Muttan ilman vahvaa lääkitystä en olisi.
https://www.youtube.com/watch?v=jLknDjcZOSI
Olen iloinen sitikan omistaja!
14
85
Vastaukset
- taas-ahistaa
Näin on. Minäkin kävin eilen uusimassa mieliala lääkityksen ja mainitsin tohtorille Citikan omistamisen olevan niin raskasta, että saisinko vähän vahvempaa lääkitystä. Tahtori sanoi että, ai jaa sitten ymmärrän pahenevan tilanteensi ja tuplasi lääkityksen.
Miksi sitten ajat sitikalla. Vika päässäsi taitaa kuitenkin olla muualla. Omistatko peilin ? Sieltä saattaa löytyä vastaus.
- Tuttutautiiskenytjälleen
taneliaho kirjoitti:
Miksi sitten ajat sitikalla. Vika päässäsi taitaa kuitenkin olla muualla. Omistatko peilin ? Sieltä saattaa löytyä vastaus.
Ajaa Shitikalla ilmeisesti koska aivot ovat tylsistyneet vuoden kestäneen Shitikka tuttavuuden takia.Valitettavast vaivaan ei ole nopeaa parannuskeinoa mutta hankkimalla Tojon rytöläjän tilalle parantumista voidaan nopeuttaa !
- tremensis_mobilis
Muiden merkkien kuljettajien pahaa oloa ei paranna lääkkeetkään.
Ajoittaista helpotusta näyttää tuovan sitikoitten hakkuminen.
Tarkkaa tutkimustietoa ei vielä ole, mutta ilmeisesti pahimmin oireilevat saksalaimerkkien kuljettajat, mutta myös japanilaismerkkien kuljettajilla on vakavia ongelmia.
Suurin syy pahaan oloon on alustavissa tuloksissa todettu olevan että em. kuljettjaryhmillä on niin paljon aikaa, autojen ollessa korjattavina, että he purkavat turhautumistaan onnellisiin sitikkakuskeihin.
Sen sijaan amerikkailaisia tai ruotsalaisia merkkejä kuljettavat ovat niin tyytyväisiä etteivät juuri julkituo pahaa oloaan.- Ihneinisijä
Älä selitä !
- C5onloistavaauto
Totuus kirpaisee, mutta yritä kestää kuin mies. Oiva diagnosi.
- Oletpahastihaksahtanut
C5onloistavaauto kirjoitti:
Totuus kirpaisee, mutta yritä kestää kuin mies. Oiva diagnosi.
C5onloistavaauto. On on,mutta sitten kun tulee aika vaihtaa se kunnon laatupeliin tuleekin tenkkapoo nimittäin siitä ei pääse eroon kirveelläkään ellet sitten anna mennä ilmaiseksi ja silloinkin voi olla kyseenalaista että joku huolii sen!
- C5onloistavaauto
Oletpahastihaksahtanut kirjoitti:
C5onloistavaauto. On on,mutta sitten kun tulee aika vaihtaa se kunnon laatupeliin tuleekin tenkkapoo nimittäin siitä ei pääse eroon kirveelläkään ellet sitten anna mennä ilmaiseksi ja silloinkin voi olla kyseenalaista että joku huolii sen!
Samalla tavalla vanhasta pääsee eroon, kuin muillakin merkeillä. Aina on vaihtoauto kelvanut osaksi välirahaa jos olen sitä liikkeeseen tarjonnut. Niin Citroenit, Hondat, kuin Audit ja muut.
Jos haluaa autostaan parhaan vaihtohyvityksen, pitää ajaa halpiksen karvalakkimallilla. Niistä saa parhaan hinnan, mutta minusta se ei ole vaivan arvoista. Mielummin ajan autolla, jonka ajamisesta nauttii, vaikka se vähän maksaisikin. - Paksuapuhettapiisaa
C5onloistavaauto kirjoitti:
Samalla tavalla vanhasta pääsee eroon, kuin muillakin merkeillä. Aina on vaihtoauto kelvanut osaksi välirahaa jos olen sitä liikkeeseen tarjonnut. Niin Citroenit, Hondat, kuin Audit ja muut.
Jos haluaa autostaan parhaan vaihtohyvityksen, pitää ajaa halpiksen karvalakkimallilla. Niistä saa parhaan hinnan, mutta minusta se ei ole vaivan arvoista. Mielummin ajan autolla, jonka ajamisesta nauttii, vaikka se vähän maksaisikin.Onko sulla muka joskus ollut autojakin?
- C5onloistavaauto
Paksuapuhettapiisaa kirjoitti:
Onko sulla muka joskus ollut autojakin?
Tottakai. Ensimmäisen oman autoni ostin vuonna 1974, Triumph Herald 13/60 vuosimallia 1969. Sen jälkeen onkin ehtinyt kokeilemaan melkein kaikki merkit.
- Citikka_go_go
Sitikasta on aina vähemmän ruostetta kuin samanikäisissä japseissa.
Sitikasta saa aina vähintään 2,5 k€ vaihdossa uuteen sitikkaan.- muovieiruostu
Materiaaleina käytetty runsaasti muovia joten ei ihme jos ei ruostu.
Taitaatehdätuokintiukkaa
- Sdddfsdcds
Olisiko kukaan sattumalta menossa esim. kesälomareissulle Ruotsin Uumajan suuntaan? Saisi mielellään käydä nykäisemässä töpselit ulos tietokoneista erään hakkerin asunnosta. Mahdollisesti sama molopää hakkeroi seuraavaksi juuri sinun tietokoneesi, matkapuhelimen, television tai vaikka auton tällä saatanan nykypäivän tekniikalla.
Seuraavksi tulee lähiaikoina vielä muutamien toisten ilkivaltaa harrastavien hakkereiden nimet ja osoitteet tälle foorumille kuvien kera, ja ne ovat ihan kotimaassa joten saattaa reissut osua paremmin kohdalleen näille. Hyvää kesää!
Andreas Frost
1969-08-13-XXXX
TELEFONNUMMER
090-13 82 72
ADRESS
Mariehemsvägen 39 E
906 52 Umeå
http://i.imgur.com/OnOs1xD.jpg
https://se.linkedin.com/pub/andreas-frost/30/a35/250
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al1302751Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/722082Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1341780Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee211665- 1191616
- 1391316
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su881084Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka1441035"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!48982Yhä pyörit mielessä,
ja tällä kertaa huomasin yhden asian: Sinusta välittyi sellaista lempeyttä ja välittämisen tunnetta, jota ei voi unohtaa29917