Onko Jassun papsu enää maisemissa?

paapatipaappaa

15

167

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • PapsuEsiin

      samaa ihmetellyt. papsusta ei kuvia blogeissa, instassa muutama kuva, mutta mistä sen tietää milloin kuvat on otettu.

      Tulikokaan papsu suomeen ollenkaan?

      • miestenmakuun

        Kyllä noita muotoja kehtaa näyttää. Upea nainen.


      • MittasuhteetPielessä

        kauneus on katsojan silmässä.
        Makuja on niin monia.
        Moni kakku päältä kaunis vaan silkkaa .......


      • mäkisenmatti
        MittasuhteetPielessä kirjoitti:

        kauneus on katsojan silmässä.
        Makuja on niin monia.
        Moni kakku päältä kaunis vaan silkkaa .......

        Niin on ja naiset harmaat varpuset kihisee kateuksissaan. Maiskis mikä nainen.


      • KuningatarOnYksin

        ei me olla harmaavarpusia me ollaan vaan ihailemasi naisen sanoin Huonossa parisuhteessa :-)

        Woohoo taitaa ollakkin peräkamaripoikien päiväuni. Ne unelmoi siitä minkä helpoiten voi saavuttaa.


      • MaanVetoVoima

        Jaskan tissit ilman liivejä ei kiihota, riippuvat liiaksi.


      • Kulissiii
        mäkisenmatti kirjoitti:

        Niin on ja naiset harmaat varpuset kihisee kateuksissaan. Maiskis mikä nainen.

        Ok. Harmaavarpunen täällä. Harmaita hiuksia muutama. Koulutusta on kahden tutkinnon verran, työkokemusta kerrytetty peruskouluikäisestä. Työpaikka on, palkkakin kilahtaa tilille aina ajallaan. Elämisen puitteet omine asuntoineen, miehine, lapsine, autoineen on – kuten hyvin monella suomalaisnaisella on. Jassulla taas ei muuta kuin in her dreams only. Jostain syystä tällä Mäntylä-Bramleyn rouvalla ei ole elämän eväät osuneet kohdilleen. Uskon, että ikuisella onnellisuushypetyksellään ja huonolaatuisten selfieiden ja "kivojen" matkojen (lue: alle sadan kilometerin päähän) tönökuvineen peittää omaa epävarmuuttaan ja huonouden tunnettaan. Jasmin haluaisi olla sitä, mitä kuvittelee ja uskottelee: onnellisessa parisuhteessa oleva yrittäjä ja poliittinen vaikuttaja. Ei heikommat elämän eväät (esim. vähävaraisuus tai yh-lapsen asema) estä menestymästä. Serkkuni isä hakkasi vaimoaan ja täti lähti sananmukaisesti kävelemään, kun serkkuni oli kaksi ja puolivuotias. Koulussa hän oli parhaasta päästä, kuuden ällän ylioppilas. Pääsi lukion jälkeen kahteen yliopistoon ja teknilliseen korkeakouluunkin vielä. Nyt päälle nelikymppisenä ja työelämässä olleena hän lähtee opiskelemaan sitä alaa, jota ei valinnut. Ja varmasti valmistuu ennätysajassa ja uskoo saavansa vielä töitäkin tämän uuden tutkintonsa alalta. Kaveri on 42-vuotias.
        Jasminin pitää vain päästää irti mielikuvituselämästään ja ihan oikeasti alkaa sivistää itseään ja kouluttautua muutenkin kuin vuoden kurssilla. Kymmenen vuoden päästä voi olla myöhäistä ja vinttikomero ynnä lintupeili kutsua ihan vakituiseen. Denu-kortti ei enää kauan toimi ja maitojunallahan tämä täydellistä englantia puhuva ei kotiin halua tulla. Keeping up the appearances, you know.


      • HuonoParisuhde

        ei taida kapasiteetti riittää opiskeluun.
        Taitaa olla tyytyminen lintupeiliin, kuntopyrään ja pahvi-sauliin.

        Normaalit jalat maassa kulkevat ihmiset todellakin opiskelee ja varmistaa itselleen elintason ja eläkkeen. Eikö edes madonna äiti neuvo ja opasta lastaan ajattelemaan tulevaisuuttaan.

        Katoavalla kauneudella on paha ratsastaa iankaiken.


      • IkäväSanoa

        Käy kuin sadun tyhmille neitsyeille käy - köyhyys.
        Pappojen eläkkeitä pitää sitten jaksaa metsästää.
        Wau-nainen on tyylikäs, sopusuhtainen ja älykäs.
        Mitään näistä ei ikävä kyllä löydy woohottimesta.


    • kadekadekade

      Juu, kateellisina ollaan lapsuudenkotinsa vintillä kasarilintupeilistä itseään päivät kuvailevalle työttömälle riipputissimaakarille :)

      • tokunsais

        Sietää ollakin, monella ei ole niitäkään ton hienon kehon lisäksi.


      • UudetLasit

        käynti optikolla voi usein auttaa.


      • VirttyneetLiivit

        Runkkauskuvia peräkammarin pojille, sekö se on sitä jaskan mainostamaa "aina töissä" työtä? Alkanut hiukan epäilemään tyypin järjenjuoksua. Luulisi ahdistavan ikipissiystoimettomuus.


    • HaalistunutPahvisauli

      Jassu tykittää iloa ja onnellisuutta ja woohotiwoota instaan ja blogiin kai siinä toivossa, että joku tarjoaisi jotain ns. oikeaa "työhön" viittaavaa... Tyyliin Martina ja kuntoilu/hyvinvointi. Vaan eipä taida siihen riittää nätti naama ja kasarikuntopyörän sarvet ja skottilohi. Mitä kauemmin makoilee toisten nurkissa sitä työläämmäksi käy edes yrittää tyrkyttää itseään tosissaan.

    • HuonossaParisuhteessa

      Luulisi, että olisi jotain kesälomaohjelmaa vastavihityllä pariskunnalla, joka muodostaa ihanimman parisuhteen 4ever.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      16
      457
    2. Näytät kivalta kun nukut

      *zoomaa palohälyttimen kameraa*
      Ikävä
      10
      412
    3. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      16
      347
    4. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      3
      341
    5. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      13
      206
    6. Hyvää yötä

      Janne niminen mies🥰
      Ikävä
      1
      103
    7. 0
      90
    8. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      0
      90
    9. Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa

      76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68
      70 plus
      3
      67
    10. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      1
      61
    Aihe