Eli olen 17 vuotias ja täytän 2 kk päästä 18 eli olen menossa kaverin (18) ja hänen äidinkanssa 3 päivän risteilylle ja ollaan ouhuttu että käytäis baaris ja tolleen nii kysyykö ne yleensä papereita siellä?:)
Laivalla alaikäinen baarissa
Jkuvaa
6
343
Vastaukset
- Jkuvaa
Ja sitten se laiva reissu on 21 vuotiaille mutta pääsen sinne kun mennään häen vanhempansa kanssa
- hoiiuhy
Ei sinne ravintoloihin ole edes ovia. Pöytiin voi mennä istumaan mitään tilaamatta. Mutta jos tiskiltä tilaa alkoholia , niin voi ne kovin nuorelta kysyä papereita.
- kjdkdkdodk
Ei kyselis edes kymmenen vuotiaalta
- Jkuvaa
Okei :) eli kaveri hakee juomat varmuuden cvuoks ja johokki nurkkapöytää :) ja en näytän kovin vanhaltakaa enkä semmoseelt 15 v jonnekt :)
- obuport
Eikö tällaista varten ole ihan oma palsta?
- alaikäinenkö
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1852680Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 73921
- 64921
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20810Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait239809Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka283767Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88759Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708