Viisaat ja kokeneet 3-kymppiset voisivat

PAINAVAN

sanansa sanoa sanoa tästä Tapanilan raiskauksesta ja sen eilisestä tuomiosta.

Kolmen miehen ylivoimalla kahden muun vielä auttaessa

Liasta mustin kynsin ja sormin käsi suulle, ettei saa edes huudettua!

Ulkomaalaistaustaiset nuoret miehet olivat syytteessä nuoren naisen raiskauksesta maaliskuussa lähellä Tapanilan juna-asemaa Helsingissä. He ahdistelivat naista jo junassa ja seurasivat häntä kotimatkalla.

Aseman ulkopuolella yksi nuorista oli pitänyt uhrista kiinni ja kaksi tekijää olivat raiskanneet hänet käsin.

http://yle.fi/uutiset/sari_helin_pieni_ihminen_ei_voi_kasittaa_etta_suomessa_saa_raiskata/8098889

6

88

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Muistakaa-vuosi2015

      Vastikkeettoman kehitysavun vastaanottaminen ei edistä toimeliaisuutta, eikä rauhaa.Ei myöskään kiihkouskonnot.

      Muistakaa kesäkuu ja vuosi 2015.

      Te tulette kyselemään tälläkin palstalla, että milloin kaikki taas alkoikaan.Huonomuistisimmat kysyvät, miksei kukaan sitä vastustanut. Muistakaa silloin tälläiset nimet: Paavo Väyrynen, Anneli Jäätteenmäki ja Jussi Halla-aho. Muistakaa myös hallituksessa hanketta vastustanut puolue: perusuomalaiset.

      Viime vaaleissa äänestitte totuttuun tapaanne.

      Siksi että kuitenkin vähän viellä luotitte päätöksentekijöihimme.

      Luotitte ehkä siihen, etteiväthän he Kreikan ja Emu:n liittymisen jälkeen voi tehdä vastaavia emämunauksia ainakaan tälläisessä taloustilanteessa.

      Hätaavun saamiseksi on saatava afrikkalaiselta velvoite syntyvyyden säännöstelyyn. Sitä ei ole koskaan edes yritetty vaatia. Miksi?

      Kuolevatko afrikkalaiset mielummin tyhjän ruokakupin ääreen, kuin rajoittavat syntyvyyttä?

      Jos näin todella on, niin ehkä he sitten ovat vastuussa valinnastaan ja ansainneet kohtalonsa.

      Valinta olisi siis tämä: täysi riisikuppi vai pitkäkestoinen ehkäisyväline. Vanhuuden toimeentuloa ei voi vastuuttomasti jättää nälkiintyneiden lapsien varaan.Ei ihmisen perusoikeus ole lapsien synnyttäminen, jos jälkeläisille ei ole tarjota ruokaa.

      Mitä pakolaisten kanssa sitten olisi pitänyt tehdä? Sopia EU-maiden kanssa yhteisestä rajavalvonnasta ja omien alusten lähettämisestä merelle.Pakolaiset olisi pitänyt saattaa takaisin lähtösatamiinsa tai muuhun turvalliseen satamaan. Samanaikaisesti heitä varten olisi pitänyt alkaa rakentaa Afrikan puolelle valtaisaa pakolaiskeskusta, jonka maa-alueen EU olisi ostanut yhteisesti omistukseensa.Näin ei tehty. Suomi valitsi lyhytnäköisen ratkaisun.

      Afrikan maiden on syytä aikuistua ja ottaa itse vastuu suuren syntyvyden aiheuttamista tragedioista.Ratkaisu ei suinkaan ole se, että muutetaan maata ja sama meno jatkuu pakolaiskeskuksissa. Kehitysmaalaisen afrikkalaisen miehen on katsottava M:sa pidemmälle ja ryhdyttävä töihin.Vastikkeettoman kehitysavun vastaanottaminen ei edistä toimeliaisuutta, eikä rauhaa.Ei myöskään kiihkouskonnot.

      On syytä muistaa, että päätöstä ei tehty EU:n pakottamana vaan Suomi ilmottautui vapaaehtoiseksi tähän lyhytnäköiseen ratkaisuun EU:n taakanjaossa.

      • vaariseni

        Aloittaja itse vastasi, ei se käy vaari olisit ikäistesi osiolla.


      • Tämä-on-tärkeätä

        Hätaavun saamiseksi on saatava afrikkalaiselta velvoite syntyvyyden säännöstelyyn. Sitä ei ole koskaan edes yritetty vaatia. Miksi?

        Kuolevatko afrikkalaiset mielummin tyhjän ruokakupin ääreen, kuin rajoittavat syntyvyyttä?

        Jos näin todella on, niin ehkä he sitten ovat vastuussa valinnastaan ja ansainneet kohtalonsa.

        Valinta olisi siis tämä: täysi riisikuppi vai pitkäkestoinen ehkäisyväline.

        Vanhuuden toimeentuloa ei voi vastuuttomasti jättää nälkiintyneiden lapsien varaan.

        Ei ihmisen perusoikeus ole lapsien synnyttäminen, jos jälkeläisille ei ole tarjota ruokaa.


    • JÄRKEÄ-ON-käytettävä

      Afrikan maiden on syytä aikuistua
      ja ottaa itse vastuu suuren syntyvyden aiheuttamista tragedioista.

      Ratkaisu ei suinkaan ole se, että muutetaan maata ja sama meno jatkuu pakolaiskeskuksissa.

      Kehitysmaalaisen afrikkalaisen miehen on katsottava M:sa pidemmälle ja ryhdyttävä TÖIHIN.

      Vastikkeettoman kehitysavun vastaanottaminen ei edistä toimeliaisuutta, eikä rauhaa.

      Ei myöskään kiihkouskonnot.

      • menemuualle

        Oletko seonnu


    • Katsopa-mitä-näät

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      101
      1600
    2. 210
      1487
    3. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      990
    4. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      969
    5. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      54
      777
    6. Helppo selvittää onko oma täällä

      Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse
      Ikävä
      49
      745
    7. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      5
      702
    8. Tykkäsit nainen

      Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.
      Ikävä
      36
      695
    9. Kerroppas nyt

      M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉
      Ikävä
      54
      692
    10. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      40
      686
    Aihe