kysymyksiä ^^

Jyrsimys

Terppa! :)
En oo ottamassa hamsteria/hamstereita ainakaan vielä, mutta mietin että kun nykyinen talvikko jossain vaiheessa kuupahtaa niin olis kiva ottaa syrkki tai kaks talvikkoa, tai jopa pienen lauman jotain muita.
Ennen kun rupeette repimään hiuksia ja kertomaan että talvikot on erakoita, niin tiedän sen kyllä. :D Oon tässä nimittäin katellut tota ikean detolf vitriinikaappia, tein siitä aiheenkin tänne.
Eli
1. voisiko detolfin jakaa keskeltä kahtia? Että olis molemmille talvikoille oma kämppä?

2. Jos voi^, niin häiritseekö toisen hamsterin haju tai se että näkee toisen lasin läpi?

3. Onko kokemusta aspen kuivikkeesta? Hyviä vai huonoja?

4. Onko kokemuksia kaytee clean & cozy (original) kuivikkeesta? Hyviä vai huonoja?

5. Onko mikkelin lähistöllä hamsterin kasvattajia, vai ovatko melkein kaikki tosiaan tuolla pääkaupunki seudulla?

Kiitos jos vastaatte! En pystynyt linkkaamaan detolfia, aspenia tai kaytee clean & cozya, mutta googlettamallahan ne löytyvät jos ette tiedä mistä puhun.

2

84

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Auaauauyfu

      Kasvattajia voi etsiä netitistä itse löysin Tori.fi:stä.

    • Jyrsimys

      Juu tiedän, oon tietoinen siitä että esim. Hamsteriyhdistyksen sivuilta löytyy kasvattajalista ( http://hamsteriyhdistys.fi/kasvattajat/ ) mutta en millään jaksais ruveta selaamaan niitä kaikkia läpi yksi kerrallaan, muutenkin kun tää mutsin vanha kone ei oo mistään nopeimmasta päästä. En kysynyt siis mistä, vaan että onko Mikkelin lähistöllä.
      Mutta kiitos kuitenkin. :) LIsää vastauksia kaipailisin, käyn täällä aina iltaisin tsiikailee jos joku ois kertonu jtn hyödyllistä! ;)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      199
      6415
    2. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      255
      4334
    3. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      142
      3565
    4. Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue

      Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää
      Maailman menoa
      107
      3377
    5. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      55
      3377
    6. Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia

      ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi
      Tunteet
      49
      2856
    7. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      75
      2417
    8. Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon

      Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon
      Pyhäjärvi
      243
      2407
    9. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      25
      2346
    10. Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?

      Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk
      Tv-sarjat
      100
      1937
    Aihe