Mikä neuvoksi. Kytkin meni löysäksi yönaikana. Tyhjäkäynnillä kerää painetta pedaalille niin että pystyy muutaman kerran vaihtamaan pykälää,kunnes kytkin menee löysäksi. Mitään merkkejä luistamisesta tai ylimääräisiä ääniä ei ole kuulunut. Se vain kuoli yönaikana. Tuntuu ja kuulostaa jonkinlaiselta painevialta. Onko kellään kokemuksia.
Vastaukset 1
- saman_calikassa
Jarrunesteet ja samassa kytkinneste vaihtoon , osa valuu sieltä kytkimen "orjasylinteristä " ihan itsekseen ja sen ilmaruuvin saa ihan sormin auki letku tai rätti imemään sitä nestettä ja muistaa lisätä siihen jarrupääsylinteriin kun säiliö vajaantuu.
Itselläni huolto muka vaihtoi nesteet mutta jäi kytkinnesteen vaihto sitten tekemättä p,s nosta jalalla se kytkinpedaali ylös niin ensiapuna kytkin toimii mutta hankalaa joskus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1911694
- 861443
- 1041068
Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..17995- 48939
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su44878Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.133701Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83676Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30661Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!23617