Voiko olla ihastunut, vaikka ei ole perhosia vatsassa?
Kokemuksia?
vfy3
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ei voi, tai voi olla jos on niinkuin rautakangen niellyt.
Älä nyt hassuja höpöttele ap. Ei ainakaan aikuiset ihmiset ihastu. Istutaan nyt vaan rauhassa ja järkevästi siellä pöydän ääressä ja nautitaan sivistyneesti keskustellen kuppi kuumaa kahvia (ei liian kuumaa).
voi. tulee varmuus. Ei tarvi jännittää.
Voiko olla perhosia vatsassa, vaikka ei ole ihastunut?
Voi olla. Saattaa jännittää jotakin, vaikkapa esiintymistä tai pelätä tai vieroksua jotakin ihmistä.
Perhoset ei lentele jos et näe häntä.
Mun perhoset oli alussa aika vähissä ja hiljaksiin niitä on lisääntynyt ja nyt lepattaa jo melkoisesti... Hidas ihastuminen on hyvä tapa ja toivon kestävyyttä.
En tiedä.. Itsellä kai niitä on aina enemmän tai vähemmän jos olen ihastunut..
Mutta sen olen todennut et parempi kun antaa asioiden olla jos sellainen sattuu kohdalle.. Koska minusta ei taida enää olla oikein mihinkään kaiken sen pahan jälkeen mitä tässä kaupungissa on sattunut.. Aika pahan traumankin sain heidän (tiettyjen tyyppien.. niin ainakin muut ovat sanoneet et vaikuttaa jo ihan traumalta) takia.. Ja kiusaamisesta nyt puhun tässä tapauksessa (siitäkin olivat muutamat sitä mieltä et oli muuttunut jo vainoamiseksi ja piinaamiseksi.. ihan niiden piirteiden ja pitkäkestoisuuden puolesta)..
Sen takia suhtaudun nykyään ihan eri tavalla miehiin.. Pysyn heistä kaukana, joka suhteessa.
Niin.. Tosiaan unohdin mainita sen et lopulta uskoin heidän (siis kiusaajien) väitteet minusta ja ulkonäöstäni.. Se muutti minäkuvaani aika pahalla tavalla ajan kanssa.. Ja voihan olla ettei siitä enää muuksi muutu. En tiedä.. Ei sillä taida niin enää olla väliäkään.
Mutta.. Minusta on aika outoa et jotkut elää täällä palstatodellisuudessa uskotellen itselleen kaikenlaista höpöhöpöä jolla ei ole mitään tekemistä oikean elämän kanssa. Kuin myös sekin et joku/jotkut hörhöt pelottelee ja uhkailee muita lukijoita milloin milläkin jutuilla.. Ja kirjoittelevat niitä ihan niin kuin niillä olisi jotain tekemistä oikean elämän kanssa. Lakkaisivat seuraamasta toisten ihmisten elämää ja alkaisivat elää omaa elämää. Ja ellei sitä ole niin koittaisivat kehitellä sitä.. Eihän se meidän muiden vika ole ellei sitä elämää joillakin ole.. Tai se on sen verran köyhää ettei se riitä edes heille itselleen.
Niin.. Ja tosiaan.. Jos nuo asiat tähän mainitsin niin se ei välttämättä tarkoita sitä et minulla olisi asiat huonosti.. Kun itseasiassa ne ovat aika hyvin.. Ehkä paremmin kuin monella muulla.. Vaikka välillä vähän sekoilenkin (sekin johtui pelkästään puhtaasta pelosta).. Mutta se ei ollut tässä se pointti..
Toivoisin melkein et tulisi sellainen päivä et hekin (kiusaajat) hoksaisivat käydä katsomassa peilistä et mitä sieltä oikein näkyy.. Näkevätkö he saman kuin minä näen? No sitä päivää ei ehkä tule mut sen kun pistin tuonkin ajatuksen tähän..
Kun minä ajattelen häntä mahassani alkaa mönkimään pienet suloiset kissanpennut niin ihana hän on. Mutta kun kaipaus muuttuu näkyväksi minulta katoaa ruokahalu, yöunet, keskittymiskyky ja vatsaa vääntää ikävän kipu. ( n-m)
Ihana :)