Tämä paljon parjattu vapaapaini näyttää sittenkin menevän eteenpäin Suomessa. Jere Heinolle EM-Pronssia junioreissa.
Kyllä täältä löytyy hyviä vapaapainijoitakin kunhan valmennusta saadaan vähitellen kuntoon.
Saavutuksena tämä on erinomainen koska taloudelliset resurssit vapaapainissa ovat miesten osalta noin 10 % siitä mitä Kreikkalais-Roomalaisessa painissa on käytössä.
Huipputyötä valmentaja Wölleriltä ja painija Heinolta, onnittelut molemmille.
EM-Pronssia
Vapaatapainia
3
110
Vastaukset
- eikkaleikka
Todella mahtavaa painia Jereltä ja rupeaa Gergon panos näkymään!! Nyt vaan lisää lätkiä näistä kisoista.
- asfsDAF
Onneksi olkoon hienosta saavutuksesta!!
- Jennahyvä
Jenna em-5 ja likka eka vuotta junnu !! Hyvä Jenna ja gergo
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353