toyota avensis 1.8-98 moottorijarrutuksessa ja kierrosluvun ollessa tasan 1800kier.tärinää ,joka on pikkuhiljaa koventunu.onks mistä vois johtua?
toyota avensis 1998 1.8
3
120
Vastaukset
- josafat
Se on sellanen typerä eco kone joka menee ja ei mee. Se vika on luultavasti siinä, et ne imusarjan läpät on väljistyny. Siitä tulee mukavampi ajaa moottoriltaan kun ne lukitsee poraruuvilla ja ei osat mee sit palasina koneeseen ja riko venttiilejä.
- ave-98
jep
- samisave
Kaksi vaihtoehtoa joko pakoputken kannake etupäässä on saanut "kipeetä ja puken kautta antaa resonanssia runkoon, minulla oli niin väännettiin kannaketta sorkkaraudalla ja pukipihdeillä oikeeaan kuosiin johan resonointi loppui.
Toinen vaihtoehto on pakputken ja pakosarjan liitos, sieelä on semmonen rengas/kartio "massatiiviste" jolle on tulossa kilometrit täyteen sen kautta voi myös antaa resoa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1695467
- 114238
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka513685Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1032995Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv792678Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t62138- 441465
Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m121398Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos621244Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli4091224