Jo nyt on kirosana noita pelle hävittäjäkuskeja, kun ei mikään ohjesääntö pysy päässä. tänään rikottiin yliäänikieltoa ja aiheutettiin pamaus asuinalueella, Turengin keskustassa!
eka ajattelin että olis ukkonen ollu, mutta ku menin ulos, niin hornetti /vastaava siellä kiihdytteli menemään karkuun! kuului vaan se sen kaukainen menoääni...
Lupakirja suoraan pois tollasilta pelleiltä!
Yliäänipamaus 14.25 Turenki
30
671
Vastaukset
- laiskis
Hö, kyllä pamahti. Vaan eipä haitannut.
- Anonyymi
eli menemään karkuun! kuului vaan se sen kaukainen menoääni...
Lupakirja suoraan poi
- yliäänet
Jep kauhea poksahdus myös Tervakoskella, ihme että ikkunat säilyi ehjänä
- Anonyymi
Hyviä kommentteja
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyviä kommentteja
juu
- liulu
Kyllä meinas kaffekuppi pudota hyppysistä kun paukahti-ennen en oo moista kuullu.Jaapa;Olisko tullu Pirkkalasta kiire tsekkaan alueloukkausta??
- timidus
Sama Leppäkoskella. Onneksi on omat koneet.
- Anonyymi
timidus kirjoitti:
Sama Leppäkoskella. Onneksi on omat koneet.
wee
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
wee
Hyviä kommentteja
- sivusta
No, ei sitä äänivallia ymmärtääkseni huvikseen rikota. Ehkäpä saamme lähitunteina/lähipäivinä lukea syynkin tämänpäiväiselle napsaukselle.
- Huihui
Puuttini varmaan tullessaan ajelee hiljempaa niin ei pullamössyköiltä mene kaljatölkit kumoon kun niin pelästyttää...
- Ollaantarkkana
Pamaus kuului klo 14.24 eikä 14.25.
- lentolaite66
ite olet pelle!!.....Tiedäkkö yhtään minkä takia ne lentelee tollai??...Tampereelta on melkosen kiire mennä porvoon edustalle tunnistamaan vieraita lentolaitteita!!!....toisaalta olishan se oikein että tällaiset hävittäjät sijoitettaisiin vaikkapa helsinki vantaan kentälle tai turkuun niin ei tulis sisämaahan "ylimääräisiä" nopeuslentoja.
- idiuuts
Hienoa väkeä olette..
Nyt on niin monta ilmatilaloukkausta ollut parin vuoden aikana, että eiköhän se ole hyvä että saadaan rikkojat rysänpäältä kiinni?
Jos kukkahattujen päivä menee pilalle pamauksen takia, niin muuttakaa vaikka lappiin poroja kasvattamaan.
Ja sekin vielä että hävittäjä kalusto pitäisi viedä finnairin viereen? Hohhoijjaa... Toivottavasti olette trolleja.- Incarnator
Kyllä toiminta oli juuri oikeaa. Pitää antaa naapurille merkki siitä, että hereillä ollaan ja hoidetaan tilanteita, vaikka se jotain piipertäjää haittaisikin. Parempi että pelästyy pamausta kuin valtausta!
- laiskis
Joo, ihmeellisiä pumpuliperseitä nämä nykyihmiset. Kauhea kaakatus ja itkuvirsi yhdestä ylilennosta ja pamauksesta. Hyvä, että puolustus toimii ja varsinkin on näin havaittavissa.
- onkin
Kaahailua!
- 60lukujees
Yks pamaus sinne tai tänne!!! Kyllä ootte herkkii.
Itse olen ollut pentuna hukkua suihkarin takia ja himasta hajos pari ikkunaa ja ainut lehmäkin karkas mettiin...
Olin laiturilla 60 luvulla kun armeijan suihkukone lensi ylitte. Olin jotain 5v...
Pelästyksissäni putosin laiturilta mutta onneksi sain myös kiinni laiturista,muuten en kertoisi tätä. Mutsilla kun oli kiire saada kiinni metsään karkaavaa ainokaista lehmää..... - wert1
Vai että lupakirjat pois pelleiltä! Kyllä sitä kaikenlaisia kirjoittajia tänne mahtuu! Kaikkea pitää haukkua ja arvostella vaikka tietoa ei ole mistään!
- ghgfhf
...
- Simonen1
Minusta on hienoa huomata, että Suomessa ollaan hereillä näissä tapauksissa. Pamauksesta viis tuohan tuo turvallisuutta, jos reagointi on nopeaa.
- rakettispaketti
Juuri näin.
- moih
Joo.
- aaaaaaatttthhss11
Aaaa
- Liulu
Seuraava ruskikone alas...
- Anonyymi
Älä valita aikune mies/nainen
- Anonyymi
Hyviä kommentteja
- Anonyymi
Eipä nuo juuri naapurin emännän ilmavaivoista eroa.
- Anonyymi
En kuullut mitään, vaikka olen ollut ulkona koko päivän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!
Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot9017100Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois
Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss369900Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen284871Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2333865Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman333123Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.142820Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä1102771Brittiläinen vasemmistolehti: Sanna Marin oli vihdoin rehellinen
Nyt tulee pahasti lunta tupaan Seiskan tähtitytölle. Ex-pääministerin kirjaa arvostellaan latteuksista ja itsekehusta.252712"Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa
Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita502607Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling752470