Meillä on ollut Electroluxin jää- ja pakastintornit 13 vuotta lapsiperheen käytössä. Vielä ne toimivat, mutta varsinkin pakastin on alkanut pitämään outoa resonanssiääntä. Mitenkähän tuo laatupuoli nykypäivänä mahtaa olla? "Hinnat alkaen" malleja emme ole ajatelleet, jos uusiminen tulee ajankohtaiseksi. Työkaverin vastaavat AEG:t ovat olleet huonolaatuisia - mitenkähän muut saksalaismerkit?
Vieläkö Electrolux olisi hyvä kylmäkone?
Marjastamaan_kohta
363
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kaikissa merkeissä taitaa nykyään olla Kiinalaiset kompurat. Poikkeuksena Liebherr, sitä suosittelen, jos hyvää laitetta haluat.
AEG on sama kuin Electrolux. Siinä vastaus. Liebherr on sama kuin Miele. Ja ne on muuta kuin saksalaisia.
Tuolla periaatteella Saab on sama kuin Opel ja Skoda on sama kuin Volkswagen. Ei se nyt ihan noin mene vaikka samat omistajat taustalla ovatkin.