.

    Siitä voi toki olla montaa mieltä, mutta Martinan instatili on Jassun omaan verrattuna kuin toisesta maailmasta.

    Jassu on sellainen vinttikamararin hämärä nainen ja sen näköisiä ovat kuvatkin.

    Ennen vanhaan joka kylällä oli tuollainen laitamilla, rähjäisessä tönössä asuva hassahtanut nainen, joka sitten viihdytti paikallisia peräkammarin ukkoja.

    Äänestä

  • Ihme on tapahtunut! Jassu ei ole poistanut kommenttia joka tihkuu veemäilyä jassulle! Ymmärsikö jassu nyt kommentin väärin eikä ymmärrä poistaa? Eihän se nyt sovi että kommenttien joukossa on "ei ylistäviä" kommentteja seassa, jassun itsetunto voi vaikka romuttua.

    Äänestä

Kyllähän noitten utareitten väliin voi vedellä. Ihanaa oli vedellä utareitten väliin ja laueta utareitten väliin.

Äänestä

Jassu esittelee ryntäitään mutta suuttuu kun niihin reagoidaan kuten pitääkin eli läähätetään perään. Hah hah, niin muah! Aika pahasti kommentoitu blogissa, saa nähdä poistetaanko, huoh.


Enemmän tissiä kuvaan, mitä pihtaat? Nänniä esiin rohkeemmin. Vois vedellä väliin, vai mitä pojat?

6 tuntia, 5 minuuttia sitten | AnttiKoven
Mmmm...oot upee mimmi, ja jos tarviit vaihtelua, niin otap yhteyttä (Denskun ei tarvii tietää) ;

7 tuntia, 22 minuuttia sitten | Pekka vaan
no niin nyt on tissiä kehissä ,,,hyvä hyvä.. pekka tykkää











Kirjoita kommenttisi tähän

Äänestä
  • Sitä saa mitä tilaa. Veetuilua. Taatusti kommentit poistuu, kun Jassu herää vintiltä. - Pappa varmaan tykkää. Vai onko se todellakin niin narussa vedettävä pässi kuin on näyttänyt viime aikoina. Aisankannattaja ja Oulun kotitonttu.

    Äänestä

  • JassuKans kirjoitti:

    Sitä saa mitä tilaa. Veetuilua. Taatusti kommentit poistuu, kun Jassu herää vintiltä. - Pappa varmaan tykkää. Vai onko se todellakin niin narussa vedettävä pässi kuin on näyttänyt viime aikoina. Aisankannattaja ja Oulun kotitonttu.

    No se paappa nyt mitään tajua. Ruokaa ja olutta napaan, ja sitten nukkumaan.

    Äänestä

  • Luulisi papsun lapsia hävettävän moinen "tuliainen".
    Viraton, varaton, kouluttamaton tissimalli. Niin nolo.

    Äänestä

  • Suomessa sentään julkisuudenkipeä junttikauppias ottaa ulkomaan tuliaisestaan kaiken irti. Tosin motiiveja voi vain arvailla.

    Äänestä

Jassuhan kehuu olevansa antelias nainen joka jakaa mielellään muillekin. Edellisessä blogissa hehkuttaa olevansa papsun ikionnellinen pikkuvaimo ja seuraavassa esittelee rintavarustustaan. No, ehkei edelleenkään saa tarpeeksi huomiota hubbyltään kun sitä pitää muilta miehiltä kerjätä kaikin keinoin. Rupeen kans oleen sitä mieltä että liitto loppuu melko pian omaan mahdottomuuteensa. Ei silti, ei Jassu pysty yhdellekään miehelle oleen uskollinen, joten paras olis pysyy sinkkuna vaan kun ei omat rahkeet riitä edes itsensä elättämiseen. Huoh.

Äänestä
  • just mäkään en ymmärrä "onnellisesti" naimisissa olevan naisen tarvetta postailla piiloporno herutuskuvia nettiin.

    Hakeeko se kuvilla ja niiden kommenteilla huomiota noin epätoivoisesti? Kaipa sitten kaksimielinen kommentointi kuvista, saa tuntemaan itsensä halutuksi.

    Sanoisin että aika epätoivoinen yritys, saada positiivista huomiota.

    Äänestä

Tuo kyltymätön huomionhakuisuus keinolla millä hyvänsä paljastaa Jassun huonon itsetunnon. Ei kai tunne edes olevansa olemassa ellei joku koko ajan ole kehumassa. Kaikki pyörii vaan oman naaman ympärillä. Säälittävää. Miten tollasen ihmisen käy kun se vanhenee ja väistämättä rupsahtaa? Pakenee todellisuutta alkoholiin? No, se prosessihan on jo alkanut.

Äänestä
  • Aika pahassa jamassa. Seuraava keino sit hankkiutua raskaaksi ja kotiäidiksi? Aika harva mies rupeis tollasta toimetonta ja työtä vieroksuvaa "kotirouvaa" elättään. Mistä löytyis toinen torvelo papsun jälkeen? Kaipa se on yrittänyt Leipureistakin, Skotlannissa melkein onnistui muttei sittenkään. Vaikeeta on tällä "kaunottarella" miesmarkkinoilla, yhden yön seuraa siitä vaan haetaan.

