Paranormaalia

Naapurini, Citroen DS5.sen omistaja oli lähdössä aamulla töihin. Meinasi itseltäni mennä aamukahvi väärään kurkkuun kun huomasin että auto käynnistyi ensimmäisellä yrittämällä, eikä pihasta lähtiessä siitä ollut pudonnut vielä yhtään osaa ja nesteetkin tuntui pysyvän auton sisällä.
Onko muilla samanlaisia paranormaaleja kokemuksia ja uskallatteko te puhua niistä?
En ole mikään hörhö enkä usko ufoihin vaan normaali hetero töissäkäyvä keski-ikäinen mies.
1056
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Olen ollut hiljakseen kun semmoisen ihmeen viime viikolla näin, että Citikka kesti hajoomatta naapurin lomamatkan Helsingistä Keravalle. Tämmöisiä ihmeitä jos julkisesti kertoo niin hullun kirjoihin joutuu ja sääliviä katseita kanssa ihmisiltä. Ihan kuin kummituksen näkisivät.

Äänestä

Minä olen vaiennut asiasta kuin vapaamuurari mutta viimetalvena yksi citikka kuulemma kesti naisen käytössä yhtämittaista ajoa Tesomalta Hervantaan. Takaisin tuli sitten jo hinausauton kyydissä. Nämä ovat tietysti huhupuheita, mutta on sitikka voinut kestääkin tuon matkan...Korostan että itse en pysty todistamaan asiaa.

Äänestä

Eikö sulla raukalla ole tosiaankaan kavereita kun pitää itsellesi vastailla mutaman minuutin välein? Kannattaisi soittaa sellaisille keskkustelulinjoille, joissa voit jutella ihan oikeille ihmisille

Äänestä

Minulta katosi kaverit kun ostin citikan. Kukaan ei enää morjesta. No vehossa saattaa autokauppias vähän nyökätä kun menen ostamaan vaihtoautoa.
Hävettää, en ole kehdannut kertoa tästä kellekkään... Naapurilla on risa Toyota, mutta paljon ystäviä.

Äänestä

Niinpä. Minulla on DS5, kaunis nainen, 18cm mela, rivitalo Kulosaaressa. Potra seisokki, paksu lompakko, musta AmEx. Ikää alle 40v, hetero. Kaikista näistä vioistani huolimatta rakastan ajaa Citroenilla. En millään muulla. No, ehkä Ferrari, mutta siihen en panosta.

Menkääs nyt, Toijota-Terot, Hurstin leipäjonoon ja fattaan. Soitan sivistynyttä äänimerkkiäni teille, kun ajan DS5:llä Hesarin ja Flemarin kulmasta seisoessanne sateen piiskaamana nälissänne venttaamassa armopalaa kapilistisioilta. Kuten minulta, joiden verorahoilla teitäkin elätetään.

Sitten onnutte työkkäriin pöllimään vessapaperit ja käsipyyhkeet, ja purkamaan katkeruuttanne työkkärin netissä tänne. Kun raahustatte siitä Kelaan, saatatte, kurjat, tunnistaa jonkun Toijotan. Citroen on kaukana ymmärryshorisonttinne ulkopuolella.
Koskahan saada "lopullinen ratkaisu" Suomeenkin?

Miksi tätä pitää aina jauhaa täällä?

Äänestä
  • Katohan, kylläpäs palstan vakio Citikka seko sekosi lopullisesti. "Sivistynyttä äänimerkkiääni" voi herran pieksut millaisia kielikuvia tällä pilkun nuzzijalla. Täys pelle, tyypillinen Citikka elostelija.

    Äänestä

Yritä saada lääkityksesi kuntoon (tuskin se kuitenkaan enää auttaa)

Äänestä

Yksi citikkakuski tuli kerran leipäjonoon kanisteri kädessä. Vaati saada öljyä moottoriin ja aputyöntäjiä völiin että pääsee ajamaan seuraavalle pit stopille.
Hemmetti että olikin varakas porvari!

Äänestä
  • Mitä sinä teit siellä leipäjonossa? Vai Toijotaasi ruuvaamassa?

    Äänestä

Olin leipäjonossa ruokaa ja lääkkeitä jakamassa rahansa ja hermonsa menettäneille citikkakuskeille.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


alieninside kirjoitti:

Naapurini, Citroen DS5.sen omistaja oli lähdössä aamulla töihin. Meinasi itseltäni mennä aamukahvi väärään kurkkuun kun huomasin että auto käynnistyi ensimmäisellä yrittämällä, eikä pihasta lähtiessä siitä ollut pudonnut vielä yhtään osaa ja nesteetkin tuntui pysyvän auton sisällä.
Onko muilla samanlaisia paranormaaleja kokemuksia ja uskallatteko te puhua niistä?
En ole mikään hörhö enkä usko ufoihin vaan normaali hetero töissäkäyvä keski-ikäinen mies.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu