toyota avensis 1.8-98 moottorijarrutuksessa ja kierrosluvun ollessa tasan 1800kier.tärinää ,joka on pikkuhiljaa koventunu.onks mistä vois johtua?
toyota avensis 1998 1.8
3
126
Vastaukset
- josafat
Se on sellanen typerä eco kone joka menee ja ei mee. Se vika on luultavasti siinä, et ne imusarjan läpät on väljistyny. Siitä tulee mukavampi ajaa moottoriltaan kun ne lukitsee poraruuvilla ja ei osat mee sit palasina koneeseen ja riko venttiilejä.
- ave-98
jep
- samisave
Kaksi vaihtoehtoa joko pakoputken kannake etupäässä on saanut "kipeetä ja puken kautta antaa resonanssia runkoon, minulla oli niin väännettiin kannaketta sorkkaraudalla ja pukipihdeillä oikeeaan kuosiin johan resonointi loppui.
Toinen vaihtoehto on pakputken ja pakosarjan liitos, sieelä on semmonen rengas/kartio "massatiiviste" jolle on tulossa kilometrit täyteen sen kautta voi myös antaa resoa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain37712456Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2655464Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2163964Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö2142770Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov172025Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191854Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167930Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!273895No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74802Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59756