joka asiasta! Positiivinen elämänasenne ja tehkää työtä, paistaa se aurinko kärsämäelle ja mitä kepuihin tulee niin olkaa ystäviä kaikki keskenään sitä paitsi ei ne teiltä mitään vieny oo vaan ajattelevat kunnan parasta ja pyrkivät kehittämään kuntaa parhaaseen mahdolliseen suuntaan. Ei missään mene tällä hetkellä hyvin eikä kärsämäki ole mikään poikkeus. Älä valita sellaista mihin et voi vaikuttaa se alentaa elämänlaatua... Ajatelkaa positiivisesti kaikki tekeminen on hyvästä. Annan hyvän vinkin älkää seuratko tätä palstaa älkääkä uutisia ainakaan viikkoon... Saatatta yllättyä miten hyvältä se tuntuu ja on ihan automaattisesti ajatellut ihan muita asioita luonnostaan niinkuin hengittäminenkin sujuu ja kaikki harmit katoaa.
Nyt loppuu se turhanpäiväinen marmatus
erittäinfiksu
17<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
hehehehehehehehehehe
hhehheehhe oksa pridee
hahahahaha ooksa pilvessä
atteko määräsi tabletit
justiisakko pääsit suljetulta
ooksa joku käskijä
ristinenkö sun on aivopeesy
Niin juutalainenkin ajatteli positiivisesti kävellessään kaasukammioon.
sen tulet näkemään, persukset ne vinkuu aina ihan aina..kielsi tai käski.Sehän on sitä positiivista.
siellä taas kepu valaa uskoa kyllä kärsämäellä hyvin menee kosken klaani sai 32000 euroa tornin vuokraa.
Selvitäppäs ilman marmatustasi onko kunta maksanut vuonna 2008 20000 euroa pyloonista, josta senyt vielä alkaa maksamaan vuokraa 8000 euroa vuodessa.
Ostihan Helsingin kaupunkikin omaa soraansa ja Kärsämäki seuraa esimerkkiä.
Minnekäs se marmattaja katosi, kun ei tule puolustamaan marmatustaan ?
Koskensonnit ovat nyt myöhään liikkeellä !
Ajattele positiivisesti; Kunta ostaa näkyvää mainostilaa Wanhakoski ky:ltä kolmeksi vuodeksi hintaan 24 000 euroa, Paakarin pysäkin kiinteistöltä. Vuodelta 2008 olevalla päätöksellä sitä on hankittu 20 000 eurolla, joten mainoksia on ohiajaville on katsottavana, mikä yritys sitten pysäyttää tämän 4 (75) tie ja 28 tien liikkujat juuri KÄRSÄMÄELLE?
hahahaaaa, , ketä kiinnostaa?
Veronmaksajia ja teillä 4 ja28 liikkuvia tuhansia lomalaisia ym...
Ehkäpä marmattaja voisi vastata onko Kärsämäen kunnan arkisto lainmääräämässä kunnossa, kiitos jo ennakkoon !