    Äänestä

Epätoivoista tosiaan. Sit vielä kiittelee näitä kuolaajia tyyliin: kiitos ihanat, ootte aina niin ihania! Haluan aina piristää toisia. Yäk!

Äänestä
  • Jep. Denu ei kuitenkaan riitä vaikka kivenkovaan väittää olevansa hyvässä parisuhteessa. Kohta on taas uus skotti kainalossa, johan se alkaa oleen toipunut edellisestä.

    Äänestä

  • nolobloggaaja kirjoitti:

    Jep. Denu ei kuitenkaan riitä vaikka kivenkovaan väittää olevansa hyvässä parisuhteessa. Kohta on taas uus skotti kainalossa, johan se alkaa oleen toipunut edellisestä.

    Skotti ei lähde kainaloon, ennenkuin on vannottu elatukset. Ja se on helpompi homma kuin puhua lepricornilta autopaikka kohtuuvuokralla.

    Äänestä

  • Kyllähän on Jassu saanut kuvallaan taas palstan kuohuksiin. Piilopornoa? heh, heh

    Äänestä

  • Kyllähän on Jassu saanut kuvallaan palstan oikein kuohuksiin. Piilopornoa???? HEH; HEH

    Äänestä

  • jassuosaajulkisuuden kirjoitti:

    Kyllähän on Jassu saanut kuvallaan palstan oikein kuohuksiin. Piilopornoa???? HEH; HEH

    Mitä kuohuksiin? Nautintoko sinulle on tuon turhakkeen nolot ja teinimäiset herutuskuvat? :D No on sullakin huvit, me (ja about 99,9%) ihmisistä ei naureta Jassun kanssa vaan hänelle. Niin nolo ja epätoivoisen huomionkipeä tämä tyrkky on. Kukaan ei ole kuohuksissa vaan suoranaisen huvittuneita tämän ihmisen toiminnasta. Jasminhan on ollut yleinen naurunaihe jo vuosia. Se että täällä käydään siitä keskustelua ei tarkoita sitä että tässä ihmiset suuttuneita olisi, päinvastoin.

    Äänestä

  • Kun ei kelvannut hotellipojulle Skotlannissa niin nuori aviovaimo vilauttelee sitten kenelle kelpaa. Tyrkky mikä tyrkky ja papalta tuskin mitään kysyy.

    Äänestä

  • NaurattaaIhan kirjoitti:

    Mitä kuohuksiin? Nautintoko sinulle on tuon turhakkeen nolot ja teinimäiset herutuskuvat? :D No on sullakin huvit, me (ja about 99,9%) ihmisistä ei naureta Jassun kanssa vaan hänelle. Niin nolo ja epätoivoisen huomionkipeä tämä tyrkky on. Kukaan ei ole kuohuksissa vaan suoranaisen huvittuneita tämän ihmisen toiminnasta. Jasminhan on ollut yleinen naurunaihe jo vuosia. Se että täällä käydään siitä keskustelua ei tarkoita sitä että tässä ihmiset suuttuneita olisi, päinvastoin.

    Se on nautinto huomata, kuinka kuohuksiin Jassu saa teidät kuvalla, jossa ei näy mitään muuta, kuin vähän rintavakoa. Miksi niitä kuvia katselet, kun sappesi heti kiehuu. Ja voit puhua vaan omasta puolestasi siitä, mitä kukakin on mieltä.

    Äänestä

Väittää ettei Maran insta kiinnosta. Aamiaiskuva valkoisine kukkineen oli kuitenkin aika maramainen, heh.

Äänestä
  • Jasmiina seuraa hyvin aktiivisesti"kollegoidensa" insta-tilejä. Jasmin on aiemmin kopioinut mm. Sofia Ruusilaa, joten tämä Martinan matkiminen ei missään tapauksessa ole sattumaa.



    Jasmin on selvästi kateellinen että näillä muilla (jotka hekin ovat kyllä turhakkeita) on sentään joitakin aktiviteettejä kuten töitä taikka harrastuksia. Jasminilla ei käytännössä ottaen ole yhtikäs mitään. Pelkkä pieni vuokraluukku Briteissä, eläkeläispappa kyljessä kiehnäämässä ja äidin luona ravaaminen joka toinen kuukausi. Siinäpä hänen elämänsä sitten onkin.

    Hänellä ei ole koskaan ollut vakituista työpaikkaa eikä nuo miessuhteetkaan ole olleet menestyksekkäitä. Tämä nykyinen suhde Denniksen kanssa on ollut todella epävakaa ja myrskyisä jo sen ensimetreistä alkaen.

    Olenko ainoa josta näyttää siltä ettei Jasmin ja tämä hänen siippansa ole niin tyytyväisiä suhteeseensa kuin mitä antavat päällepäin ymmärtää?

