Komia ensihoitaja

..tai sairaanhoitaja tuola kuusamon terveyskeskuksessa. Sellainen tummatukkainen ja ruskea silmäinen. Toiminut myös ambulanssissa töissä. Olisin kiinnostunut nimestä. Haluaisin kiittää hyvästä ja mukavasta palvelusta henkilökohtaisesti:)
Ps: ulkonäkö oli vaan plussaa
2663
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Nuori, keski-ikänen, vanha?

Äänestä
  • Nuorimies kyseessä. Veikkaus on että alta 30 :)

    Äänestä

Ettei vaan olisi ensihoitajaksi opiskeleva ja on mennyt naimisiin viimekesänä,eli ei onnistu:)

Äänestä
  • Mistä minä siitä naimisiinmenosta tiedän ja mitään takaa ajatuksia ei ole tässä asiassa :)

    Äänestä

  • Itsekkun20 kirjoitti:

    Mistä minä siitä naimisiinmenosta tiedän ja mitään takaa ajatuksia ei ole tässä asiassa :)

    Harvemmin kuusamon terveyskeskuksessa tosiaan on mitään positiivista, mutta kortinko meinasit lähettää jos nimen saat?

    Äänestä

  • Ei se este oo, hiaste vaa ;)

    Äänestä

  • Katkera exä, mustasukkanen vaimo tai äiti sielä huutelee :) Entä jos tällä ketjun aloittajalla ole mitään takaa-ajatuksia taikka on mies? Jos kerran joku on saanut kuusamon arvauskeskuksesta hyvän kokemuksen nii antaa mennä vaan kiittelemään (miten nyt koskaan aikookaan sen tehdä). Eiköhän kyseinen miekkonen ole työssään kaikenlaisia kohdannut. Nimeä en anteeksi nyt tiedä, mutta olen luultavasti saman henkilön nähnyt, jos samasta puhutaan

    Äänestä

Ootko stalkkeri?

Äänestä
  • No en ole :D ja edelliseen kommenttiin ^ en ole mies ja ymmärrän toki miksi osa on negatiivisia tämän minun asiaa kohtaan, mutta ei voi mitään. Kiitän kyseistä henkilöä vielä jokukerta jos satun törmäämään. Harmi vain että tuskin hän enään tapahtunutta muistaa. Ihan ammatinkin kannalta olisi varmasti mukava kuulla kiitoksia työstään, eikä vain kitinää asiakkailta :)

    Äänestä

Päästäkkää nyt joku tuo aloittaja pälkähästä ja kertokaa se nimi. Okeiokei mullaki alako kiinnostaa ku kerran aihekki piti asiasta tehä

Äänestä

Oliko silmälasit?

Äänestä
  • Ei ollut silmälaseja :)

    Äänestä

  • Sitte se oli meistä se toinen

    Äänestä

  • Kumpisemeistäon kirjoitti:

    Sitte se oli meistä se toinen

    No jos minä en itse voi/saa selville kyseistä henkilöä niin minun kiitokset voi välittää eteenpäin

    Äänestä

  • Pääset tapaamaan sitä kymmenen minuutin päästä paloaseman pihalla.

    Äänestä

  • Kumpisemeistäon kirjoitti:

    Pääset tapaamaan sitä kymmenen minuutin päästä paloaseman pihalla.

    Muuten hyvä mutta en ole keskustan tuntumassa :)

    Äänestä

Nyt menee jännäksi nää keskustelut täälä

Äänestä

Onkos tämä onkelma ratkennut jo?

Äänestä

Kerrompa kallelle terkut kun bongaan sitä työmaalla. ;)

Äänestä
  • Ootko varma että alottaja puhuu tästä tyypistä? Hyvä jos sattus sama olleen

    Äänestä

  • Sama poikonen. harmi kun niin nuori. :-D

    Äänestä

  • tiedetään kirjoitti:

    Sama poikonen. harmi kun niin nuori. :-D

    Älkäähän te kuusamon kiimaset säikyttäkö nuoria miehenalkuja täältä pois :D

    Äänestä

  • No kerroitko

    Äänestä

  • On lukenu tämän viestiiketjun :-)

    Äänestä

  • tiedetään kirjoitti:

    On lukenu tämän viestiiketjun :-)

    Mitäpä hän siihen?

    Äänestä

  • No eipä tuo kummoisia. Kallelle iha arkea tällaset.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Itsekkin20 kirjoitti:

..tai sairaanhoitaja tuola kuusamon terveyskeskuksessa. Sellainen tummatukkainen ja ruskea silmäinen. Toiminut myös ambulanssissa töissä. Olisin kiinnostunut nimestä. Haluaisin kiittää hyvästä ja mukavasta palvelusta henkilökohtaisesti:)
Ps: ulkonäkö oli vaan plussaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu