Eli vastaanotin (Nokia mediamaster 210T) ihan tiltissä!! Vilkuttelee vain molempia punaisia ledejä. Onko tuttua ?? Pystyykö/ mistä saa softan rs232 kautta päivtystä varten ?
-Kiitos-
-Kiitos-
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Jos kyseisessä digiboxissa on vielä takuu voimassa, toimita laite jälleenmyyjälle, joka toimittaasen edelleen Powermill Oy:lle takuuhuoltoon.
Powermill Oy
Valimotie 14
00380 HELSINKI
Puh: 09-56186130
Fax: 09-56186100
http://www.powermill.fi/
Jos haluat omalla vastuulla päivittää digiboxisi itse, katso alla olevasta linkistä ohjeet:
http://www.nokia.com/nokia/0,8764,1835,00.html?productId=80
http://www.nokia.com/nokia/0,,49582,00.html
>Jos haluat omalla vastuulla päivittää digiboxisi itse, katso alla olevasta linkistä ohjeet:
>http://www.nokia.com/nokia/0,8764,1835,00.html?productI d=80
>http://www.nokia.com/nokia/0,,49582,00.html
Ovatkohan tuolla olevat muutkin päivitykset toimivia meillä Suomessa? Siellähän on esim. 260C:llekin paljon uudempi versio kuin mitä meillä on nyt jakelussa.
Jos haluat omalla vastuulla päivittää digiboxisi itse, katso alla olevasta linkistä ohjeet:
http://www.nokia.com/nokia/0,,67558,00.html
Hm... siellä voi muuten versionumero muuten väärä eli ei ole mikään 1.4... Onkohan ZIP-paketissa sitten edes uusinta versiota, kun tiedoston nimi on 260C_1_1_1.sdl? Jos se on todellakin 1.1.1, niin sitä ei kannata ottaa... kun nyt jakelussa oleva 1.1.1b olisi sittenkin kaikkein uusin.
Huollosta sanottiin että ei onnistu kun laite on tossa tilassa... ei kun huoltoon (mahdollisesti softan päivitys auttaa meillä 36.60€ pk tai vienti espooseen).
Kävinpä sitten uhmaten ostamassa nollamodeemi kaapelin ja ei kun hommiin. Ohjeiden mukaan homma toimi ja oli ohi n. 5 min... SÄÄSTYIPÄ NEKIN RAHAT.
HYVÄÄ JOULUA !!