Ikkunan avaaja hajosi

roberta

Vaihtaisin itse jos osaisin, osaako joku neuvoa..

10

118

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vm41

      Ikkunan avaaja ??
      Yleensä ikkunan avaa joku henkilö.
      Oletko joku "mamu", kun et osaa asiaa oikein ilmaista ???

      • Olikomortti

        Jos se oli varusmies joka sitä ikkunaa avasi?


    • 444444444

      Mieleen tulee säilyketölkin avaaja.

    • Avaajako_hajosi

      Mene sairaalaan, siellä harsivat sinut kuntoon.

    • Eurosamara

      Varmaankin tarkoittaa ikkunanveiviä,tai sitten sähköllä toimivaa ikkunan avaajaa.
      Aloittajan kannattais tarkentaa.

      Täällä Ladan sivuilla vierailee outoja kirjoittajia. Siis tärähtäneitä länsräppänän omistajia,kuten ylläolevat viestien kirjoittajat.

      • Runko

        Niin totta taas. Länsiräppänäkuskilta et oikeaa vastausta saa vaikka laittaisit tikkuja terskan ja esinahan väliin. Samaa tuubaa pukkaa. Tein mielenkiintoisen kyselyn jokin aika sitten. Kaupungilla liikkuessani näin leipäjonon. Mielenkiintoni heräsi ja tein pikaisen kyselyn jonossa olevilta. Suurin osa vastasi että ahdinko alkoi kun olivat seikkailleet länsikosla viidakossa. Kosla oli lukemattomia kertoja hajonnut tienposkeen pimeään ja korjaus maksoi niin paljon että nyt leipää piti hakea ilmaiseksi muuten olisi nälkämaan laulu soinut. Ulosottomiehet kolkuttavat kuulema ovia ja perintäkirjeitä postiluukku pukkaa solkenaan. Annoin näille ihmisparoille ilmaisen neuvon. Jos joskus ahdingosta selviätte niin ostakaa ihmeessä Lada. Ei tarvi leipäjonossa seisoskella ja rahat riittävät normaaliin elämiseenkin.


      • Kanto_komukka

        Leipäjonossa me ladistit usein tapaammekin toisiamme, koska jokainen ladisti kuuluu maamme kaikkein rutiköyhimpään kansanosaan. Vähän rahat menevät Ladan jokapäiväiseen remppaamimiseen, mutta onneksi meillä on aikaa, koska yksikään ladisti ei käy töissä.


      • Eurovolga

        Niin totta taas. Olen leipäjonon vakituinen asiakas ja tosiaan "päässyt" tänne koska suuri osa elämästä meni länsikotteroiden kanssa sekoillessa. Perintää .. ulosottoa ... kärjäoikeuden tuomioita jne. Noh. olen laskenut että noin kymmenen vuoden kuluttua voin taas käydä normaalisti ruokaostoksilla niinkuin te Ladistit teette joka ikinen päivä. Olette säästäneet autoilussa roiman summan rahaa laadusta kuitenkaan tippaakkaan tinkimättä. Olette avanneet minulle uuden suunnan elämässäni valistuneilla neuvoillanne. Kiitos ... kaunis.


      • Kanto_komukka

        Leipäjonojen asiakkailla eli ladisteilla on koko elämä takanaan. Kaikki lähti luisumaan pieleen siinä vaiheessa, kun oltiin vajottu ostamaan Lada. Ladan oston jälkeen menee jokaiselta perhe, työ ja itsekunnioitus. Kaikki rahat kuluvat Ladan korjaamiseen. Koko yhteiskunnan kannalta on hyvä, ettei Ladaa ole saanut tuoda Suomeen enää vuosikausiin, eikä vanhoja ole enää montaa jäljellä.


    • Kantoooooo

      Asiallisia neuvoja ja opastuksia saa Ladaboard ja sieltä etuvetoiset.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      195
      6818
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      159
      2006
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1668
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1370
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      55
      1218
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      49
      1083
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      99
      1045
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      6
      967
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      251
      934
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      909
    Aihe