    Olen yllättynyt että Dennis otti tämän petturin takaisin ja paljosta lyödään vetoa että jos Jasminin syrjähyppy sen skottimiehen kanssa olisi edennyt pidemmälle, niin Dennis ei olisi enää kuvioissa mukana? Niinpä, sitähän minäkin.

    Dennis olisi historiaa, Jasminin kaltaiset naiset jotka ovat persoja huomiolle ja ihailulle, saattavat jättää puolisonsa ilman mitään varoitusaikaa ja paeta uuden rakkaansa kanssa.

    Omen nähnyt hänenlaisiaan ennekin, todella moraalittomia ja kevytkenkäisiä naisia.

    Äänestä

Ei onnistunut nyt viikon aloitus Jassulla, tavoite jäi kauaksi. Takana myös epäonnistunut blogbook-päivitys. Tänään veikkaan että tulee uusi blogbook-kirjoitus jostain 7-2pv. sitten esille olleesta aiheesta tai vuosien takainen aivopieru. Jossei sillä niin sitten tungetaan sateiseen Ouluun muka aurinkoon ja otetaan ryntäät esille kunnolla.

Äänestä

Menisi jo oikeisiin töihin. Päivät pitkät joutilaana tölää naamaansa ja ottaa selfietä. Taitaa elää huonossa parisuhteessa ja omaa todella huonon itsetunnon.
Papsu ei enää jaksaa kehua rouvaansa, pitää kalastella muiden miesten huomioita mauttomilla herutuskuvilla.

Äänestä
  • Missä sä nisiä olet nähnyt?

    Äänestä

Tämäkin ketju todistaa että tällä palstalla roikkuu pääasiassa yhakat ja homot, heteromies ei tissikuvista valita.

Äänestä
  • Täällä roikkuu se yks akka, joka tuli petetyksi. Äijänsä aikoinaan kiinnostui Jassusta.

    Äänestä

  • Ei kukaan valita vaan nauraa hyvässä parisuhteessa elävän ikionnellisen naisen säälittävälle ja epätoivoiselle huomionhakuisuudelle. Lähetä toki treffipyyntö, mutta ehdota vasta toisessa lauseessa yhtä yhteistä yötä. Jassu tykkää suorasta toiminnasta mutta ei heti ekassa lauseessa.

    Äänestä

  • TyhjäpäinenTuuliviiri kirjoitti:

    Ei kukaan valita vaan nauraa hyvässä parisuhteessa elävän ikionnellisen naisen säälittävälle ja epätoivoiselle huomionhakuisuudelle. Lähetä toki treffipyyntö, mutta ehdota vasta toisessa lauseessa yhtä yhteistä yötä. Jassu tykkää suorasta toiminnasta mutta ei heti ekassa lauseessa.

    Ei noi sun kommenttisi vaikuta ollenkaan siltä, että olisit huvittunut. Sappesi tosiaan kiehuu.

    Äänestä

  • uskollinenukko kirjoitti:

    Ei noi sun kommenttisi vaikuta ollenkaan siltä, että olisit huvittunut. Sappesi tosiaan kiehuu.

    Aaahahahahhhaaaa! Miksi ihmeessä kiehuis sappeni? Jassu on hupiveikko, ei oo toista yhtä hassahtanutta, paitsi ehkä Tuksu, joka kyllä ui vähän syvemmissä vesissä. Jassu on halpaa ja helppoa viihdettä. Ei muuta.

    Äänestä

  • Ilmaista huvia tarjoaa tämä seiskatorvelokarikatyyri.
    "Kiitos Seiska, kiitos Hymy kun saan nolata itseäni."

    Äänestä

  • myrkynlykkäs kirjoitti:

    Täällä roikkuu se yks akka, joka tuli petetyksi. Äijänsä aikoinaan kiinnostui Jassusta.

    Mistä sinä tiedät minkälaisia ihmisiä tänne kirjoittaa? Niin et mistään, ja tuota (mitä luultavimmin) täyttä paskaa olevaa väitettäsi et voi todistaa mitenkään :) Mutta jos noin on tapahtunut niin sehän vain todistaa miten moraaliton ihminen Jasmin, hänhän petti miestään vastikään jonkun skottimiehen kanssa. Tämähän tiedetään, aika lumppu hän on. Mistään kateudesta ei ole kyse, vaan siitä miten naurettavaa tämän ihmisen touhut ovat.

    Äänestä

Tulisi nyt joku kunnon lähikuva jossa Jassun pyllyreiästä pilkistäisi mojova kakkapökäle. Meitä on paljon jotka tykätään katsoa kun nainen kakkaa ja nyt Jassun kuvan eivät anna meille mitään. Tasa-arvoa tähänkin asiaan, kiitos!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Säälittävääd kirjoitti:

Kyllä on rintavako niin esille nyt, eka kuvalla ei tärpänny jos toisella. Kulkee Martinan jalanjäljissä, Mara tosin onnistui ekalla ja vaikka oli Juhannus. #Niinmua #kiitosiltalehti #kiitosiltasanomat #kiitosseiska #kiitoshymy #nostaakaajokumuaesille

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu