Noin kuukausi sitten huomasin vatsani toimivan vilkkaammin. Normaalisti vatsa on ennemmin löysä, kuin vilkas, joten en huolestunut tästä hieman löysemmästä ja ripeämmästä tavarasta, kun ei se kiirettä aiheuttanut kuitenkaan. Ainut, mihin kiinnitin jo tuolloin huomiota, oli outo haju. Haju oli tavallaan tuttu, sillä muistan mummolan vessassa haisseen aina siltä (en tiedä, mummon vaiko vaarin jäljiltä). Tällekin tyhmänä ensin naureskelin vain..
Reilu viikko sitten ensimmäisen kerran tuli todella kiire vessaan, ja parin kiinteämmän kökön kanssa pelkkää vettä ihan reippaasti. Siitä lähtien on joka aamu tapahtunut täystyhjennys vaihtelevalla koostumuksella, vettä/limaa tms. tuntuu olevan paljon, mutta seassa kiinteämpää. Jos tuon aamutyhjennyksen teen, niin loppupäivä on suht ok. Jos taas aamulla jostain syystä ei ole hätä (kaksi tällaista päivää ollut), niin keskellä päivää tulee hätä kera hirveän turvotuksen, ja tämä turpoilu kestää pitkään, ja saatan joutua käydä 2-3 kertaa vessassa, jolloin tulee vähän, mutta löytää tavaraa. Joten mikäli aamulla on yhtään sellainen tunne, niin olen antanut tulla vaan, saapa olla loppupäivän rauhassa..
Viikon aikana myös vatsalaukkuun on sattunut välillä, kuin närästäisi tosi lujaa, ja välillä rennie onkin auttanut, välillä ei. Tosin en ole varma, voiko kivut olla siitä, että olen oikeasti syönyt paljon vähemmän, ja vatsalaukku on välillä ollut tyhjä..
Nyt viikonloppuaamuna heräilin rauhassa, söin rauhassa, ja jonkun ajan päästä vatsa ilmoitteli itsestään. Kiire ei ollut, ja ehkä vähän tarkoituksella odottelinkin ennen vessaan menoa. Vessassa suolesta purkautui ilma/limaista settiä, kai siellä kiinteämpääkin oli seassa. Haju oli tosi voimakkaan imelä taas! Tämän alkupurkauksen jälkeen tuli pari normaalimman kiinteää pökälettä.
Ideoita, mikä on? Monesti ennen, ja/tai jälkeen vessatarpeen on ihan ihan alavatsassa paineen tunnetta. Lähinnä virtsarakon seudulla, kuin menkkojen aikaan.
Mikä vatsavaiva, löysä ja imelä uloste?
haisumaha
2
1990
Vastaukset
- Huolestunut
Vanha aihe, mutta itellä ajankohtainen. Tulikohan tähän koskaan selvyyttä?
- Anonyymi
Näin seon, että paska on haissut kautta aikojen, eli PPPPPRRRRRRRRRRYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYTTTTTTTTTYYHHHHHHHH! noin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1951486Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1231248- 50988
- 70930
Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva52843Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53830- 56822
- 102804
- 82800
- 32745