Lehmänrääkkääjä Pienolasta

Mikäs sopimusmeijeri hällä mahtaa olla? Valion onnellinen lehmä varmaan tämäkin:

http://mvlehti.net/2015/06/26/rikossyyte-poikinut-lehma-sai-julman-kohtelun/
3161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Vesannolla tapahtuu!!!

Äänestä

Kunhan ei olisi maitomaan tai arlan lehmiä..

Äänestä
  • Pääpointti asiassa lienee se, että eläimelle tuotettiin helvetin tuskat, ei siinä minkä firman lehmä oli kyseessä - saman logiikan mukaan myös ihmislehmät voitaisiin sitten ampua jos ne eivät nouse synnytyksen jälkeen jaloilleen saman tien. Sivistys asuu sydämessä. Kuten inhimillisyyskin. Ja asiat ovat siten kuin ne ovat, rinnakkaistodellisuudessa elävät syyllistyvät näihin julmuuksiin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Seipäästä kirjoitti:

Mikäs sopimusmeijeri hällä mahtaa olla? Valion onnellinen lehmä varmaan tämäkin:

http://mvlehti.net/2015/06/26/rikossyyte-poikinut-lehma-sai-julman-kohtelun/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu