Oletteko harkinneet asuntolainaa?

Ihan kunnon lainaa? 500-1000 euroa. Miltähän se tuntuisi?
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kun muutkin, niin miksi et sinäkin. Ihan kiinnostava ajatus.

Äänestä

Ettei vaan tullut pilkkuvirhe? Tuhannella eurolla ei mitään tee.

Äänestä

Mä otin asuntolainaa 100 000€ ja olin vaan 20-vuotias. Parempi maksaa omasta ku paska vuokrafirmalle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tunteetpeliin kirjoitti:

Ihan kunnon lainaa? 500-1000 euroa. Miltähän se tuntuisi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu